اقتدار ارتش، نجات یک فروند نفتکش ایرانی از دست دزدان دریایی در حین رزمایش!
در پنجمین روز از رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص)، سامانه های موشکی ساحل به دریای ولایت نیروی دریایی ارتش پس از استقرار در سواحل مکران به پرتاب موشک های ساحل پایه نور و نصر به سمت نیروهای مهاجم اقدام کردند.

به گزارش قرارگاه رسانه ای رزمایش محمد رسول الله (ص) آجا،  موشک های نور و نصر که جزو پیشرفته ترین موشک های ساحل پایه تولید شده در دهه اخیر محسوب می شوند.

پس از ارتقای تجهیزات رهگیری و نصب سامانه های بومی رادار گریز بر روی آنها که به دست متخصصان صنایع دفاعی کشور و مهندسان جوان سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی صورت گرفته است امروز با دقت بسیار بالا و با افزایش بُرد موثر آنها از سامانه های بومی ولایت پرتاب شدند.

فرمانده یکان موشکی نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه موشک‌های نور و نصر با فناوری روز هماهنگ است، گفت: قدرت موشکی نیروی دریایی در حدی است که امروز می‌تواند اهداف سطحی را در هر نقطه‌ای که اراده کند، مورد اصابت قرار دهد.
به گزارش قرارگاه فرهنگی و رسانه ای ارتش امیر دریادار دوم علی وفادار، فرمانده یکان موشکی نیروی دریایی ارتش در گفت‌ و‌گو با خبرنگاران اعزامی به منطقه رزمایش ارتش، اظهار داشت: امروز با دو پرتاب موشکی سطح به سطح که در بخش پدافند ساحلی داشتیم، توانستیم به نتایج پیش‌بینی شده دست یابیم.
وی با بیان اینکه حفظ و حراست از مرزهای آبی کشور بر ‌عهده نیروی دریایی و بخشی از آن برعهده یکان موشکی است، تصریح کرد: قدرت موشکی نیروی دریایی در حدی است که امروز می‌تواند اهداف سطحی را در هر نقطه‌ای که اراده کند، مورد اصابت قرار دهد.
بر اساس این گزارش در ادامه رزمایش محمد رسو ل الله (ص) یک فروند نفت کش جمهوری اسلامی ایران در ورودی تنگه باب المندب از دست دزدان دریایی نجات داده شد.
به گزارش قرارگاه فرهنگی رسانه ای ارتش از منطقه رزمایش، ناو گروه سی و دوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران و ناو پشتیبانی رزمی بوشهر که در قالب یکان های حاضر در رزمایش مشترک محمد رسوال لله (ص) ارتش به منظور تأمین آبراه های بین المللی در محدوده شمال اقیانوس هند و خلیج عدن به اجرای ماموریت می پردازد، امروز توانست یک فروند نفتکش ایرانی را از چنگ هشت فروند شناور دزدان دریایی در ورودی تنگه باب المندب نجات دهد.

 

منبع اول

 

منبع دوم

 

منبع سوم

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده