معرفی کتاب : تاریخچه طب نظامی
تاریخچه طب نظامی در طول دفاع مقدس ارگان ها و سازمان های مختلفی برای صیانت از آب و خاک این مرز و بوم جانانه تلاش و همت کردند . نقش بهداری و پزشکان و به طورکلی گروه پزشکی و بهدار ی درطول دفاع مقدس مظلوم واقع شده و هیچگونه اشار ه ای به آن نگردیده ونامی از جانبازیها و فداکاریهای این گروه از خدمتگزاران مردم به میان نیامده است.

بر همین اساس تاریخچه طب نظامی کتابی است که با گردآوری سوابق و اسناد و خاطرات چهره های شایسته ای که با روحیه ایثار و از جان گذشتگی به خدمت در بهداری در زمان جنگ مشغول بوده اند و در نهایت به نقش بهداری ارتش جمهوری اسلامی در هشت سال دفاع مقدس می پردازد.

کتاب دارای چهار فصل می باشد. فصل اول نگاهی دارد به تاریخچه طب در جهان، در فصل دوم به بررسی تاریخچه طب نظامی و رزمی در ایران و جهان می پردازد، شرح تاریخچه سازمانها و موسسات بهداشتی درمانی نظامی در آغاز دفاع مقدس در فصل سوم و در فصل چهارم، اقدامات بهداشتی درمانی ارتش در زمان دفاع مقدس را بیان می کند.

کتاب به نوشته سرتیپ 2 دکتر خسرو نامجوی نیک در سال 1389 در انتشارات ایران سبز به چاپ رسید. تهیه کتاب از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر، تلفن تماس: 66376136 و یا تماس با شماره تلفن های هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی: 22489002 و 22489003

 

نام کتاب : تاریخچه طب نظامی

نویسنده :دکتر خسرو نامجوی نیک

تعداد صفحات : 258صفحه

ناشر :ایران سبز

قطع :رقعی

قیمت :50000 ریال

 

دانلود PDF کتاب

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده