دوره آموزشی معارف جنگ در مرکز آموزشی وظیفه شهید خضرایی
بر اساس گزارش مدیریت آموزشی معارف جنگ، دوره آموزشی آبان ماه سال 1393 در مرکز آموزشی وظیفه شهید خضرایی با حضور تعداد 528 نفر از دانشجویان مشمول در مقاطع تحصیلی مختلف (فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا) با هدف آشنایی نسل جوان با نقش ارتش ج.ا.ا در 8 سال دفاع مقدس با بکارگیری تعداد 19 نفر اساتید، متشکل از فرماندهان عالی جنگ و پیشکسوتان دفاع مقدس و کسانی که خود در صحنه های نبرد حضور فعال داشته اند، برگزار گردید.

دانشجویان، آموزش مربوطه را حول محور (تاریخچه تشکیل هیئت معارف جنگ، وضعیت ارتش در آغاز تهاجم عراق، سیر جنگ در سال اول،دوم،سوم و چگونگی متوقف کردن دشمن و اجرای عملیات‌های محدود بر علیه متجاوز، آزاد سازی مناطق اشغالی و حملات آفندی وسیع و راهبردی عملیات مشترک ارتش و سپاه و نقش شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در ایجاد وحدت و هماهنگی بین نیروهای ارتش و سپاه و نیروهای بسیجی،و تعقیب و تنبیه متجاوز، اشاره به برخی از عملیات‌های موفق و نا موفق برون مرزی، قشرهای سیاسی اقتصادی و نظامی بر ایران و پذیرش قطع نامه 598 و بحث مربوط به، عملیات مرصاد، نقش نیروی هوایی و دریایی و هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در 8 سال دفاع مقدس) طی نمودند.

 

در ادامه تعدادی از عکسهای تهیه شده از این کلاسها جهت استفاده علاقمندان ارائه می گردد:

 

دوره-آموزشی-مرکز-آموزشی-شهید-خضرایی

دوره-آموزشی-مرکز-آموزشی-شهید-خضرایی

دوره-آموزشی-مرکز-آموزشی-شهید-خضرایی

 

 

2 دیدگاه کاراکتر باقی مانده

 • کریم

  1643891734

  سلام با اینکه عکس خودمو دیدم جالب بود ولی اصلا خاطرات خوبی نبود مخصوصا اون فرمانده عصبی.....که ناخن میخوره

  پاسخ

  • sarhang sajadi

   1644126726

   درود بر شما. جوان برومند ایران عزیز، در تمام مدتی که خداوند برگ نعمت زندگی در این جهان را به ما عنایت می فرماید، پیوسته در اطرافمان انسانهای بسیاری با خصوصیات متفاوت و گاهی متضاد یافت می شوند. هنر زندگی این است که بتوانیم با همه اینان تعاملی در خور و شایسته هر یک داشته باشیم. به فرمایش قران کریم در مواردی، شاید همین موردی که شما با ان روبرو بودید، باید کریمانه و برزرگوارانه عبور کنیم. صبرتان افزون و موفقیتتان در زندگی روز افزون باد. بر ما ببخشید و حلل بفرمایید.

   پاسخ