رونمائی سامانه پیامبر اعظم(ص)، قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)
امروز طی مراسمی که با حضور امیر سرلشکر عطاءالله صالحی ، فرمانده کل ارتش حمهوری اسلامی ایران و نیز فرمانده و جمعی از فرماندهان و مسئولان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) برگزار شد، سامانه پیامبر اعظم(ص) این قرارگاه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با بیان اینکه در تمامی رزمایش ها و امتحانات خود باید قدرت دشمن را دست بالا بگیرید تا بتوانید به راحتی در صحنه عملی نبرد با دشمن مقابله کنید، گفت: سربازان پدافند باید  هر لحظه  آماده دفاع باشند و دانشمندان پدافندی ایران اسلامی باید سامانه های پدافندی را دائماً به روز کنند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) نیز در این مراسم سامانه پیامبر اعظم را مرکز عملیات منطقه ای برای سامانه های یکپارچه پدافندی خواند و گفت: این سامانه، همه رادارها و سامانه های پدافندی و موشکی را به هم متصل و به صورت هوشمند تصمیم گیری می کند.
وی همچنین این سامانه را مهم ترین طرح ملی و دفاعی پدافندی دانست و افزود: تمام نرم افزارها، حساسه ها و اجزای سامانه هوشمند فرماندهی و کنترل پدافند با نام پیامبر اعظم به دست دانشمندان ایرانی طراحی و ساخته شده است.
وی با بیان اینکه از امروز قلب یکپارچه پدافند هوایی به تپش درآمد ، تاکید کرد: قدرت پدافند هوایی، بومی و به پاس خون شهداست.
سرتیپ اسماعیلی افزود: همه ابزارها، سامانه ها، جنگنده ها، موشک ها و دیده بانها از امروز از سامانه پیامبر اعظم دستور می گیرند.
وی گفت: قدم بعدی وارد کردن پروتکل های بیشتر در شبکه یکپارچه پدافندی است به نحوی که کنترل پدافند و تمام سامانه های کشوری را به هم متصل کند و در لحظه تهدید، فرماندهی واحد با موضوع تهدید مقابله کند.
اسماعیلی افزود: هم اکنون تمام شبکه های پدافندی، بهینه و کاملاً بومی شده و از امروز همه این شبکه ها نیز با سامانه کاملاً بومی فرماندهی و کنترل پیامبر اعظم کار خود را دنبال می کنند.
گفتنی است در این مراسم همچنین در رزمایشی، چندین فروند هواپیمای جنگنده از مرزهای مختلف ایران اسلامی به صورت جداگانه وارد کشور شدند و سربازان پدافند با استفاده از این سامانه؛ رهگیری، هشدار و مقابله با این حمله را تصمیم سازی کردند.
شایان ذکر است این سامانه مهم هوشمند و کاملاً بومی به دست دانشمندان این مرز و بوم طراحی شده و برای ساخت آن 260هزار نفر ساعت کار شبانه روزی صورت گرفته است.
این سامانه از لحظه ای که دستور رونمایی و بهره برداری آن داده شد به تمام مراکز راداری موشکی، دیده بانی عملیات و مناطق پدافندی کشور وصل شد و از این پس این مراکز با SOC کاملا ایرانی کار خود را ادامه می دهند.
سامانه فرماندهی کنترل کاملا بومی می تواند هدایت، رهگیری اهداف، تصمیم سازی برای سامانه های موشکی، تخصیص سلاح و نوع آن و پیش بینی اهداف دشمن را در دستور کار خود قرار دهد و با این سامانه، فرمانده نبرد به راحتی می تواند با داده های "سامانه فرماندهی و کنترل" ، تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده