معرفی کتاب – تیر خلاص: علیرضا پوربزرگ وافی
تیر خلاص تنها چیزی که یادم می آید این است که صدای غرش هواپیما و به دنبال آن صدای انفجار مهیبی را شنیدم و لحظه ای نور خیره کننده ای در جلوی چشمانم ظاهر شد. گاهی چشم باز می کردم و احساس می کردم صدای آژیر آمبولانسی در فضا جریان دارد و گاهی نیز از بلا و پایین شدن محلی که در آن بودم حس می کردم که در داخل آمبولانس هستم و آمبولانس با سرعت در حال حرکت است. احساس کردم در خواب عمیقی فرو رفته ام، بدنم دو قسمت شده بود یک قسمت آن در بالای سقف بود –روح– و یک قسمت آن –جسم– بر روی تخت بسته شده بود.

اولش همانگونه که طاق باز روی تخت خوابیده بودم از جای خود بلند شده و به صورت عمودی تا سقف رفتم. وقتی به بالا رسیدم احساس کردم از قسمت بالای من از طرف ناف طنابی به قسمت پایینی من جسم بر روی تخت بسته شده است. پس از مدتی دوباره خوابم برد. وقتی بیدار شدم کمی حالم بهتر شده بود . با پرستار ها صحبت می کردم و به آنها می گفتم تمام حرکات شما را از بالا می دیدم ولی آنها باور نمی کردند. آن روز پس از مرخصی از بیمارستان استراحت دو ماهه داشتم و امروز سعی می کنم هرچه زودتر خوب شوم و به جبهه برگردم… (سرهنگ پیر حیاتی)

این خاطره ای بود از مجموعه خاطرات گرد آوری شده در کتاب "تیر خلاص" به نوشته علیرضا پوربزرگ وافی که خاطرات براساس مصاحبه با رزمندگان دوران دفاع‌مقدس می باشد که به نوعی تا مرز شهادت پیش رفتند و بازگشت مجدد به زندگی داشتند، گردآوری شده است.

کتاب توسط انتشارات ایران سبز در سال 1387 و به سفارش هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی به چاپ رسیده است.

تهیه کتاب از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر. تلفن تماس: 66376136 و یا تماس  با شماره تلفن های هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی. 22489002 و 22489003

 

نام کتاب : تیر خلاص

نویسنده : علیرضا پوربزرگ وافی

تعداد صفحات: 206 صفحه

ناشر : ایران سبز

قطع : رقعی

قیمت :25000 ریال

 

دانلود PDF کتاب

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده