معرفی کتاب : عملیات والفجر مقدماتی – سید یعقوب حسینی
سال 1361، پرحادثه ترین و فعالترین سال در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بود به نحوی که سرنوشت کلی جنگ به نفع کشورمان تغییر کرد و نیروهای متجاوز عراق که مناطقی از خاک ایران را اشغال کرده بودند، به بیرون رانده شده و نبرد ها به مناطق مرزی و حتی داخل خاک عراق کشانده شد. عملیات والفجر مقدماتی در یکی از حساس ترین مراحل و در شرایط نامتعادل توان رزمی بین نیروهای ایران و عراق به مرحله اجرا درآمد.

  راهبرد نظامی ایران از آغاز سال 1361، وارد کردن ضربات مداوم یا متناوب بر پیکرۀ ارتش بعث عراق و فرسایش توان رزم آن بود. این کتاب به بررسی وضعیت کلی منطقه عملیاتی نیروهای خودی و نیروهای دشمن، طرح ریزی و آمادگی عملیات والفجر مقدماتی که در تاریخ 17بهمن1361اجرا شد، هدایت عملیات و در پایان یادداشت ها و خاطرات رزمندگان، بازتاب جهانی عملیات و گزارش های داخلی پرداخته است.

کتاب " عملیات والفجر مقدماتی" به قلم  سرهنگ ستاد زرهی سید یعقوب حسینی و از سری کتابهای آموزش معارف جنگ ویژه دانشجویان دانشگاه های افسری، مقدماتی، عالی و دافوس ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد . تهیه کتاب از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر با تلفن تماس: 66376136  و یا تماس  با شماره تلفن های هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی. 22489002 و 22489003 امکان پذیر می باشد.

نام کتاب : عملیات والفجر مقدماتی
گردآورنده : سید یعقوب حسینی
تعداد صفحات : 150 صفحه
ناشر : ایران سبز
قطع : رقعی
قیمت :25000 ریال

دانلود فایل pdf کتاب عملیات والفجرمقدماتی

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده