معرفی کتاب-اطلس نبردهای ماندگار-مجتبی جعفری
دفاع مقدس نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، تحت فرماندهی و رهبری حضرت امام خمینی(ره) و حمایت و پشتیبانی آحاد مردم ایران در مقابل تجاوز سراسری عراق به سرکردگی صدام حسین، 8 سال به طول انجامید و در این سالها حوادث مختلفی به وقوع پیوست و به دنبال آن مراحل دفاع شکل گرفت.

به همین منظور کتاب جامع اطلس نبردهای ماندگار به عنوان مجموعه ای کامل از شرح عملیات نیروی زمینی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس می باشد و توسط سرهنگ پیاده ستاد مجتبی جعفری گردآوری و توسط انتشارات سوره سبز منتشر شده است.

کتاب دارای 8 فصل با عنوان های: سال اول؛ تجاوز سراسری و تثبیت دشمن، سال دوم؛ بیرون راندن دشمن، سال سوم؛ ورود به خاک عراق، سال چهارم؛ فشارهای سیاسی برای تحمیل صلح، سال پنجم؛ جنگ شهرها و عملیات محدود، سال ششم؛ تصرف فاو، سال هفتم؛ صدور قطعنامه ۵۹۸ و سال هشتم؛ پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و پایان جنگ می باشد.

اطلس نبردهای ماندگار، هر عملیات را به همراه نقشه، تاریخ اجرا و شرح مختصری از عملیات به همراه نتیجه نبرد گردآوری کرده است. در هر عملیات جدولی از آمار تلفات انسانی شامل تعداد اسیر، مجروح و کشته شده ها و همچنین آمار ضایعات آمادی نظیر تجهیزات به غنیمت گرفته شده و تجهیزات منهدم شده درج شده است. در صفحات مختلف این کتاب عکس هایی از شهدا، رزمندگان و مناطق درگیری در آن سالهای نبرد به چشم می خورد. اول هر فصل از این کتاب جدولی درج شدهاست از توانمندی‌ها و ظرفیت های نیروهای مسلح شرکت کننده در جنگ که مجموع حملات آفندی و پدافندی هر سازمان در آن سال را به تصویر کشیدهاست. در ضمن فهرست این کتاب که در صفحات آخر آن درج شده است جدول کاملی از کلیه عملیاتهای آفندی و پدافندی 8 سال جنگ تحمیلی را در خود جای داده است . این اطلس به دو زبان فارسی و انگلیسی تدوین شده است و یکی از  پرتیراژ ترین کتاب تاریخ دفاع مقدس استکه تا کنون به چاپ سی و پنجم خود رسیده است ، تهیه کتاب از طریق انتشارات سوره سبز.

تلفن تماس: 021- 88104430

 

نام کتاب : اطلس نبردهای ماندگار

گردآورنده :سرهنگ مجتبی جعفری

تعداد صفحات : 161 صفحه

ناشر :سوره سبز

قطع :رحلی بزرگ

قیمت : 150000 ریال

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده