معرفی کتاب -پرواز تا بینهایت، قاضی میر سعید، طاهری آذر، ماهینی
"پرواز تا بی نهایت" کتابی است پیرامون زندگی سرلشگر خلبان شهید عباس بابایی، از زمان کودکی تا زمان شهادت. برای تهیه این کتاب با بیش از 200 نفر از دوستان، همکاران و خانواده محترم شهید مصاحبه به عمل آمده است. کتاب دارای سه فصل می باشد. کودکی تا انقلاب، انقلاب تا رشادت و رشادت تا شهادت به ترتیب عناوین فصل اول تا سوم کتاب می باشد.

سرلشکر شهید عباس بابایی، در مرداد سال 1366، مصادف با عید قربان، در حین یک عملیات برون‌مرزی به شهادت رسید.
درقسمتی از این کتاب و درخاطره ای با عنوان "سختی ها را به جان می خرید" می خوانیم:
عملیات کربلا 5 نزدیک بود. تعدادی از خلبانان شکاری از پایگاه های مختلف برای اجرای عملیات به پایگاه امیدیه آمده بودند. قرار بود آنها با ماشین به دزفول بروند. من، جناب سرهنگ ستّاری و شهید بابایی می بایست با هواپیمای مسافری سبک ((جت فالکون)) به تهران می رفتیم. قرار بود شهید بابایی فردا صبح در مجلس شورای اسلامی حاضر شوند و اخبار و تحلیل هایی را در مورد وضعیت جبهه ها به اطلاع برسانند.
عباس مشغول صحبت با خلبانان شکاری بود و راجع به طرحهایی که باید اجرا کنند به آنها توضیح می داد. من و جناب ستاری در داخل هواپیما منتظر شهید بابایی بودیم تا هرچه زودتر پرواز کنیم. انتظار طولانی شد، به همین خاطر شخصی را نزد او فرستادیم. چند لحظه بعد عباس آمد، ولی یکباره به یادش آمد که هنوز مطلبی را به خلبانان نگفته است. پیاده شد و به طرف آنها رفت. من از هواپیما پیاده شدم و به دنبالش رفتم و گفتم:
–    پس چرا نمی آیی برویم؟ چیزی به غروب نمانده و فردا هم باید در مجلس باشی.
گفت:
–    شما بروید. من امشب با این خلبانان به دزفول می روم و ازآنجا با ماشین، خودم را به تهران می رسانم.
به او اصرار کردم که بیا برویم و ممکن است صبح نتوانی به مجلس برسی. او در پاسخ گفت:
–    اگر من با این خلبانان بروم در روحیۀ آنها تاّثیر مثبت می گذارد و فردا بهتر می توانند بجنگند. من به خاطر تقویت روحیۀ آنها سختی این چهارده ساعت راه را تحمل می کنم.
در پاسخ به او، حرفی برای گفتن نداشتم. خداحافظی کردم و به طرف هواپیما آمدم و او به همراه خلبانان سوار ماشین شد و رفت.(تیمسار محمد رضا فریدونیان)
گفتنی است که یکی از منابع اصلی فیلم شوق پرواز  این کتاب بوده است.
کتاب توسط علی اکبر، سید حکمت قاضی میر سعید، محمد طاهری آذر و رحمت ا… سلمان ماهینی تالیف و در انتشارات نشر آجا در سال 1387 به چاپ رسیده است. تهیه کتاب از طریق انتشارات نشر آجا، شماره تماس:81954422-021
نام کتاب : پرواز تا بی نهایت
مولفان : علی اکبر، سید حکمت قاضی میر سعید، محمد طاهری آذر و رحمت ا… سلمان ماهینی
تعداد صفحات : 269 صفحه
ناشر : نشر آجا
قطع : رقعی
قیمت :28000 ریال

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده