معرفی کتاب : از سپتون تا شلمچه – سعید پورداراب
images/ketab1.JPG لحظه به لحظه دفاع مقدس گویای رشادت، فداکاری و ایثارگری های دلاور مردانی است که آن طور که باید و شاید تاکنون به تحریر در نیامده است و برای رسیدن به این هدف به تلاش گسترده نیازمی باشد. کتاب از سپتون تا شلمچه حاوی خاطرات 2 سال اول جنگ تا فتح خرمشهر می باشد که توسط امیر سرتیپ 2 بازنشسته سعید پورداراب از فرماندهان محترم دوران دفاع مقدس بیان شده است .کتاب در قطع رقعی و184 صفحه و در سه فصل تنظیم شده است .

 

در فصل اول حمله عراق، اعزام به جبهه، دفاع از پل کرخه تا شوش، حمله لشکر 21حمزه، عملیات متهورانه استوار غفاری، و عملیات کانال هندلی مطرح می‌شود. در فصل های دوم و سوم، عملیات  فتح‌المبین، جلوه‌های ایمان و ایثار، تصرف شلمچه و سرانجام عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر طرح و تحلیل می‌شود. در پایان هر فصل نیز نقشه ها و عکس های مربوطه گنجانده شده است.

در قسمتی ازفصل سوم این کتاب می خوانیم : طی آزادسازی خرمشهر که حاصل تلاش و ایثار و فداکاری رزمندگان ارتش، سپاه، جهاد و نیروهای بسیجی بود و پس از 26 روز نبرد مداوم حاصل شد، تعداد نوزده هزار نفر از نیروهای عراقی به اسارت درآمدند، بیش از 5400 کیلومتر مربع از خاک کشورمان از اشغال دشمن آزاد شد و رویای غلبه صدامیان بر جمهوری اسلامی ایران در دل خاک مدفون گردید. این پیروزی باعث شد که نیروهای عراقی در بسیاری از مناطق خاک کشورمان را ترک کنند و هر چند که جنگ تا سال 67 ادامه یافت اما دشمنان جمهوری اسلامی ایران هرگز به اهداف پلید خود نرسیدند و همه سرمایه گذاری آنان نیز از میان رفت.

کتاب حاضر به همت هیات معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در سال 80 در انتشارات ایران سبز به زیور طبع آراسته شده است.

تهیه این کتاب از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر. تلفن تماس: 66376136

و یا تماس  با شماره تلفن های هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی. 22489002 و 22489003

 

اسم کتاب : از سپتون تا شلمچه

نویسندگان :امیر سرتیپ 2 بازنشسته سعید پورداراب

تعداد صفحات : 184صفحه

ناشر :ایران سبز

قطع :رقعی

قیمت : 900 تومان

 

دانلود فایل PDF کتاب

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده