معرفی کتاب ایران سبز
حفظ و زیبا نگهداری محیط زیست، توسعه کشاورزی و آبادانی کشور توضیح: از آنجا که زحمات انتشار کتب هیئت معارف جنگ به عهدۀ انتشارات محترم ایران سبز با مدیریت امیر صادقی گویا می باشد. کتاب ایران سبز که از تألیفات خود ایشان است و در واقع به نوعی وجه تسمیه انتشاراتی ایشان به این اسم می باشد را با اینکه کتاب دفاع مقدسی نیست، در اینجا معرفی می کنیم:

 

کتاب ایران سبز شامل دلایل، راه حل ها، امیدواری ها و خوش بینی های زیادی برای سازندگی " ایران سبز" و زندگی در محیط خرم، سرسبز است و در مقابل، دلایل و ارقام و اطلاعات فاجعه باری هم برای ایران قطحی زده با خشکسالی و کم آبی فراوان و با آلودگی فزاینده و به دنبال آن فقر و محرومیت در اثر کم توجهی و عدم تلاش جدی برای رسیدن به "ایران سبز" و یا تلاشهای دورساز از "ایران سبز" آورده شده است.

کتاب در چهار بخش تدوین و گرداوری شده است که به شرح زیر می باشد:
در بخش اول کتاب اهمیت ایجاد ایران سبز و اقدامات مربوط به آن را با استفاده از آمار، اطلاعات، گزیده ها و چکیده ها بیان شده است.
در بخش دوم به سوال "ایران سبز چگونه است و چگونه آن را ایجاد کنیم و سبز هم نگهداریم؟" پاسخ داده می شود که در این بخش پیشنهادات و راه کارهای برای حل مشکلات و بحران زیست محیطی آینده بیان شده است.
در بخش سوم با توجه به طرح های بیان شده، فهرستی از عناوین طرحهای موجود در کتاب "در جستجو منابع ناشناخته آب و انرژی در ایران"، همراه با بیان کوتاه از هر کدام آورده شده است.
در بخش چهارم گزیده و دلایل توجیهی مناسب طرح ایران سبز، از کتاب "وضعیت جهان،مسائل محیط زیست" که به بررسی مسائل زیست محیطی جهان تا سال 1992 پرداخته است، جمع آوری شده است.

به طور کلی کتاب ایران سبز در مورد موضوعات زیر است :
• حفظ محیط زیست ایران و جهان
• مشکلات زیست محیطی ایران و جهان
• مسائل کم آبی و مشکلات کشاورزی ایران
• راه حل ها و پیشنهادها درباره این که چگونه ایران را سراسر سبز و خرم آباد کنیم.

 

دانلود فایل PDF  کتاب ایران سبز

 

تهیه کتاب از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر، تلفن تماس: 66376136 و یا تماس با شماره تلفن های هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی 22489002 و 22489003

نام کتاب : ایران سبز
تالیف : سرتیپ 2 بازنشسته علی صادقی گویا
تعداد صفحات : 200 صفحه
ناشر : ایران سبز
قطع : رقعی
تلفن تماس : 22451344-021
 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده