معرفی کتاب – یادداشت های ویژه: امیر سرتیپ سید حسام هاشمی
یادداشت های ویژه کتاب حاضر، مجموعه ای نفیس و ارزشمند از یادداشتهای شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، درباره وقایع سالهای 1364 تا 1368می باشد، که به همت امیر سرتیپ ستاد سید حسام هاشمی، یکی از همرزمان و یاران صدیق آن شهید بزرگوار و یکی از فرماندهان و یادگاران دوران دفاع مقدس با استفاده از برخی یادداشت های ویژه آن شهید گردآوری و تدوین گردیده است.

 

از جمله عناوین مطرح شده در این یادداشت‌ها عبارت‌اند از : شرایط آن زمان جنگ، عملیات قادر، در بیمارستان هنگام مجروحیت، تدابیر برای عملیات والفجر10، ملاقات با امام (ره)، دکترین نظامی، منطقه مریوان، ساختار نیروهای مسلح، یادداشت درباره مدارس استثنایی.

در یکی از این یادداشتها که خلاصه شده است می خوانیم:

«اولین روز خدمت به اسلام در غیبت حضرت امام خمینی رضوان الله علیه: ای داد بر من، خدایا این نعمت عظیم از دستمان برفت و قدرش را ندانستیم. خدایا پیر جماران برای بی توجهی های ما، نفاق ها و تفرقه های ما، پشت گوش انداختن نصایحش، ناشکری ها، ناسپاسی های ما در راه خدا و … خون گریست و اکنون او به ملکوت اعلی پیوست و ما هم چنان زنده ایم.

ولی خدایا آنقدر به لطف و کرم تو این بنده صالحت، این نایب بر حق امام زمان علیه السلام برایمان ذخیره و سرمایه باقی گذاشته است که اگر همت کنیم و اگر تقوا پیشه کنیم، اگر هوشیار باشیم، اگر وفاداری در راه خدا و ولایت نشان دهیم این طور نیست که در این راه باز بمانیم، اگر خمینی نیست خدای او هست. حال بیشتر می فهمیم طعم انتظار امام زمان(ع) را کشیدن یعنی چه؟ یا امام زمان(عج) این سرباز کوچکت را که آرزویش این است که لیاقت و صلاحیت سربازی تو را داشته باشد یاری کن. امروز نیت من، تلاش من، همت من در خدمت گزاری به این عزیز می بایستی مضاعف گردد، زیرا که دیگر پیر جماران نداریم. خدایا بر تقوایم، اخلاصم و استقامتم در راهت بیفزا تا با به زنجیر کشیدن نفس اماره، با روحیۀ بسیجی به امت اسلامی، به حکومت اسلامی، به مملکت اسلامی و به انقلاب اسلامی خدمت کنم.»

 در پایان کتاب، تصاویر دستخط(یادداشت ها) و عکس‌هایی از آن شهید بزرگوار گردآوری شده است. کتاب به سفارش هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در سال 1381 به چاپ رسیده است.

تهیه کتاب از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر، تلفن تماس: 66376136 و یا تماس با شماره تلفن های هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی: 22489002 و 22489003

 

نام کتاب : یادداشت های ویژه

نویسنده :شهید سپهبد علی صیاد شیرازی

تعداد صفحات : 285صفحه

ناشر :ایران سبز

قطع :رقعی

قیمت :90000 ریال

 

 

 

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده