معرفی کتاب : عملیات الله اکبر-سید یعقوب حسینی
این کتاب شرح عملیات الله اکبر (خیبر) است که در شمال و جنوب رودخانه کرخه در منطقه بین سوسنگرد و بستان در آخر اردیبهشت سال 1360 اجرا گردید. چاپ اول این کتاب در سال 1393 توسط «نشر ایران سبز» وابسته به « هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی» منتشر شده است. این کتاب شرح عملیات الله اکبر (خیبر) است که در شمال و جنوب رودخانه کرخه در منطقه بین سوسنگرد و بستان در آخر اردیبهشت سال 1360 اجرا گردید.

هدف تاکتیکی این عملیات تصرف تپه الله اکبر و شحیطیه در شمال رودخانه و کنترل تنگه چزابه بین ارتفاعات میشداغ و رودخانه کرخه و همچنین عقب راندن دشمن از غرب شهر سوسنگرد و دور کردن آتش دشمن از شهر سوسنگرد و آماده شدن برای ادامه حمله به سمت غرب و تصرف شهر بستان و قطع راه مواصلاتی دشمن در محور فکه – بستان – هویزه و جنوب اهواز بود.

نویسنده در این کتاب شرح عملیات مذکور را در پنج بخش عمدۀ بصورت زیر آورده است :
در قسمت یکم با عنوان "کلیات" شامل مشخصات کلی عملیات، ماموریت و شرحی کلی از منطقه عملیات است. در قسمت دوم برآوردهای ستادی، برآوردهای از وضعیت عملیاتی ، لجستیکی ، پرسنلی و فرماندهی آورده شده است. طرح ها و دستورات عملیاتی و بخش چهارم پیام ها و دستورات در قسمت سوم و در آخرین فصل کتاب نیز به بررسی و تجزیه و تحلیل عملیات الله اکبر (خیبر) و عوامل موثر بر آن، در زمان موصوف اختصاص یافته است و پس از نتیجه گیری نمایه و نقشه ها آورده شده است.

 

دانلود فایل PDF کتاب الله اکبر

 

لازم به ذکر است، کتاب یاد شده که دارای زبان کاملاً تخصصی نظامی است و برای بهره برداری در نشریات مراکز فرهنگی نظامی و همچنین پژوهشگران تاریخ هشت سال دفاع مقدس مناسب است.
تهیه کتاب از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر، تلفن تماس: 66376136 و یا تماس با شماره تلفن های هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی: 22489002 و 22489003

اسم کتاب : عملیات الله اکبر
نویسنده : شادروان سرهنگ زرهی ستاد سید یعقوب حسینی
تعداد صفحات : 274 صفحه
ناشر : ایران سبز
قطع: رقعی
قیمت : 75000 ریال

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده