دوره آموزشی معارف جنگ در مرآ 04 امام رضا (ع) نزاجا
آموزشهای معارف جنگ در مراکز آموزشی براساس گزارش امیر آرام مدیر آموزشهای معارف جنگ در مراکز آموزشی، یازدهمین دوره آموزشی معارف جنگ در مرکزآموزش 04 امام رضا(ع) نزاجا با شرکت تعداد 786 نفر از دانشجویان مشمول با تحصیلات مختلف( فوق دیپلم ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ) تحت آموزش قرار گرفتند. این آموزشها که با هدف آشنایی کلی نسل جوان با معارف دفاع مقدس، به ویژه نقش ارتش ج.ا.ا در 8 سال دفاع مقدس ارائه می گردد، با بکار گیری تعدادی8 استاد از بین فرماندهان عالی جنگ و پیشکسوتان عرصة دفاع مقدس استان خراسان جنوبی به ویژه کسانی که خود در صحنه های نبرد حضور فعال داشته اند، در4 روز ارائه گردید.

محورهای آموزشی ارائه شده  در این دوره ها عبارتند از:
1. تاریخچه تشکیل هیئت معارف جنگ،ضرورت آگاهی نسل جوان به خصوص مشمولین وظیفه با دفاع مقدس و قدرت دفاعی ایران بعد از پیروزی انقلاب.
2. وضعیت ارتش در آغاز تهاجم عراق،کاهش توان دفاعی ایران،اشاره ای به جغرافیای کشور عراق،علل و اهداف حمله عراق به ایران،سیر جنگ در سال اول با بیان چگونگی متوقف کردن و تثبیت دشمن،اجرای عملیات های محدود بر علیه متجاوز.
3. سیر جنگ در سال دوم آمادگی ارتش برای انجام عملیات آفندی وسیع،نقش ارتش در آموزش نیروهای بسیجی و ارتقای سطح دانش نظامی نیروهای مردمی از طریق واگذاری بخشی از پادگانها و امکانات به سپاه،طراحی و اجرای عملیات های مشترک ارتش وسپاه و نقش شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در ایجاد وحدت و هماهنگی بین نیروهای ارتش و سپاه و نیروهای بسیجی،
4. جنگ از سال سوم تا پایان با بیان مراحل تعقیب و تنبیه متجاوز، اشاره به برخی از عملیات‌های موفق و نا موفق برون مرزی، فشارهای سیاسی اقتصادی و نظامی بر ایران ، پذیرش قطع نامه 598 و مباحث مربوط به آن، عملیات مرصاد،
5.  نقش نیروی هوایی و دریایی و هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در 8 سال دفاع مقدس،
6.جلسه پرسش و پاسخ که به عنوان جلسه جمع بندی و پایانی دوره با حضور تعدادی از اساتید دوره برگزار می گردد.
تعدادی از عکس های تهیه شده در این کلاسها برای استفاده علاقمندان منتشر میشود:

 

 

 

 

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده