معرفی کتاب: غرش توپ‏ ها – جلد دوم از مجموعه‏ ی “تقویم تاریخ دفاع مقدس”
با غرش توپ‏ها در 31 شهریور 1359 جنگ تحمیلی صدام و استکبار جهانی علیه نظام نوپای اسلامی شروع شد. ارتش بعثی عراق با حمله ‏ی سراسری از زمین و هوا به ایران اسلامی تجاوز کرد و در حدود پانزده هزار کیلومتر مربع از خاک ایران اسلامی را اشغال کرد و درخواست آتشبس داد.

فرمان فراخوانی مردم به جبهه توسط حضرت امام خمینی (ره) به علمای اعلام و حجج اسلام و مشایخ اهل سنت و نمایندگان مجلس شوراى اسلامى مردم را براى جنگ و درگیرى با امریکا و اذناب خون‌خوارش چون عراق آماده کنید که جنگ، جنگ است و عزت و شرف میهن و دین ما در گرو همین مبارزات است.امروز، روزى است که ملت ما باید دست در دست سپاه و ارتش نجیب و دلیر گذاشته و به دشمنان بفهمانند که بر فرض محال اگر وارد شهرى شدند، تازه با مردمى مسلح و جنگجو مواجه خواهند شد که از وجب به وجب شهرشان دفاع مى‌نمایند.

امروز، روز اتحاد و یگانگى است و این هم از الطاف بزرگ و تاییدات الهى است که درست برخلاف تصور و خواست فـتنه‌انگیزان و جنگ‌افروزان، همه توطئه‌ها و جنگ‌ها، به اتحاد و یکپارچگى ملت بیدار و زنده ما در برابر ابر قدرت‌ها مى‌انجامد و ان‌شاء‌الله تعالى براى همیشه فکر تجاوز و سرکوبى انقلاب عظیم اسلامى را از سر این کوته‌فکران و خیره‌سران بیرون خواهد برد.
دشمنان انقلاب نیز در بیرون از مرزها زمینه و مقدمات سیاسی و نظامی این حمله و استمرار آن را فراهم کردند. صدام به هر کسی متوسل شد که ایران اسلامی را به آتش‌بس وادارکند؛ اما حوادث روزانه و لحظه به لحظه مقاومت‌های رزمندگان اسلام غرور آفرین ایران اسلامی برگ زرینی است که به سمع و نظر شما می‌رسد و تلخ‌ترین حادثه چگونگی حصر آبادان در این ماه می‌باشد و چگونگی تشکیل خط پدافندی در مقابل ارتش تا بُن دندان مسلح عراق و اجرای اولین عملیات گسترده در 1359/7/23 تقدیم شما می‌گردد.

علاقه‌ مندان جهت تهیه این کتاب می‌توانند به فروشگاه این مرکز در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری نبش مجتمع ناشران مراجعه و یا با شماره تلفن های 66953607 و 66961536 تماس حاصل کنند.

تقویم تاریخ دفاع مقدس جلد دوم (غرش توپ ها)

مولف: مرکز پژوهش های دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران
وویراستار: احمد حیدری | شعاع الدین فلاح دوست
گردآورنده کتاب: فرهاد بهروزی
ناشر کتاب : مرکز اسناد انقلاب اسلامی
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
سال نشر: 1385
شمارگان: 2000
تعداد صفحات: 379

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده