مراسم غبار روبی گلزار شهدای مشهد مقدس
مراسم غبار روبی شهدای مشهد مقدس پنجشنبه سوم مهر همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار گردید. گرچه فاصله ای از زمان بر گزاری مراسم مذکور می گذرد، این مطلب نه به عنوان یک خبر بلکه به لحاظ بیان مطالبی در مورد شهدا و ایثارگران و نتایج حاصل از ایثارگری های آنان از زبان یکی از فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس منتشر و به علاقمندان تقدیم میگردد.

امیر سرتیپ آراسته در این مراسم که بر مزار شهدا در بهشت رضای مشهد و در جمع خانواده های معزز شهدا و ایثارگران و رزمندگان نیروهای مسلح و مسئولین کشوری و لشگری شهر مشهد مقدس برگزار گردید بعد از بیان چند خاطره از رزمندگان سپاهی، بسیجی، ارتشی، جهاد و نیروی انتظامی در بخشی از صحبتهای خود اظهار داشت:

"شهدا مثل آیه های قرآن مقدسند" این فرمایش مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای است، که قداست و عظمت شهدای عزیز را در یک عبارت کوتاه بخوبی تبیین فرموده اند.
قدرت و عزت فعلی ما حاصل ایثار آن روز شهداست، زیرا دشمنان به این نتیجه رسیده اند که در روز حادثه و تهدید دین و سرزمین اسلامی و آرمانهای ملی و ارزشهای اسلامی مان، در راه رضای خدا به دادن جان افتخار می کنیم و در وعده خود با خدا و پیامبر، امامان، و ولایت امر تخطی و تخلف نکرده، و با تمام توان ایستادگی و مبارزه می کنیم، لذا آنان(دشمنان) سالها ست هوای عملی کردن تهدید نظامی را از سر به در کرده اند و این قدرت بازدارندگی معنوی حاصل ایثار و خونهای با برکت شهیدان است.
اگر این نبود، استکبار به سرکردگی آمریکا ریسک حمله خود را ناچیز دانسته و لحظه ای از تجاوز مستقیم به ما درنگ نمی کرد.
خونهای پاک شهدا و ایثار آن روز ایثار گران نتایج فراوان ارزشمند دیگری هم داشت از جمله اینکه دلهای پاک آزادگان، مستضعفین جهان متوجه این مقاومت و ایستادگی سترگ و در نتیجه متوجه اسلام عزیز و تشیع علوی شده و انقلاب اسلامی دوستان و برادران وفادار، و در بسیاری از موارد فداکار را برای خود مهیا نمود که خود خاکریز اول دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی یا عقبه راهبردی آنرا تشکیل می دهند که مقاومت حزب الله و نبرد او با اسرائیل غاصب و دلاوریهای مردم مظلوم غزه نمونه بارز آن است که بر بازدارندگی جمهوری اسلامی افزوده است.
اوباما آرزوی تحقق نیافتنی باز کردن پیچ و مهره های فن آوری صلح آمیز هسته ای ما را به گور خواهد برد، زیرا این پیچ ها به دست شهدای دفاع مقدس و شهدای دانش هسته ای بسته و محکم شده اند و لذا به دست هیچ ناپاکی شل شدنی نیستند و کسی جرئت و قدرت شل کردن این پیچ ها را ندارد.
رهبر عزیزمان فرموده اند:"هر شهید پرچم عزت و استقلال این ملت و کشور است." چه زیباست این فرمایش، آری اگر پرچم جمهوری اسلامی ایران نمایانگر و تجلی حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و استقلال این کشور است، هر شهید پرچمی است که بیانگر عزت و اقتدار این ملت و پشتوانه محکم پرچم ملی ماست.
حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و حفظ منافع ملی با نیروهای مسلح تامین می شود و اقتدار و عزت نیروهای مسلح ما به پشتوانه دفاع مقدس و خون شهداست که ناشی از ایمان، توکل و ولایت مداری آنان است.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده