12 بهمن سالروز ورود امام خمینی (ره) به ایران و آغاز دهه مبارک فجر گرامی باد
جهانیان شاهد بودند که چهره مصمم آن پیر سفر کرده ، نه فقط به هنگام ورود به ایران اسلامی، که در تمام دوران قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی هرگز رنگ یأس و ناامیدی به خود نگرفت، چهره ای مصمم، استوار، شجاع و عزت طلب اما سرشار از سادگی و دور از تکلف که سیمای یک انسان الهی پرورش یافته در مکتب قرآن و اهل بیت (ع) را تداعی می نمود. ورود حضرت امام (ره) یعنی امید به آزادی، شروعی دوباره برای تلاش در جهت دینداری ، سازندگی و بالندگی و مطلعی برای رهایی از استبداد و خفقان ستمشاهی و استکبار جهانی.خاطره رهبرمعظم انقلاب از ورود امام خمینی(ره)

در این خاطره آمده است:
روز ورود امام …همه خوشحال بودند، مى‌خندیدند، بنده از نگرانىِ بر آنچه که براى امام ممکن است پیش بیاید بى‌اختیار اشک مى‌ریختم و نمى‌دانستم که براى امام چه ممکن است پیش بیاید. چون یک تهدیدهایى هم وجود داشت.

بعد رفتیم وارد فرودگاه شدیم، با آن تفاصیل امام وارد شدند. به مجرد این‌که آرامش امام ظاهر شد نگرانیها و اضطراب ما به کلى برطرف شد. یعنى امام با آرامش خودشان به بنده و شاید به خیلى‌هاى دیگر که نگران بودند، آرامش بخشیدند.
وقتى که بعد از سالهاى متمادى امام را (در فرودگاه)زیارت مى‌کردم ، ناگهان خستگى این چند ساله خارج ‌شد. احساس مى‌شد که همه‌ى آن آرزوها مجسم شده در وجود امام و با کمال صلابت و با یک تحقق واقعى و پیروزمندانه این‌جا در مقابل انسان تبلور پیدا کرده.

…امام ، عصر از بهشت زهرا رفتند به یک نقطه‌ى نامعلومى و برادرانمان حالا به طور مشخص، آقاى ناطق نورى امام را در حقیقت ربودند و به یک مأمنى بردند که از ابراز
احساسات مردم (فاصله بگیرند) و یک مقدار به امام استراحت بدهند. امام از شب قبلش که از پاریس حرکت کرده بودند تا دم غروب، دائماً در حال فشار کار و حضور بودند ویک لحظه هم استراحت نکرده بودند.

و اما امروز:
 و اما امروز پس از گذشت سی و پنج سال از آن ایام، در حالی ایام ا… دهه مبارک فجر را گرامی می داریم که نسل جدیدی از فرزندان برومند پرورش یافته در لوای آرمانهای بلند انقلابی و اسلامی حضرت امام خمینی (ره) سربرآورده و شکوفا گردیده اند. نسل خواهنده ای که در سایه اسلام و انقلاب اسلامی، سر به آسمان عظمت و شکوه خواهند سائید، نسل پویا و تلاشگری که در تمام عرصه ها آماده شکوفایی است و این میسر نمی شود مگر با تأسی از سلوک و منش رهبرکبیرانقلاب اسلامی. حافظه تاریخی انقلاب ، حضرت امام خمینی (ره) را چنین تعریف می کند: متعبد در برابر اراده خداوند، دارای خلوص در عمل، ساده زیست، عزت طلب و تلاشگر همه جانبه برای خدمت به مردم در جهت رشد و توسعه و آبادانی میهن عزیزمان ایران اسلامی.
پس بیائیم با تمسک به آموزه های اصیل اسلامی و پیروی از حضرت امام خمینی (ره ) و با الگو قرار دادن منش و روش آن بزرگوار و ادامه دهنده راهش مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) همچنان استوار در جهت تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی کوشا باشیم .
فرشاد نژادخیر
منبع:
برگرفته از مصاحبه مطبوعاتی آیت الله خامنه ای در 24 دی 1362
 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده