سخنرانی امیر سرتیپ دوم احمد اسدی در دانشگاه علامه طباطبایی
امیر سرتیپ دوم احمد اسدی در روز سه شنبه هفتم مهر 1394، مصادف با آخرین روز هفته ی دفاع مقدس در مسجد دانشگاه علامه طباطبایی به بیان مطالبی در باره دوران دفاع مقدس پرداخت. وی در این مراسم که با حضور پرشور دانشجویان، اساتید و اعضای نهاد نمایندگی رهبری برگزار شده بود، در آغاز سخنان خود ضمن درود فرستادن به ارواح مطهر شهدا، علل آغاز جنگ را برای دانشجویان تشریح کرد و یکی از علل مهم آغاز حمله به ایران را شیطنت های عراق بر سر اروند رود بر شمرد.

ایشان در این باره گفت: صدام حسین با اینکه خودش قرارداد 1975 را امضا کرده بود، پس از پیروزی انقلاب اسلامی از کاری که کرده بود، پشیمان شد و با پاره کردن قرارداد 1975 بر طبل جنگ علیه ایران کوبید.امیر اسدی در بخش دیگری از سخنانش به این نکته اشاره کرد که عراق، وقوع انقلاب در ایران را فرصتی مناسب برای حمله دانست و با یاری گرفتن از کشورهای متعدد درصدد براندازی جمهوری اسلامی ایران برآمد. وی همچنین به حمایت کشورهای مختلف از عراق در طول جنگ تحمیلی اشاره داشت و افزود کشورهای قدرتمند از جمله: آمریکا، انگلستان، فرانسه، شوروی سابق و …… تمام سلاح ها و تجهیزات پیشرفته ی خود را در اسرع وقت در اختیار صدام قرار می دادند، اما از در اختیار قرار دادن کمترین امکانات مانند سیم خاردار به ایران امتناع می کردند.این عضو هیئت علمی گروه معارف جنگ، ضمن بیان خاطره ای از شهید انارکی نقش دانشجویان را در نبرد حق علیه باطل بسیار موثر و ارزشمند توصیف کرده و افزود ما در جنگ، بسیار مشاهده می کردیم که افراد تحصیلکرده، دانشگاه خود را رها کرده بودند و برای حراست از کیان اسلامی راهی جبهه ها شده و اصرار می کردند که به خط مقدم اعزام شوند. وی اضافه کرد که جوانان امروز با جوانان دیروز فرقی ندارند زیرا نیروی ایمان و ایران دوستی در وجود همه ی ایرانیان نهادینه شده است و اگر خدای ناکرده روزی بحرانی رخ دهد جوانان امروزی مانند جوانان دوران انقلاب و دوران دفاع مقدس حاضرند که جان خود را در راه ایران فدا کنند.
رییس اسبق سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارتش، علاوه بر بیان نقش تاثیر گذار ارتش در سال اول جنگ، وحدت بین ارتش، سپاه، بسیج، جهاد سازندگی را رمز موفیت و پیروزی رزمندگان در عملیات های مختلف دانست. وی گفت: اگر رهبری داهیانه ی امام خمینی و توصیه های ارزشمند ایشان نبود، معلوم نبود کار جنگ به کجا می رسید. وی ضمن بیان مطالبی در مورد عملیات های گوناگون از جمله فتح المبین، طریق القدس و بیت المقدس، هر کدام از این عملیات ها را کم نظیر توصیف کرده و افزود که در این عملیات ها ایران به رغم محدویت هایی که داشت، توانست دست آوردهای بزرگی کسب نماید.
وی گفت به دلیل اینکه در دورانِ نبردِ ، از کبر و منیت خبری نبود و همه خالصانه از مرزو بومشان دفاع می کردند، این دوران به نام دوران دفاع مقدس لقب گرفت.
امیر اسدی به نقش روحانیت در جنگ تحمیلی نیز اشاره کرد و با بیان خاطره ای به ذکر این نکته پرداخت که روحانیت در طول جنگ تحمیلی خود را جدا از مردم نمی دانست و پا به پای رزمندگان در خط مقدم نبرد حضور می یافت. ایشان همچنین درباره نفش تاثیر گذار شهید سرافراز ارتش اسلام شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در حل شدن بحران های دوران جنگ مطالبی را بیان کرد و شجاعت، فداکاری و شهامت را از ویژگی های بارز شهید صیاد دانست.
وی در پایان خاطر نشان کرد که این هشت سال جنگ، کشور ما را برای همیشه بیمه کرده است و کسانی که از گزینه های روی میزشان سخن می گویند؛ به خوبی می دانند که از پسِ نیروی ایمان و قدرت دفاعی مردم ایران بر نخواهند آمد .
 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده