رزمایش اقتدار ثارالله
جانشین فرمانده کل سپاه در دومین روز رزمایش اقتدار ثارالله: آمریکا دشمن درجه یک ملت ایران است/ دستی که به سمت گزینه نظامی برود قطع میکنیم. دومین روز این رزمایش که از روز چهارشنبه آغاز شده بود، با شرکت بیش از 50 هزار نفر از بسیجیان استان تهران و با حضور تعدادی از مقامات کشوری و لشگری از جمله سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه، دکترعلی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در بوستان ولایت برگزار گردید.

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه نیز با حضور در این تجمع از یگان‌های حاضر در میدان سان دید که تعدادی از یگان‌های بسیجی حاضر در میدان به اجرای تمرینات تخصصی از جمله عملیات راپل پرداختند.

بنا بر این گزارش، هدف از این رزمایش نمایش اقتدار و آمادگی‌های دفاعی و امنیتی برای مقابله با تهدیدات احتمالی است.
سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در در این رزمایش در تجمع 50هزار نفری بسیجیان طی سخنانی اظهار داشت:
ما روزانه رفتار آمریکایی‌ها را رصد می‌کنیم و منتظر فرصتیم تا اگر غلطی کنند،تمام منافع اقتصادی و سیاسی آنها را به آتش بکشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه بسیجیان و سپاهیان از درون روزهای سخت دفاع مقدس آمده اند، گفت: این همان دوران پرشکوهی بود که جوانان آن عصر همچون شما در دل شب به سنگرهای دشمنی که با اشغالگری آمده بود تا نظام سلطه را بر سرنوشت ملت ایران بازگرداند هجوم می‌بردند.
وی افزود: این جوانان خاکریز ها را فتح می کردند و از رودخانه عبور می‌کردند باتلاق ها و هورها را پشت سر می‌گذاشتند وبا فریادهای تکبیرشان پیام پیروزی ملت را تحت هدایت های امام(ره) منتشر می‌کردند.
سردار سلامی خطاب به بسیجیان گفت: شما از دل آن حادثه شکوهمند و سخت آمده‌اید که پیام‌آور حقیقی استقلال این ملت و حفظ تمامیت ارضی آن تحمیل اراده سیاسی به یک آرایش بین‌‌المللی بود که در مقابلتان صف کشیده بود.
وی خاطر نشان کرد: شما آن روزها تمام سیاست‌های آمریکا را که یک جنگ 8 ساله ر ا در مقیاس مدیریت جهانی مدیریت می‌کرد در هم شکستید؛‌ شما از دورن ریگزارهایی آمده اید که در آن شب زیبا و الهی از رمل‌های طبس به پا خاستند و هلی‌کوپترها و هواپیماها و نیروهای حرفه‌ای دلتای آمریکا را در قلب کویر ایران به آتش کشاندند.
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: شما میراث داران آن نسل‌های مقاوم و باشکوهی هستید که پیکر جاودانه آنان امروز در نقاب خاک رخ پنهان کردند اما آثار باشکوه شهادت و جانبازی و فداکاری آنان برای همیشه هویت اسلامی و انقلابی این ملت را با زیباترین نمادها نقاشی خواهد کرد.
وی خطاب به گردان‌های بسیجی شرکت کننده در رزمایش اقتدار ثارالله اظهار داشت: شما از درون فتنه های پیچیده ای آمده اید که نظام سلطه برای استحاله شخصیت و محتوای انقلاب اسلامی طراحی کرده بود؛‌ از دل شکوه مقاومت ملت در 9 دی برای خنثی کردن فتنه 88.
وی ادامه داد: شما از درون استراتژی جهانی تحریم اقتصادی غرب به ویژه آمریکا در این میدان حاضر شده اید؛‌ آن استراتژی ننگینی که ملت ایران با صبر ، شکیبایی ، ثبات قدم ،ایستادگی و با پیروی از ولی امر خویش با استمداد از تدابیر نورانی امام خود با تکیه بر فرهنگ نورانی عاشورا با الهام از ایستادگی پیامبر و اصحابش در آن محاصره ها و تحریم‌ها این راهبرد و استراتژی دشمن را در هم شکستید.
سردار سلامی گفت: این مقاومت و اقتدار و ایستادگی، شکوه و عظمت شما بود که دشمن را وادار کرد از گزینه نظامی و از مسیر تحریم اقتصادی و تلاش برای انزوای سیاسی و جاده ننگین عملیات روانی سرانجام به مسیر دیپلماسی تن دهد.
وی تصریح کرد: این بار شما بسیجیان بودید که شاید برای اولین در تاریخ پیدایش امپراطوری ها و به خصوص در تاریخ حیات یک قدرت به ظاهر مسلط جهانی او را وادار به تغییر رفتار و راهبرد کردید. وی افزود : این اجتماعی که در اینجاست پیمانی است فشرده از مقاومت ملت ایران از روح استکبار ستیزی از بی اعتنایی و بی اعتمادی به دشمنان کوچک و بزرگ. نشانه ای است از هیبت و عظمت ملتی بزرگ که تصمیم گرفته است برای همیشه خود را در تاریخ، مستقل، پایدار با دوام و پیشرفته نشان دهد.
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: شما از دل هسته‌های اتمی در آمده اید که شهید احمدی روشن، شهید علی محمدی شهید شهریاری،‌ شهید رضایی نژاد و دیگر شهیدان آن را شکافتند و ما را به عضویت در باشگاه دارندگان انرژی صلح آمیز هسته‌ای در یک ارتفاع عظیم درآوردند.
وی خطاب به بسیجیان شرکت کننده در رزمایش اقتدار ثارالله افزود: شما از دل ماهواره‌ها و موشک‌هایی آمده‌اید که سینه فضا را می‌شکافند؛ شما از دل پیشرفت‌های بزرگی در اینجا حاضر شده‌اید که در عصر تحریم و محاصره توانستند از ارتفاع ممانعت دشمن عبور کنند.
سردار سلامی در ادامه گفت: شما بسیجیان از دل نبردهای 33 روزه و 22 روزه و 8 روزه و 51 روزه آمده‌اید که ارتش افسانه‌ای رژیم صهیونیستی را برای 4 بار با افسردگی، شکست و ناکامی مواجه کرد اما امروز آمده‌اید بگویید ما تا آخر ایستاده‌ایم؛ آمده‌آید بگویید اگر آمریکایی‌ها همچنان از در دسترس بودن گزینه نظامی صحبت می‌کنند اما ما هم با منطق و با عمل و با ذخیره‌سازی قدرت دفاعی هوشمند و ویرانگرمان همان عبارت امام را تکرار می‌کنیم که «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند».
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مقامات آمریکایی هر آنچه بخواهند می‌توانند بگویند اضافه کرد: اما نمی‌توانند هر آنچه می‌خواهند عمل کنند؛ فرق بین گفتار و عمل آنها تفاضل بین توهمات و خیالات و رؤیاها و آرزوهای آنهاست با توانایی‌ آنها برای عمل.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی‌ها می‌دانند کشوری که می‌تواند سفره حیات تنفس سیاسی آنها را در جهان اسلام و غرب آسیا تنگ کند و استراتژی‌ها و سیاست‌های سلطه‌طلبانه آنها را در جهان اسلام با شکست مواجه کند هرگز تسلیم اراده سیاسی دشمنان خود نخواهد شد.
وی تأکید کرد: آمریکایی‌ها می‌دانند کشوری که می‌تواند با الهام‌بخشی روح انقلابی خود ظرفیت‌های عظیم و پایان‌ناپذیری را در بلاد اسلامی ایجاد کند که استراتژی‌های عملیاتی و میدانی آمریکا را در سرزمین‌های اسلامی در لبنان، سوریه،‌ عراق، بحرین و یمن با شکست مواجه کند هرگز فریب مفاهیم به ظاهر شیک آنها را نخواهد خورد.
سردار سلامی در ادامه گفت: آمریکایی‌ها می‌دانند همه جا منافع آنها زیر برد آتش‌های ماست؛ دشمنان ما به خوبی استعدادها و ظرفیت‌های دفاعی و تهاجمی ما را می‌دانند اما باز در میدان عملیات روانی از دسترس بودن گزینه نظامی سخن می‌گویند.
وی تصریح کرد:‌ این عبارات نخ نما شده برای ملت بزرگ ایران حقیرتر از آن است که معتبر شناخته شود زیرا دنیا می‌داند قدرت نظامی آمریکا از اعتبار ساقط شده است؛ هر چند هنوز آمریکا دارای قدرت نظامی بزرگی است اما این قدرت فاقد آفرینش منفعت و پیروزی سیاسی است و به همین دلیل از اعتبار و منزلت افتاده است.
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ما شاهد شکل‌گیری منحنی زوال قدرت غرب در جهان و در عین حال شاهد درخشش خورشید انقلاب اسلامی در همه سرزمین‌های اسلامی هستیم .
وی عنوان داشت: موازنه قوا به نفع مسلمانان در حال تغییر است و امروز سیاست‌های دشمنان ما متوقف شده است؛ آنها باید بدانند که دیگر بیش از این نمی‌توانند ثروت‌های مادی و هویت‌های معنوی ملت‌های مسلمان را به غارت ببرند چرا که مسلمانان بیدار شده‌ و به راه افتاده‌اند و همه سرزمین‌های اسلامی به میدان مقاومت علیه استراتژی‌های آ‌مریکا تبدیل شده است و این واقعیت، سیمای ژئوپلتیک آینده جهان و منطقه را شکل خواهد داد.
سردار سلامی خطاب به بسیجیان شرکت کننده در رزمایش 50 هزار نفری اقتدار ثارالله و نیز ملت ایران گفت: این را بدانید چه توافق صورت بگیرد چه نگیرد آمریکا دشمن درجه یک ملت مسلمان ایران و جهان اسلام است.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هم مخالفان و هم موافقان توافق هسته ای در آمریکا به دنبال دشمنی با ملت ایران بوده و مانند دو لبه یک قیچی علیه انقلاب اسلامی عمل می‌کنند، گفت: ما روزانه رفتار آنها را رصد می کنیم و منتظر فرصتیم تا اگر غلطی کنند، تمام منافع اقتصادی و سیاسی آنها را به آتش بکشیم.
سردار سلامی تاکید کرد: اگر بخواهند دست به سمت گزینه نظامی ببرند، گردهایشان را بر فراز آسمان پرتاب کرده و انگشتهایشان را قطع می‌کنیم.
وی ادامه داد: چه توافق بشود و چه نشود، حامی ملت های مظلوم و مسلمان در برابر سلطه آمریکا خواهیم بود.
جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: چه توافق بشود و چه نشود، پیشرفت های علمی و فنی خود را برای تبدیل شدن به یک تکیه گاه برای تمدن بزرگ اسلامی دنبال می کنیم و هیچگاه ظرفیت های اقتصادی خود را در اختیار نظام سلطه نمی‌گذاریم و فرش قرمز زیر پای مقامات سلطه قرار نمی دهیم.
سردار سلامی تصریح کرد: ما اجازه نفوذ اندیشه های غرب گرایانه را نه در پیکره جامعه و نه اجتماعات روشنفکریمان نخواهیم داد و از از همه مسئولان سیاسی و مقامات هم می خواهیم همانطور که رهبری معظم انقلاب فرمودند، با روحیه، ثبات قدم و توجه به ادبیات انقلابی، همواره رفتار و گفتار خود را با دشمن تنظیم کنند.
وی گفت: ما بنا به فرمان رهبر معظم انقلاب، با تمام توان، در همه میدانها و عرصه ها حاضر خواهیم بود.
اسپاه نیوز:دکتر صالحی گفت: با پشتوانه بسیج و ملت ایران بود که توانستیم در برابر استکبار جهانی ایستاده و خواست خود را به آنها تحمیل کنیم.
به گزارش سپاه نیوز؛دکتر علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه تجمع بزرگ 50هزار نفری بسیجیان که در قالب رزمایش اقتدار ثارالله در بوستان ولایت تهران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: من امروز با غرور به این رزمایش آمدم و معتقدم بسیجیان بار دیگر به دنیا فهماندند که ملت ایران بیدار و هشیار است و هیچگاه غافل نخواهد بود.
وی تصریح کرد: با پشتوانه بسیج و ملت ایران بود که توانستیم در برابر استکبار جهانی ایستادگی کنیم.

گزارشگر شبکه 1 سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز دربخش خبری ساعت 14 این شبکه تعداد بسیجیان شرکت کننده در این رزمایش را 50،000  نفر در قالب 252 گردان اعلام کرد.

 

به نقل از پایگاه های اطلاع رسانی:

1- سپاه نیوز

2- سازمان بسیج مستضعفین

3- خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

4- بخش خبری ساعت 14 شبکه 1 سیمای جمهوری اسلامی ایران

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده