نقش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در عملیات بیت المقدس از زبان فرمانده این نیرو
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی صبح امروز یکشنبه در مراسم صبحگاه عمومی ستاد این نیرو که به مناسبت سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد گفت: نیروی هوایی ارتش با انجام بیش از 152 سورتی پرواز بمباران، شناسایی و عکس برداری حضوری اثر گذار و پر رنگ در آزاد سازی خرمشهر داشت.

به گزارش روابط عمومی نیروی هوایی، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش در این مراسم ضمن تبریک ولادت امام سجاد(ع) و سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: دشمن بعثی در پی تعبیر رویای قادسیه که می خواست یک هفته ای تهران را اشغال کند، با استفاده از یک غافل گیری توانست پیشروی کرده و خرمشهر را تصرف کند.

وی افزود: آزادسازی خرمشهر قائم به یک شخص یا یک فرمانده نیست بلکه به تعبیر امام بزرگوار، خرمشهر را خدا آزاد کرد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: از آنجایی که خرمشهر حدود 19 ماه در تصرف رژیم بعث بود، دشمن موانع فیزیکی و استحکاماتی برای محافظت از خود دایر کرده بود که نیروی هوایی با انجام 22 سورتی پرواز شناسایی و عکس برداری توانست این موانع را برای تهیه نقشه عملیات زمینی به طراحان عملیات بیت المقدس ارائه کند.
وی افزود: در عملیات بیت المقدس که 26 روز به طول انجامید نیروی هوایی 130 سورتی پرواز بمباران انجام داد و در نهایت در 17 شهریور با منهدم کردن پل اروند که پل مواصلاتی عراق بود و کلیه تدارکات رژیم بعث از آن طریق وارد خرمشهر می شد، نقش خود را تکمیل کند.
سرتیپ شاه صفی تصریح کرد: این نیروی الهی 10 هزار رزمنده را در کوتاه ترین زمان ممکن از طریق ترابری سنگین جابجا کرد که فقط 6 هزار نفر آنها از مشهد به امیدیه منتقل شدند. همچنین 10 هزار و پانصد مجروح از معراج شهدا و دزفول جا به جا شد.
وی خاطر نشان کرد: هیچ نیرویی در آغازین روز دفاع مقدس استحکام نیروی هوایی را نداشت، همانطور که کارکنان این نیرو در 19 بهمن 1359 با بیعت تاریخی خود موجب تسریع روند پیروزی انقلاب شدند، در سه ماه نخست جنگ نیز با ایثار و فداکاری و خلق حماسه های بزرگ، جلوی پیشروی دشمن را سد کرده و مانع از تعبیر رویای دشمنان نظام شد.
سرتیپ شاه صفی افزود: ما در طول هشت سال دفاع مقدس جاهای زیادی را از دست دشمن پس گرفتیم ولی آزادسازی خرمشهر پیشانی غیرت و ایثار ما بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز مهم ترین تهدید ما شبیخون و ناتوی فرهنگی است چرا که دشمن با تجربه ای که از هشت سال دفاع مقدس دارد دریافته جنگ سخت با ایران مقرون به صرفه نیست لذا رو به جنگ نرم آورده و جبهه را به داخل خانه ها کشیده است.
فرمانده نیروی هوایی ارتش ضمن تاکید بر هوشیاری کامل کارکنان و خانواده ها در استفاده از شبکه های مجازی تصریح کرد: اگر مراقبت نکنیم، کیان خانواده هایمان در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
وی در پایان گفت: ما به دنبال حفظ امنیت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم و امنیت نظام بسیار مهم است.
 شایان ذکر است در این مراسم از سه نفر پیشکسوتان نیروی هوایی ارتش که در عملیات بیت المقدس حضور داشتند تجلیل شد.

 

منبع : پایگاه اطلاع رسانی اجا

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده