یادواره شهید صیاد شیرازی در استان آذربایجان غربی
به مناسبت 21 فروردین شانزدهمین سالگرد شهادت امیر سرافراز ارتش اسلام امیر سپهبد علی صیاد شیرازی، امیر سرتیپ ستاد دکتر ناصر آراسته جانشین گروه مشاورین نظامی فرمانده معظم کل قوا و ریاست محترم هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی به دعوت ستاد بزرگداشت یادواره شهید صیاد شیرازی و هیئت رزمندگان اسلام استان آذربایجان غربی در تاریخ 1394/1/19 جهت شرکت در مراسم بزرگداشت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی به شهر ارومیه سفر کردند.

امیر آراسته طبق برنامه از پیش تعیین شده با جمعی از بسیجیان فرهیخته بر سر مزار هشت شهید گمنام دفاع مقدس در مزار شهدا واقع در تپه نصرالشُّهدا حضور یافتند و با ایراد فاتحه ای یاد و خاطره این شهیدان را گرامی داشتند و بعد از آن به دیدار نماینده مجلس خبرگان رهبری حضرت آیت الله سید علی اکبر قریشی در مسجد اعظم شهر ارومیه (که یکی از پایگاه های مبارزاتی مردم ارومیه علیه طاغوت بود) رفتند.
جانشین گروه مشاورین نظامی فرمانده معظم کل قوا در ادامه برنامه هنگام اذان مغرب به مسجد امام صادق علیه السّلام واقع در خیابان میثم به دیدار حضرت حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی رفتند و در آنجا نماز مغرب و عشا را با حضور جمعی از مردم غیور و بسیجیان بجا آوردند.
ریاست هیئت معارف جنگ سپس جهت سخنرانی به مسجد حر واقع در خیابان رودکی رفتند. در این مراسم که با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی استان، شهردار و اعضای شورای شهر ارومیه، سردار خرم فرمانده سپاه شهدای استان آذربایجان غربی، امیر حشمت الله ملکیان فرمانده قرارگاه شمالغرب ارتش، خانواده محترم شهدا و بسیجیان شرکت برگزار شد، ابتدا جناب سرهنگ جانباز سید مصطفی رضوی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان آذربایجان غربی عرض خیر مقدم داشتند. در ادامه امیر سرتیپ آراسته سخنرانی خود را با صلوات و خواندن فاتحه برای تمام شهدا و شهید صیاد و شهدای منطقه سعدی و رودکی شهر ارومیه آغاز کردند و خاطره ای از شهید صیاد را بیان نمودند، همچنین یادآور شدند: این تجلیل ها و گرامیداشت ها از شهدا و خانواده شهدا بسیار خوب و عالیست و هر سال باید با شکوه تر برپا شود. ولی تجلیل از خود شهید این است که ما راه شهیدان را ادامه دهیم، و گفتند بنا به فرمایش حضرت امام خامنه ای تکریم شهیدان آن است که آن ملت مقابل مستکبران و زورگویان سر خم نکنند. و راه شهیدان این بود که جلوی استکبار سر خم نکردند و مردانه ایستادند. سخنرانی امیر چهل دقیقه با شرح چند خاطره از شهید سپهبد علی صیاد شیرازی انجام شد و در پایان از برگزار کنندگان این مراسم تقدیر و تشکر کردند.
همچنین مراسم یادواره شهیدان در تاریخ 1394/1/20 ساعت 10:30 دقیقه در مسجد حضرت امیر المومنین (ع) که متولی آن قرارگاه عملیاتی شمال غرب آجا و به دعوت امیر سرتیپ2 حشمت الله ملکیان در خیابان ارتش برگزار شد. با حضور نماینده مجلس خبرگان رهبری حضرت آیت الله سید علی اکبر قریشی، سردار خرم فرمانده سپاه شهدای استان، سردار عباسی فرمانده مرزبانی استان، معاون فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی، جناب آقای مصطفوی مدیر کل آموزش و پرورش، جناب آقای تیموری ریاست محترم بنیاد شهید ، مدیر کل صدا و سیمای استان، جمعی از خانواده های شهدا، آزادگان و جانبازان. در این جلسه ابتدا امیر سرتیپ2 ملکیان ضمن خوش آمد گویی و خیر مقدم به حضار و امیر آراسته، از امیر درخواست کردند تا جمع حاضر را به فیض برسانند. امیر آراسته خاطراتی از نظم و برنامه ریزی، اخلاص و اطاعت پذیری و ولایت پذیری و عمل به آموخته ها از شهید صیاد شیرازی بیان نموده و در پایان سخنان خود برای طول عمر رهبر معظم انقلاب و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دعا کردند.

 

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده