معرفی کتاب- سیری در رفتار شناسی شهید سپهبد علی صیاد شیرازی-دکتر محمود رضا امینی
کتاب 152 صفحه ای سیری در رفتار شناسی با پیش گفتاری ساده و شیوا به توصیف شهید صیاد و مختصری از شرح حال و زندگی آن شهید بزرگوار پرداخته است. کتاب سیری در رفتار شناسی شهید سپهبد علی صیاد شیرازی شامل 3 فصل بوده که فصل اول آن به خصوصیات اخلاقی شهید صیاد اختصاص یافته است،خصوصیاتی همچون خودآگاهی، تفکر، اعتماد به نفس، خوش رفتاری، صله رحم، نظم و انضباط، تقید به انجام واجبات و ... ، فصل دوم این کتاب به رفتار شناسی شهید صیاد در مدیریت و مسؤولیت، تزکیه نفس، گسترش معنویت، پرهیز از انتقاد و اعتراف به اشتباه، پرهیز از دوستی مقام و ثروت و .... میپردازد و فصل سوم آن به رویکرد رفتار شهید در جامعه پرداخته است.

در قسمتی از این کتاب به ساده زیستی شهید صیاد پرداخته که در قسمتی از آن می خوانیم:
ظاهراً هرچه مسئولیت بالاتر و خطیرتر می شود، باید زندگی مدیر و مسئول ساده تر شود و این موضع در سیره پیامبر و ائمه اطهار مشاهده می شود. شهید صیاد در زندگی خود نه تنها به عنوان پدر و مرد زندگی، بلکه به عنوان یک دلیر، فرمانده و سردار بزرگ اسلام دارای تشریفات خاصی نبود. مانند دیگران کار می کرد، غذای ساده می خورد. سر یک سفره با امیر و سردار و سرباز غذا می خورد. اگر احیاناً در مسافرت یا بازدید غذای خاصی تهیه می شد، ضمن انتقاد تلاش می کرد همۀ اطرافیان از آن غذا  بخورند. ایشان جز حقوق نظامی هیچ منبع درآمد دیگری نداشت. حتی دربارۀ حقوق مسلم خود مثل مرخصی استحقاقی هم از مقام معظم رهبری کسب تکلیف می کرد.
کتاب سیری در رفتار شناسی شهید سپهبد علی صیاد شیرازی به قلم دکتر محمود رضا امینی تدوین و توسط انتشارات ایران سبز در سال 1391 و در قطع رقعی به چاپ رسید.

اسم کتاب : سیری در رفتار شناسی شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
نویسنده : دکتر محمود رضا امینی
تعداد صفحات : 152 صفحه
ناشر : ایران سبز
قطع : رقعی
قیمت :45000 ریال

دانلود PDF کتاب

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده