سخنرانی امیر سرتیپ دوم احمد اسدی در یادواره شهدای لاهیجان
امیر سرتیپ دوم احمد اسدی در روز بیست و دوم بهمن 1394 در یادواره شهدای لاهیجان به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان در این یادواره که با حضور پرشور اقشار مختلف مردم اعم از خانواده های معزز شهدا،جانبازان گرانقدر انقلاب اسلامی،مسوولین شهر لاهیجان،فرماندار، شهردار ،فرمانده سپاه لاهیجان و ....... برگزار گردیده بود ،مطالبی چند در راستای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس مطرح نمودند.

این عضو هیئت علمی معارف جنگ عزت نفس و خودباوری را دو عامل مهم در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی برشمردند و به بیان این نکته پرداختند که عزت نفس مردم ایران زمین اجازه نمی داد که زیر یوغ دول استعماری باشند و زمام اختیار خود را به دست بیگانگان بسپارند، از این رو به قصد کسب استقلال و آزادی  به مبارزه با رژیم طاغوت پرداختند و توانستند با اتکا به نیروی لایزال الهی آن رژیم قدرتمند را که از جانب استکبار پشتیبانی می شد بر اندازند. امیر اسدی در قسمتی دیگر از بیانات خود از رهبری داهیانه ی امام خمینی(ره) را عامل اصلی حرکت مردم و پیروزی انقلاب اسلامی شمردند و افزودند که اگر راهنمایی های ارزشمند امام خمینی نبود و مردم از راهنمایی های آن پیر فرزانه برخوردار نبودند معلوم نبود که سرنوشت کار به کجا می رسید. وی اضافه نمود که نفوذ امام خمینی در قلوب آحاد مردم به گونه ای بود که بدنۀ ارتش که در ظاهر در خدمت حکومت بود، در باطن پیرو امام شده بود و به همراهی با مردم انقلابی می پرداخت و همین امر موجب هموارتر شدن راه رسیدن به پیروزی گردید.

ایشان از شجاعت مردم نیز به  عنوان یکی دیگز از عوامل به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نام بردند و به این نکته اشاره داشتند که همۀ مردم از  پیر و جوان بی باکانه در برابر رژیم طاغوت می ایستادند و از شکنجه های وحشیانه ای که در انتظارشان بود هراسی به دل راه نمی دادند.

وی این نکته را یاد آور شدند که جوانان انقلابی تمام توانشان را در راه رسیدن به هدف مقدس خود به کار گرفتند و لحظه ای از پای نشستند و این تلاش مستمر را مصداق این بیت دانستند که:

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم                                    موجیم که آسودگی ما عدم ماست

رییس اسبق سازمان حفظ آثار و نشر ارشهای دفاع مقدس ارتش در بخش دوم سخنان خود مطالبی را در راستای دوران دفاع مقدس بیان کردند. ایشان با بیان خاطراتی از عملیات های گوناگون به این نکته اشاره کردند که عشق مردم به انقلاب و اسلام موجب گردید که دشمنی که از جانب تمام کشورهای قدرتمند و ابر قدرت حمایت می شد نتواند به اهداف خود دست پیدا کند.

وی به بیان این نکته پرداخت که عراق با کمک دیگر کشور ها از تمام سلاح های روز دنیا برخوردار شده بود، از بمب های شیمیایی که به کار گیری آنها خلاف کنوانسون های جهانی است استفاده می کرد اما در مقابل سلاح رزمندگان ایرانی اتکال به خداوند بود که همین سلاح توانست بر انبوه سلاح های مدرن غربی و شرقی فائق آید.

ایشان ایران دوستی را یکی دیگر از عوامل پیروزی بر دشمن دانست و با اشاره  به شعر معروف فردوسی در شاهنامه که:

چو ایران نباشد تن من مباد                                     بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

اگر سر به سر تن به کشتن دهیم                              از آن به که کشور به دشمن دهیم

خاطر نشان کردند که همۀ ایرانیان که عاشقانه وطنشان را دوست دارند و به آن عشق می ورزند حاضرند تا آخرین قطره ی خونشان را هم در راه وطن فدا کنند.

همرزم شهید صیاد شیرازی، همکاری ارتش، سپاه، بسیج و جهاد سازندگی را بسیار ارزشمند ارزیابی کرد و با اشاره به نقش شهید صیاد در ایجاد وحدت بین ارتش و سپاه، آن را گامی مهم در جهت پیشبرد بهتر عملیات ها و نیل به پیروزیهای بزرگ دانست.

وی که در جمع بسیجیان و سپاهیان لاهیجان سخن می گفت، به ذکر نقش پررنگ بسیج در دفاع مقدس پرداخت و از عملیات های بیت المقدس، والفجر جهار و کربلای شش به عنوان عملیات هایی نام برد که ارتش و بسیج با همکاری هم توانستند به پیروزی دست یابند.

امیر اسدی به نقش مردم نیز در طول دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مردم با ارسال انواع مواد غذایی از جمله کمپوت،نان و …. در جهت بهبود اوضاع رزمندگان تلاش می کردند.

ایشان روحیۀ خانواده های رزمندگان را تحسین برانگیز توصیف کردند و متذکر شدند که خانواده نه تنها فرزندانشان را از اعزام به مناطق جنگی منع نمی کردند بلکه آنها را به دفاع از مرز و بومشان تشویق می نمودند. وی در بخشی دیگر از سخنانش به ارزش جانبازان و آزادگان اشاره کرد و گفت اگر فداکاری این گونه افراد نبود ما امروز  امنیت و آرامش نداشتیم و ما آرامش امروز خود را مدیون اسارت دیروز آزادگان هستیم. جانبازان نیز اعضای بدن خود را بی هیچ چشمداشتی فداکردند تا ما امروز بتوانیم سرافرازانه زندگی کنیم .

ایشان از صبر  و ایثار خانواده های ایثارگران نیز سخن به میان آورد و افزود: اجری که خانواده های ایثارگران برای مراقبت و نگهداری از ایثارگران از خداوند منان دریافت خوهند کرد غیر قابل توصیف است.

این پیشکسوت در پایان سخنانش هشت سال دفاع مقدس را عامل اقتدار امروز ایران دانست و افزود توان رزمی ایران با تکیه بر نیروی ملت باعث شده که هیچ کشوری جرات حمله به ایران را نداشته باشد.

منبع:

فایل صوتی سخنرانی

 

 

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده