دوره های آموزشی معارف جنگ در مراکز آموزشی شهرستان ها
آموزشهای معارف جنگ در مراکز آموزشی بر اساس گزارش مدیریت آموزشی معارف جنگ، دوره های آموزشی اردیبهشت ماه سال 1393در مراکز آموزشی شهرستان ها به شرح زیر: 1. در مرکز آموزشی وظیفه شهید نامجوی حسن رود با حضور تعداد 208 نفر از دانشجویان مشمول در مقطع تحصیلی کارشناسی و تعداد 166 نفر از دانشجویان مشمول در مقطع تحصیلی دیپلم، 2. در مرکز آموزشی وظیفه پدافند هوایی سمنان با حضور تعداد 892 نفر از دانشجویان مشمول در مقاطع تحصیلی مختلف (فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد)، 3. در مرکز آموزشی وظیفه 04 بیرجند با حضور تعداد 1159 نفر از دانشجویان مشمول در مقاطع تحصیلی مختلف (فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد)، بر گزار گردید.

این آموزشها با هدف آشنایی نسل جوان با نقش ارتش ج.ا.ا در 8 سال دفاع مقدس با بکار گیری اساتیدی متشکل از فرماندهان عالی جنگ و پیشکسوتان و کسانی که خود در صحنه های نبرد حضور فعال داشته اند حول محورهای تاریخچه تشکیل هیئت معارف جنگ، وضعیت ارتش در آغاز تهاجم عراق، سیر جنگ در سال اول، دوم، سوم و چگونگی متوقف کردن دشمن و اجرای عملیات‌های محدود بر علیه متجاوز، آزاد سازی مناطق اشغالی و حملات آفندی وسیع و راهبردی عملیات مشترک ارتش و سپاه و نقش شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در ایجاد وحدت و هماهنگی بین نیروهای ارتش و سپاه و نیروهای بسیجی، و تعقیب و تنبیه متجاوز، اشاره به برخی از عملیات‌های موفق و نا موفق برون مرزی، قشرهای سیاسی اقتصادی و نظامی بر ایران و پذیرش قطع نامه 598 و بحث مربوط به عملیات مرصاد، نقش نیروی هوایی و دریایی و هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در 8 سال دفاع مقدس برگزار می گردد.

 

در ادامه تعدادی از عکسهای تهیه شده از این کلاسها و همچنین نظر سنجی های به عمل آمده در خصوص آموزشهای اجرا شده جهت استفاده علاقمندان ارائه می گردد:

مرکز آموزشی حسن رود:

مرکز آموزشی شهید نامجوی حسن رود

مرکز آموزشی شهید نامجوی حسن رود

مرکز آموزشی شهید نامجوی حسن رود

مرکز آموزشی شهید نامجوی حسن رود

مرکز آموزشی پدافند هوایی سمنان:

مرکز آموزشی سمنان

{mainvote}

مرکز آموزشی سمنان

مرکز آموزشی سمنان

مرکز آموزشی 04 امام رضا (ع):

مرکز آموزشی 04 بیرجند

مرکز آموزشی 04 بیرجند

{mainvote}

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده