برگزاری دوره آموزشی معارف جنگ در مرآ 01
بیست و نهمین دوره آموزشی معارف جنگ در مرکز آموزشی 01 «شهدای وظیفه» با شرکت تعداد 2533 نفر از دانشجویان مشمول ورودی 92/06/01 با تحصیلات مختلف (فوق دیپلم ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری) تحت آموزش قرار گرفتند.

این آموزشها که با هدف آشنایی کلی نسل جوان با معارف دفاع مقدس جنگ، به ویژه نقش ارتش ج.ا.ا در 8 سال دفاع مقدس ارائه می گردد، با بکار گیری تعداد 16 نفراستاد از بین فرماندهان عالی جنگ و پیشکسوتان عرصة دفاع مقدس به ویژه کسانی که خود در صحنه های نبرد حضور فعال داشته اند، در6 روز و 58 ساعت نفر ارائه گردید.

محورهای آموزش ارائه شده عبارتند از:

  1. تاریخچه تشکیل هیئت معارف جنگ، وضعیت ارتش در آغاز تهاجم عراق،
  2. سیر جنگ در سال اول با بیان چگونگی متوقف کردن و تثبیت دشمن و اجرای عملیات‌های محدود بر علیه متجاوز،
  3. سیر جنگ در سال دوم با آزاد سازی مناطق اشغالی و حملات آفندی وسیع و راهبردی، عملیات های مشترک ارتش و سپاه و نقش شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در ایجاد وحدت و هماهنگی بین نیروهای ارتش و سپاه و نیروهای بسیجی،
  4. سیر جنگ از سال سوم تا پایان با بیان مراحل تعقیب و تنبیه متجاوز، اشاره به برخی از عملیات‌های موفق و نا موفق برون مرزی، فشارهای سیاسی اقتصادی و نظامی بر ایران ، پذیرش قطع نامه 598 و مباحث مربوط به آن، عملیات مرصاد،
  5.  نقش نیروی هوایی و دریایی و هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در 8 سال دفاع مقدس،
  6. جلسه پرسش و پاسخ که به عنوان جلسه جمع بندی و پایانی دوره با حضور تعدادی از اساتید دوره برگزار می گردد.

 ضمناً نمودار تعداد دانشجویان آموزش دیده در هر مرکز بر اساس مقاطع تحصیلی وتعداد اساتید به کار گرفته شده بر حسب ساعت نفر به تفکیک هر نیرو به شرح  پیوست می‌باشد. 

همچنین تعدادی از عکس های تهیه شده از کلاسها جهت بهره‌برداری به پیوست ارسال میگردد می شود.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده