تیتر برخی از روز نامه ها برای مراسم 31 شهریور در مورخ 1/07/94
رژه باشکوه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در 31 شهریور و قدرت نمائی بازوهای قدرتمند نظامی نظام، باز تاب گسترده ای در رسانه های جمعی داخلی داشت، تیتر برخی از روزنامه ها جهت علاقمندان به شرح زیر تقدیم میگردد:

روزنامۀ اطلاعات
ایران بزرگترین و قوی ترین نیروی نظامی ضدتروریستی منطقه را دارد.
رئیس جمهوری در مراسم رژه نیروهای مسلح در آغاز هفته دفاع مقدس، با تاکید بر این که دفاع مقدس، ملت ساز بود گفت: دفاع مقدس ملت ایران را به یک ملت منسجم و مقاوم در برابر متجاوزان و بیگانگان تبدیل کرد.ما به ارتش، سپاه‌، بسیج و نیروی انتظامی ‌و ملت بزرگ و رهبر شجاع خود افتخار می‌کنیم. ما ملتی منسجم هستیم و دست در دست هم، از تمامی‌مشکلات عبور می‌کنیم و ایرانی آبادتر و سرزنده تر خواهیم ساخت.
روزنامۀ ابرار:
دستاوردهای دفاعی ارتش در رژه نیروهای مسلح به نمایش درآمدند.
همزمان با برگزاری مراسم گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد هفته دفاع مقدس در جوار حرم مطهر امام خمینی(ره)، دستاوردهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران به نمایش درآمدند. در این رژه بزرگ و منسجم، یگان های مختلفی از نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)، نیروی زمینی، نیروی دریایی، نیروی هوا فضا و دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یگان های نمونه مرزبانی، یگان ویژه، یگان ویژه نیروی انتظامی و سازمان بسیج مستضعفین به رژه پرداختند.
جام جم
رژه اقتدار

این مراسم همچون هر سال در تهران نیز برگزار شد و یگان‌هایی از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج در حضور رئیس‌جمهور و مسئولان عالی‌رتبه نظامی رژه رفتند. رئیس‌جمهور طی سخنانی در مراسم دیروز با بیان این که امروز بزرگ‌ترین قدرت منطقه علیه تروریست‌ها نیروی مسلح ایران است، گفت: همان‌طور که به ارتش عراق و سوریه کمک کردیم اگر تروریست‌ها در کشورهای دیگر هم جولان دهند، تنها امید آن کشورها ارتش و سپاه ایران است.
جوان
رژه موشک های ایرانی روی قطع نامه 2231

شهروند
نمایش اقتدار دفاعی ایران

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در حرم امام‌خمینی(ره) اظهار کرد: به دنیا می‌گوییم امروز بزرگترین نیروی مسلح ضدترور و ضدتروریسم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند. این سپاه قبل از این‌که در برابر تجاوز دشمن بایستد، اولین قدمش مبارزه با تروریست‌ها و گروهک‌ها بود. امروز بزرگترین قدرت علیه ارعاب و ترور، نیروهای مسلح ما هستند.
روزنامۀ حمایت
فرمانده کل ارتش در حاشیه مراسم رژه اقتدار نیروهای مسلح:

مشتاقیم نابودی رژیم صهیونیستی را کمتر از 25 سال محقق کنیم
سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در حاشیه رزمایش یگان‌های نمونه نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران با اشاره به تهدیدات دشمنان علیه ایران اظهار داشت: استکبار جهانی اعم از تحریکات تروریستی و تحریک برخی برای تشکیل ائتلاف‌ها به نفع استکبار اقدام می‌کند.
وی ادامه داد: همه آنها می‌دانند که یک قدرت به نام انقلاب اسلامی وجود دارد و در سطح جهانی ملاحظه می‌کنید که ۶ کشور اول جهان در پشت میزی که آن طرف آن ایران است می‌نشینند و این امر نشان می‌دهد که آنها با کشورهای همسایه کاری ندارند.
کاروکارگر
ما ملتی منسجم هستیم و از همه مشکلات عبور می‌کنیم

روحانی همچنین به ضرورت مبارزه با تروریسم در منطقه اشاره و تاکید کرد: امروز نیروهای مسلح ایران بزرگترین و قدرتمندترین نیروهای منطقه در برابر تروریسم هستند. روحانی گفت: جمهوری اسلامی ایران همانطور که به درخواست برخی کشورها، آنان را درمبارزه با تروریسم یاری کرد، اگر خدای ناکرده در کشورهای دیگری نیز تروریست‌ها بخواهند جولان دهند، به آنها در برابر تروریست ها کمک خواهد کرد و ملت‌های منطقه می‌دانند که نمی‌توانند در مبارزه با تروریسم به غربی‌ها امیدی داشته باشند و تنها نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند که می توانند تروریست‌ها را قلع و قمع کنند.
روزناتمۀ کیهان
امید کشورهای همسایه در مقابله با تروریسم به ارتش و سپاه و بسیج است.
رئیس‌جمهور کشورمان تاکید کرد: اگر خدای ناکرده تروریست‌ها بخواهند در کشورهای دیگر همسایه هم جولان دهند باز هم تنها امیدشان به ارتش و سپاه و بسیج است.
مردم سالاری
نمایش آخرین تجهیزات نیروهای مسلح در اولین روز هفته دفاع مقدس.
در مراسم علاوه بر رئیس جمهور، مقامات نظامی همچون سرلشکر حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح،‌ سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه، سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش، سردار دهقان وزیر دفاع، امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش، دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، امیر شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر اسماعیلی فرمانده پدافند هوایی ارتش، سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه، سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و سردار نقدی فرمانده بسیج به همراه نهاوندیان حضور داشتند.
همچنین جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح، وابستگان نظامی کشورهای خارجی نیز از نزدیک شاهد رژه نیروهای مسلح بودند.
در ابتدای این مراسم رئیس‌جمهور حسن روحانی سخنرانی کرد و سپس رژه نیروهای مسلح با رژه رزم‌نوازان یگان‌های معلولان و یگان حامل پرچم آغاز شد. در ادامه یگان‌های پیاده ارتش،‌ سپاه، نیروی انتظامی و بسیج عشایر از مقابل جایگاه گذشتند.
سپس یگان‌های موتوری و حامل نیروی زمینی ارتش، انواع تانک‌های بهینه شده T72، صمصام، ذوالفقار،‌ چیفتن و تانک پل‌گذار، توپ خودکششی 155، 175 و 230 میلیمتری، خودرو نینوا و تیرانداز فجر 5،‌ خودروهای جنگال، نفربر تجسسی، سلاح محرم و یگان‌های حافظ صلح از مقابل جایگاه رژه رفتند.
تجهیزات الکترونیکی، موشک سامانه اس-200، موشک قدر، قائم، قادر، نصر، فکور 90، عصر 67، بمب قاصد، سامانه سحاب، موشک‌های هواپایه بهینه شده، برج مراقبتی پرواز سیار، خودروی فرماندهی سیار از جمله تجهیزات نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش بودند که از مقابل جایگاه گذشتند.
نیروی دریایی نیز با نمایش ماکت‌ شناورهای خود و همچنین موشک نصر، کوثر، اژدر والفجر2 و قایق رعد در این رژه حضور یافت.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده