به مناسبت ا9 بهمن روز نیروی هوائی
در آن شرائط، درست است که تا پیروزى قطعى انقلاب چند روزى بیشتر نبود، اما هیچکس نمیتوانست پیشبینى کند که 19 بهمن، یک 22 بهمنى هم در پى خواهد داشت. پیشبینى قطعى نمیشد کرد؛ کار خطرناکى بود! - مقام معظم رهبری(دیدار 1387) پس از پیروزی انقلاب اسلامی همه ساله با فرا رسیدن دهۀ مبارک فجر و در سالروز واقعۀ تاریخی 19 بهمن جمعی از کارکنان نیروی هوائی به همراه فرماندهان خود با حضرت امام روح الله ره و پس از رحلت آن حضرت و سکانداری مقام معظم رهبری با ایشان تجدید بیعت میکنند.

در این مراسم معمولاً فرماندۀ نیروی هوائی گزارشی از وضعیت نیروی تحت فرماندهی خود، پیشرفتها و دست آورهای یک ساله در زمینه های فن آوری های پیچیده نیروی هوائی و سایر موارد را به عرض می رسانند و پس از آن هم از فرمایشات و رهنمودهای فرماندهی کل قوا بهره مند می شوند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای دام ظله العالی، در این دیدارها ضمن فرمایشات خود تعابیری زیبا و بیان کنندۀ اهمیت و ارزش آن بیعت تاریخی به کار برده اند که قابل تأم هستند، به ویژه آن که معظم له در 25 سال زعامت  خویش علاوه بر جایگاه رفیع رهبری انقلاب و فرماندهی کل قوا، به لحاظ داشتن سوابق مبارزاتی در دوران ستمشاهی و بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند ملت ایران داشتن مسئولیت‌‌‌های مختلفی همچون نمایندگی امام ره در شورای عالی دفاع و نیروهای مسلح، حضور در جبهه های نبرد با متجاوزین بعثی، چند دور نماینگی مجلس شورای اسلامی و دو دوره ریاست جمهوری، به عنوان یک تحلیلگر بی بدیل مسائل سیاسی اجتمائی، همه ساله زوایای مختلف از این حرکت انقلابی را تبیین و برای کارکنان نیروی هوائی، نیروهای مسلح و عموم مخاطبین بیان می فرمایند. در اینجا به لحاظ رعایت اختصار گزیده ای از بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا جهت استفادۀ علاقمندان ارائه میگردد:

در مراسم دیدار وتجدید بیعت روز 19 بهمن سال 1387 رهبر اندیشمند انقلاب اسلامی، با خضوع مخصوص خودشان، در بخشی از فرمایشاتشان انگیزه، خواستگاه و خود جوش بودن بیعت 19 بهمن 57 کارکنان نیروی هوائی با امام خمینی ره را تبین و راز ماندگاری آن را اخلاص بالای پدید آورندگان این حرکت دانسته و فرمودند:  
"خیلى خوش‌آمد عرض میکنم به شما عزیزان و خرسندم از دیدن چهره‌هاى جوان و پرنشاط شما مجموعه‌ى پرارزشِ نیروى هوائى ارتش جمهورى اسلامى ایران.
حتماً همه‌ى ما – هم من، هم شما – باید سپاسگزار باشیم از کسانى که روز 19 بهمن را با عمل خودشان – نه با زبان، نه با قرارداد – با اقدام خودشان، با عزم خودشان به وجود آوردند و ماندگار کردند.
وقتى یک اقدامى، خالص، صحیح، متکى بر اندیشه‌ى درست و سرشار از اخلاص انجام میگیرد، خاصیت آن، ماندگارى است. خیلى از کارهاى نمایشى را ما ممکن است انجام بدهیم؛ بعضى کارهاى دستورى را ممکن است ما انجام بدهیم که در آن اخلاص کافى وجود نداشته باشد؛ گذشت زمان آنها را محو میکند، نابود میکند؛ لیکن قضیه‌ى 19 بهمن از این جمله نبود؛ از جمله‌ى حوادثى بود که از دل ایمان و اخلاص و عزم راسخ جوشید. در آن شرائط، درست است که تا پیروزى قطعى انقلاب چند روزى بیشتر نبود، اما هیچکس نمیتوانست پیش‌بینى کند که 19 بهمن، یک 22 بهمنى هم در پى خواهد داشت. پیش‌بینى قطعى نمیشد کرد؛ کار خطرناکى بود. عزم راسخ آن جوانان که جوانهائى بودند شبیه شما، این بود که آمدند ایمان خودشان، عزم خودشان، پیوستگى خودشان با ملت و درک و تشخیص صحیح خودشان از عمق حادثه‌اى را که داشت اتفاق مى‌افتاد، با عمل خودشان نشان دادند. البته خطرناک هم بود، اما اقدام کردند و 19 بهمن ماندگار شد.
این حادثه، یک حادثه‌ى دفعى نبود. نیروى هوائى با این کار یک جوهره‌اى را از خودش نشان داد؛ این جوهره در جنگ هم آشکار شد؛ هم بخش آفندى، هم بخش پدافندى. در دفاع هشت‌ساله، در آن وقتى که ملت ایران احساس میکرد کأنّه حصارهاى امنیت پیرامون او وجود ندارد و دشمنان بدون هیچ بیم و واهمه‌اى مى‌آمدند و بمباران میکردند؛ تهاجم میکردند، نیروى هوائى آن جوهره را نشان داد. بهترین، اولین، درخشان‌ترین، آبروبخش‌ترین حرکات ارتش جمهورى اسلامى در آغاز جنگ تحمیلى، کارهاى نیروى هوائى بود؛ این ادامه‌ى همان جوهره بود. و الان هم همین جور است…
مدیریت سایت

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده