معرفی کتاب – سرباز در خاطرات دفاع مقدس : مسعود نادری
سرباز در خاطرات دفاع مقدس سرباز در فرهنگ این سرزمین کلمه ای است که هر ایرانی وقتی آن را می شنود و یا می بیند، بلافاصله پیامهای مثبت و مقدس گونه را در ذهنش احساس می کند. در سال های دفاع مقدس و در مجموعۀ ارتش بیشترین شهدا مربوط به این افراد بوده است. اما به دلیل آن که این مجموعۀ عظیم نیروی انسانی پس از پایان خدمت ارتباطشان با یگان سازمانی قطع می شود، خاطرات دلاوری و فداکاری آنان نیز به همین صورت از پیکره خاطرات یگان های سازمانی جدا می شود. تاکنون نیز هرچه راجع به دفاع مقدس، کتاب، فیلم، سمینار و ... تدوین و یا اجرا شده است، عمده آن در برگیرنده فداکاری و بیان خصلت های نیکوی سرداران و فرماندهان رده بالا بوده و کمتر به این بخش عظیم نیروی انسانی که پرکنندۀ یگان های درگیر دفاع مقدس بودند، توجه شده است.

 

 

هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، برای آن که با استفاده از منابع موجود گام اولیه را در این جهت بردارد، تصمیم گرفت از لابه لای چند کتاب در دسترس، خاطرات مناسب از سربازان وظیفه استخراج و در مجموعه ای به نام سرباز در خاطرات دفاع مقدس منتشر کند.

در قسمتی از این کتاب خاطره ای به نام پوتین را می خوانیم:

مدتی سرباز شهید صیاد شیرازی بودم. در همان روزهای اول، ارادتی به ایشان پیدا کردم. یک بار برای آن که خدمتی به ایشان کرده باشم، پوتین های ایشان را واکس زدم. ساعتی بعد، وقتی شهید صیاد شیرازی متوجه واکس پوتین هایش شد، مرا صدا کرد و گفت: اگر یک بار دیگر این کار را انجام بدهی، تورا به شدت توبیخ خواهم کرد. از تو به خاطر این که برای ما چایی می آوری خیلی سپاسگزارم و اگر امکان داشت حتی زحمت چایی آوردن را به تو نمی دادم.

با صحبت ایشان، من علاقه ام به آن بزرگوار زیادتر شد و فهمیدم که او در عالم دیگری غیر از عالم ما سیر می کند، امروز خبر شهادت ایشان را شنیدم با خود گفتم: «حقا که او لایق شهادت بود.» – (خاطره از سرباز وظیفه: محمد مبارکی)

کتاب دارای 103 عنوان خاطره می باشد که  گردآوری آن را مسعود نادری انجام داده  و توسط انتشارات ایران سبز در سال1386 به چاپ رسیده است.

تهیه کتاب از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر. تلفن تماس: 66376136 و یا تماس  با شماره تلفن های هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی. 22489002 و 22489003

 

نام کتاب : سرباز در خاطرات دفاع مقدس

گردآورنده : مسعود نادری

تعدادصفحات : 216 صفحه

ناشر : ایران سبز

قطع : رقعی

قیمت :12000 ریال

دانلود PDF کتاب

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده