معرفی کتاب – رد پای پیر: علیرضا پوربزرگ (وافی)
کتاب "ردپای پیر"، شرح مختصری از زندگی نامه و خاطرات همرزمان امیر سرلشکر شهید مسعود منفرد نیاکی می باشد که به شرح ویژگیهای اخلاقی این بزرگوار می پردازد. شهید نیاکی در عملیاتهای بزرگی همچون طریق القدس، تنگه چزابه، فتحالمبین، بیتالمقدس، والفجر مقدماتی و الفجر یک در سمت فرماندهی لشکر 92 زرهی اهواز به قلب دشمن یورش برد.

 ضربات سنگینی بر پیکر دشمن فرود آورد.سرانجام این امیر سرافراز ارتش اسلام در سمت جانشینی اداره سوم ستاد مشترک ارتش در جریان رزمایش لشکر 58 تکاور ذوالفقار پس از 33 سال خدمت صادقانه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در قسمتی از این کتاب  در خاطره ای از سرهنگ علی اکبر فدائی حیدری چنین می خوانیم:

« ما شدیداً درگیر بودیم و به قول معروف فرصت سرخاراندن نداشتیم. در گرماگرم نبرد ناگهان متوجه شدم یک دستگاه موتور سیکلت در نزدیکی محل استقرار ما متوقف شد و فردی که در ترک آن موتور نشسته بود از آن پیاده شد و بطرف ما آمد. یکی از همراهان با تعجب فریاد زد: بچه ها سرهنگ نیاکی فرمانده لشکر است. ما بلافاصله به استقبال او رفتیم و به عرض ایشان رساندم که اینجا نقطه خطرناکی است و حضور شما مسئله دار است و از ایشان خواستم هرچه زودتر منطقه را ترک کنند. ایشان با سر و صورت خاکی (برخلاف همیشه که لباس تمیز و مرتب می پوشیدند) به آرامی از من خواست ایشان را به خاکریز ببرم. من مجبور به اطاعت از امر او بودم چون می دانستم وقتی او تصمیم به کاری بگیرد تا حصول نتیجه و پایان کار آن امر را پیگیری می کنند. همزمان با حرکت به سوی خاکریز اول در دل خدا خدا می کردم که گلوله باران عراقیهای متجاوز لااقل دقایقی به طرف ما نبارد تا بازدید سرهنگ نیاکی تمام شود. ایشان بدون ترس از حجم آتش تا خاکریز اول آمده و با سربازان و پرسنلی که در خط بودند سلام و احوالپرسی نمودند و از آنها خواستند که پایداری و مقاومت داشته باشند. در راه بازگشت شهید نیاکی اشاره ای به سرگرد مخبری فرمانده گردان 125 لشکر 16 قزوین داشتند و از حماسه سازی های او و یگان او می گفتند. من با شنیدن این مطلب متوجه شدم که ایشان به همۀ یگانهای در خط، سرکشی کرده و از وضعیت آنها اطلاع دارد. من در مورد شهید نیاکی فقط می توانم با این زبان الکن بگویم که او فرماندهی شجاع و لایق بود و به پرسنل تحت امر خود اهمیت می داد و در گرماگرم جنگ و در حالی که از آسمان و زمین گلوله و آتش می بارید به خط رفته و از آنان بازدید می کرد.»

کتاب "رد‌پای پیر" از مجموعه کتابهای دفاع مقدس می باشد که به قلم علیرضا پوربرزگ وافی توسط نشر خادم الرضا (ع) در سال 1388منتشر شد.

 

نام کتاب : ردپای پیر

نویسنده :علیرضا پوربرزگ وافی

تعداد صفحات : 170صفحه

ناشر :نشر خادم الرضا (ع)

قطع :رقعی

قیمت :23000 ریال

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده