بازتاب مراسم روز ارتش در روزنامه های داخلی
29 فروردین روز ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران است و به همین مناسبت طبق روال همه ساله روز گذشته واحدهای نمونه نیروهای مختلف ارتش جمهوری اسلامی ایران با نمایش نظم، قدرت نظامی و قدرت بازدارندگی خود در قالب رژه ای پرشور قدرت بازدارندگی خود را به نمایش گذاشت . این مراسم بازتاب گسترده ای در رسانه های داخلی و خارجی داشته است که مختصری از تیتر و اخبار تعدادی از روزنامه ها را به بازدیدکنندگان عزیز تقدیم میکنیم.

همشهری آنلاین مورخ 29 فروردین 1394
به گزارش مهر، حسن روحانی رئیس جمهور شنبه -29 فروردین- در مراسم رژه روز ارتش گفت: روز ارتش جمهوری اسلامی را به ملت ایران به فرماندهی کل نیروهای مسلح، مقام معظم رهبری و به همه خانواده‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران ارتش، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و بسیج قهرمان تبریک می‌گویم.

وی اظهار داشت: ارتش از آستانه روزهای پیروزی انقلاب در همه صحنه‌های مهم، پیوند خود را با ملت فداکار در برابر ارزش‌های بزرگ اسلامیت، ایرانیت و جمهوریت به خوبی نشان داده است.
روحانی ادامه داد: آن روز که در آستانه پیروزی نهضت اسلامی بودیم اگر ارتش به ندای امام راحل پاسخ مثبت نمی داد، انقلاب به این سادگی و سهولت به پیروزی نمی‌رسید.
روزنامه نسل فردا مورخ 30 فروردین 1394
این روزنامه صفحه اصلی خود را با یک عکس زیبا از رژه روز ارتش و با تیتر اقتدار در آسمان، افتخار در زمین مزین کرد و سپس با نوشتن صحبتهای ریاست جمهور محترم چنین نوشت:
 عملیات ثامن الائمه که حصر آبادان را شکست، عملیات بستان، فتح المبین، بیت المقدس، آزادی خرمشهر که ارتش در کنار سپاه، نیروی انتظامی و بسیج توانستند قهرمانی های بزرگی را از خود خلق کنند، ما به همه آن جوانمردی ها و دلاوری ها درود می فرستیم و به همه آنهایی که در مسیر جنگ و دفاع از استقلال کشور ایستادگی کردند، از صیاد شیرازی ها تا نامجوها، بابایی ها و همه شهیدان و سرداران میدان نبرد و دلاوران و خانواده های آنان و همه آنان که در راه دفاع مقدس ایستادگی کردند، به تلاش و ایثار آنها ارج می نهیم.
روزنامه جام جم آنلاین، 29 فروردین 1394
این روزنامه نیز در سرتیتر خود با اشاره به روز ارتش و با قراردادن فیلمی از صحنه های زیبای رژه این چنین نوشت:
امروز شنبه، ارتش جمهوری اسلامی ایران، دستاوردهای تازه و بی نظیر خود را در مراسمی با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برای همگان به نمایش گذاشت و نیروهای سه گانه و ویژه آن در برابر مرقد حضرت امام خمینی (ره) در تهران رژه رفتند. در این رژه بزرگ، سامانه موشکی باور373 (اس300 ایرانی) رونمایی شد و جنگنده های ارتش نیز در آسمان هنرنمایی کردند.
روزنامه جام جم 30 فروردین 1394
روزنامه جام جم با قرار دادن یک عکس از سامانه اس 300 ایرانی در مقابل جایگاه فرماندهان و ریاست جمهوری تیتر خود را به رونمایی از سامانه اس 300 ایرانی اختصاص داد.
روزنامه وطن امروز 30 فروردین 1394
این روزنامه نیز با اشاره به روز ارتش و مراسم رژه مقتدارنه ارتش بخشی از صحبت های ریاست محترم جموری حسن روحانی را در خبر خود منتشر کرد که به شرح زیر است.
 این قدرت بزرگ نظامی (ارتش جمهوری اسلامی ایران) هدفش صلح و امنیت است نه تجاوز، حمله به مظلومان و کودکان؛ این نیروهای مسلح همواره در پی دفاع از مظلومان هستند. وی خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نمونه ارتش مقتدر و نیروی مسلح مقتدر و صلح‌خواه در منطقه است، دیگران از ارتش ایران بیاموزند که به دنبال فتنه در این منطقه نباشند و به کودکان مظلوم،‌ پیرمردان و پیرزنان در کشور یمن حمله نکنند.
روزنامه ایران مورخ 30 فروردین 1394
این روزنامه با قرار دادن یک عکس از جایگاه مقامات بلند پایه که برای مشاهده رژه ارتش در جایگاه حضور داشتند این تیتر را نوشت:
ارتش مایه آرامش ملت و امنیت منطقه است.
دیگران باید از این ارتش درس بیاموزند که دنبال فتنه‌انگیزی در منطقه و حمله به کودکان مظلوم و پیرمردان و پیرزنان بی‌دفاع در کشوری مثل یمن نیستند. ارتش مظهر نظم و انضباط، سلامت اداری، اقتصادی و مظهر فراجناحی و فراحزبی بودن و اسلامی، دینی و ملی بودن است. در ادامه به بررسی کامل سخنان ریاست محترم جمهور پرداخت.

روزنامه افتاب 30 فروردین 1394
این روزنامه با قرار دادن یک عکس از جایگاه در صفحه سوم خود تیتر زد نیروهای مسلحی که از احزاب فاصله بگیرند در قلب مردم بیشتر جای دارند. سپس به بیانات ریاست جمهور در مورد ارتش پرداخت.

روزنامه اطلاعات 30 فروردین 1394
این روزنامه نیز با تیتر اقتدار نیروهای مسلح ایران در خدمت صلح و آرامش منطقه است شروع کرده و با قرار دادن یک عکس از جایگاه به سخنان ریاست جمهور و شرح رژه یگانهای حاضر در میدان پرداخت.

اطلاعات 30 فروردین 1394
با قرار دادن یک عکس از جایگاه، تیتر  اقتدار نیروهای مسلح ایران در خدمت صلح و آرامش منطقه است را نوشت.
روزنامه شهروند 30 فروردین 1394
با قراردادن یک عکس از استقبال مقامات بلند پایه نظامی از حسن روحانی این گونه نوشت که: قبولی ارتش در آزمون دوری از بازی های سیاسی.
روزنامه جوان 30 فروردین 1394
نمایش اس 300 ایرانی در رژه مقتدرانه ارتش تیتری بود که در این روزنامه خودنمایی می کرد و همچنین عکسهایی از رژه و نمایش نیروی هوایی و نیروی زمینی ارتش در صفحه اول این روزنامه نمایی مقتدرانه به آن بخشیده بود.
مردم سالاری 30 فروردین 1394
این روزنامه با قرار دادن عکسهایی از رژه روز ارتش به نقل از ارتش هیچ مشکلی در جهان نیست که با مذاکره حل نشود.
ایران 30 فروردین 1394
ارتش مایه آرامش ملت و امنیت منطقه است این تیتر به نقل از حسن روحانی در این روزنامه چاپ شد.
روزنامه کیهان 30 فروردین 1394
نمایش افتخار  آفرین اقتدار نظامی با رونمایی از تجهیزات جدید ارتش تیتر این روزنامه به همراه عکسهایی از رژه و تجهیزات در صفحه اول بود که به چاپ رسیده.    
ابتکار 30 فروردین 1394
فتح قلب مردم با رمز دوری از سیاست تیتر روزنامه ابتکار برای روز ارتش بود.      
روزنامۀ تفاهم با درج عکس رژۀ هواپیماهای نظامی نوشت: روحانی دکترین نظامی ایران دفاعی است.

روزنامۀ صنعت، رئیس جمهور ضمن تقدیر از فراجناحی بودن ارتش: نیروهای مسلح از گروههای سیاسی فاصله بگیرند.

گرد آوری وتنظیم: گروهبانیکم وظیفه رحیمی مقدم

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده