جانباز آزاده سرتیپ خلبان اکبر صیاد بورانی، قهرمانی دیگر از نسل یادگاران دفاع مقدس به خیل شهدا پیوست
پروازی دیگر؛ با خبر شدیم که جانباز آزاده سرتیپ خلبان اکبر صیاد بورانی پس از سال ها تحمل رنج و ملالت های ناشی از زخمهای دفاع مقدس، روز شنبه 17 خرداد به خیل شهدا پیوست. مراسم تشییع و به خاک سپاری این یادگار دوران دفاع مقدس دیروز یکشنبه 18 خرداد در زادگاهش، بندر انزلی، برگزار شد. اکبر در سال 1325 در بندر انزلی به دنیا آمد. پس از گذراندن دوران دبیرستان در مدرسه دریابیگی غازیان ، وارد نیروی هوایی ارتش شد.

او در بهمن  ۱۳۴۹برای دیدن دوره خلبانی، راهی آمریکا شد و پس از سپری کردن دوره در خرداد ۱۳۵۱، برای خدمت به آب و خاک خویش به میهن بازگشت.  جانباز سرافراز اکبر صیاد بورانی، از همرزمان شهید عباس دوران، شهید عباس بابایی و…بود. وی در بسیاری از عملیات های پروازی شرکت داشت و سرانجام در سرپل ذهاب اسیر شد و در سال ۱۳۶۹بعد از ده سال مفقود الاثری به ایران بازگشت.

این قهرمان سال های دفاع مقدس با وجود تحمل رنج زخم های فراوانی که از جنگ در بدن داشت، از همکاران نزدیک هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بود، و عاشقانه در کلاس های دوره های آموزشی شرکت می کرد و با حرارتی وصف ناپذیر تجربیات خود از سال های جنگ را به نسل جدید کشور منتقل می ساخت.

هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی شهادت این خلبان دلیر ایران زمین را به پیشگاه مقام معظم رهبری، خانواده شریف این بزرگوار، کارکنان نیرو هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و آحاد ملت قهرمان میهن اسلامی تبریک و تسلیت عرض می نماید و برای روح بزرگ این قهرمان جنگ از خداوند متعال علو درجات مسئلت دارد.

 

شهادت امیر صیاد بورانی

 

شهادت امیر صیاد بورانی

شهادت امیر صیاد بورانی

شهادت امیر صیاد بورانی

شهادت امیر صیاد بورانی

شهادت امیر صیاد بورانی

شهادت امیر صیاد بورانی

شهادت امیر صیاد بورانی

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده