معرفی کتاب – حماسه پردازان، علیرضا پوربزرگ وافی
کتاب حماسه پردازان مجموعه ای است از خاطرات رزمندگان و خلبانان هوانیروز که در جنگ تحمیلی با رشادت های خود افتخار آفریدند. در این مجموعه، تجارب رزمندگان جبهه های نبرد در جنگ تحمیلی براساس زمان و مکان هر عملیات گردآوری شده است.

بدین گونه که جمعی از رزمندگان که در آن عملیات نقش مهمی را بر عهده داشته اند به منطقه عزیمت نموده و با یادآوری خاطرات خود در صحنه های نبرد و برداشت های تحریری، صوتی و تصویری، مجموعه ای از حقایق و واقعیت های تلخ و شیرین آن ها با توجه به مدارک و اسناد جبهه ها فراهم آمده است. در ادامه خاطره ای از این کتاب با نام موشک چهاردهم را می خوانیم:

آن روزها ما در تنگه شهید کشوری (تنگه کوره موش) مستقر بودیم که خبر پذیرفته شدن قطعنامه از طرف امام منعکس شد. ما با خود فکر میکردیم که دیگر جنگ پایان یافته است و ما در این افکار مراسم صبحگاهی انجام می دادیم که ناگهان هواپیماهای عراقی به محل استقرار ما حمله و منطقه ما را به شدت بمباران کردند. بلافاصله همۀ خلبانان سوار بالگرد شدیم و به صورت جمع به طرف کرمانشاه به پرواز در آمدیم. وقتی به منطقه اسلام آباد رسیدیم، متوجه تعداد زیادی تانک اسکورپین و افراد در حال حرکت شدیم. از وضعیت اطلاعی نداشتیم و لذا بدون آنکه با آنها درگیر شویم، در فرودگاه کرمانشاه به زمین نشستیم. در همان دقایق اولیه حاج آقا امینی ریاست عقیدتی پایگاه هوانیروز کرمانشاه خود را به ما رساند و اطلاع داد که منافقین با بیش از چهارصد دستگاه تانک و تعداد زیادی اتوبوس و سواری وارد منطقۀ اسلام آباد شده اند. ما بلافاصله به اطلاع ایشان رساندیم که آنها را مشاهده کرده ایم و با محل استقرار آنها آشنا هستیم. دقایقی بعد ما به ما دستور حمله صادر کردند و ما این بار برای مقابله با منافقین به طرف اسلام آباد به پرواز درآمدیم. در این عملیات من هر موشکی که شلیک می کردم نام یکی از معصومین را می بردم و سیزده موشک به نام معصومین شلیک کردم و هر سیزده موشک به هدف اصابت کرد. موشک چهاردهم من به نام آقا امام زمان بود که به هدف نخورد. لحظه ای بعد صدای انفجار مهیبی از همان نقطه که من شلیک کردم بلند شد. موشکی که نمی دانم از طرف کدام بالگرد به آن سمت شلیک شده بود، کار نیمه تمام مرا تکمیل کرد. (سرهنگ خلبان سید نورالدین حسینی)
کتاب توسط علی رضا پوربزرگ وافی نوشته شده و به سفارش هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در سال  1384 توسط انتشارات ایران سبز به چاپ رسیده است.
تهیه کتاب از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر، تلفن تماس: 66376136 و یا تماس با شماره تلفن های هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی: 22489002 و 22489003

نام کتاب : حماسه پردازان
نویسنده : علی رضا پوربزرگ وافی
تعداد صفحات : 117 صفحه
ناشر : ایران سبز
قطع : رقعی
قیمت :8000 ریال
 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده