معرفی کتاب: نردبان طنابی – احمد شکیبا
نردبان طنابی گردان عراقی به سرعت می اومد جلو. گلوله های تانک سنگر نمی زدند، بلکه نفر می زدند. هر کسی رو می دیدند، می زدند. راحت گلوله رو برای یک نفر هزینه می کردند. شب شد، صدای غرش هلی کوپتر که اومد محمدی فر دیگه فکر کرد همه چیز تمومه. من هم فکر می کردم همه چیز تمومه. یعنی هلی کوپتر ها میان توی دوتا گردانی رو که تقریبا ازش یک گردان مونده روی تپه قلع و قمع می کنند و گردان نیروی مخصوص عراق میاد جلو بعد هم تیپش میاد و تپه رو می گیره و این دفعه دیگه باید فاتحه این تپه رو بخونیم.

محمدی فر فریاد میزد و می گفت: ما امام زمان داریم. پس کجایی؟ اگر هستی که ما می گیم هستی اینا سربازای تواند. الان وقتشه و دیگه هم وقت دیگه ای نیست. اکه میخوای مارو کمک کنی، امام زمان الان وقتشه… یکبار حس کردیم حدود 6-7 تا هلی کوپتر سنگین عراقی اومدن نزدیک شدن . خیلی هم با صبر میومدن و هیچ هراسی نداشتند. مثل اینکه می دونستند که دست ما خالیست و اونها رو نمی بینیم و نمی تونیم آسیب بهشون برسونیم. رسیدند 100 یا 150 متری ما که اون گردان تکاور نیرو مخصوص عراق هم رسیده بود به همون جا. من نمیدونم چه شد که بمب ها رو، روی تپه ای که گردان پیشرو نیرو مخصوص عراق بود رها کردند. همه ما ماتمون برد. این مواد را ریخت رو سر گردان عراقی و تمام اون تپه، که یک گردان مسلح نیرو مخصوص بسیار ورزیده عراقی بود و از فاصله 200-220 متری رسیده بود به 100 الی 150 متری ما. تمام گردان سوختند. بعد از چند لحظه محمدی فر اولین نفری بود که صدای تکبیرش بلند شد.تکبیری که هق هق گریه می کرد و برگشت به ما و گفت: امام زمان هست، ما امام زمان داریم و زنده است…
این خلاصه ای بود از خاطره تصرف ارتفاع 402 که  از مجموعه  خاطرات امیرسرتیپ ناصر آراسته از فرماندهان دوران جنگ تحمیلی که در قالب کتابی به نام نردبان طنابی منتشر شده است. امیرسرتیپ حمید شکیبا این خاطرات را براساس روایت آن‌ها در کلاس‌های درس دانشگاه‌های افسری ارتش گردآورده و تدوین کرده است. ایشان، در بخشی از مقدمه این اثر آورده است: "رییس هیات معارف جنگ(امیرسرتیپ ناصر آراسته)، در تمام دوره‌های معارف جنگ در دانشگاه‌های آجا به عنوان استاد نیز حضور می‌یابد و ضمن معرفی هیات معارف جنگ و تبیین اهداف آن، به بیان مسایل اساسی دفاع‌مقدس می‌پردازد. کتاب حاضر، بخشی از خاطرات بیان شده این رزمنده جانباز و عاشق ولایت است."
در این کتاب، 37 عنوان خاطره از دوران دفاع‌مقدس، با عناوینی چون توی یک جعبه مهمات جای گرفته بود، کلاه آهنی، زیر گلوله یکصد و سی میلی‌متری، سنگر بی سقف، طریق‌القدس و تصرف ارتفاع 402 و … گردآمده‌ است.
تهیه از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر. تلفن تماس: 66376136 و یا تماس با شماره تلفن های هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی. 22489002 و 22489003

 

اسم کتاب: نردبان طنابی
گردآورنده: سرتیپ 2 حمید شکیبا
تعداد صفحات: 108 صفحه
ناشر: ایران سبز
قطع: رقعی
قیمت:30000 ریال

دانلود PDF کتاب

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده