معرفی کتاب : ارتش در فاو – هیبت الله اسدی
ارتش در فاو اگر رزم آوران پیشین نوعی احساس نیاز برای بازگو نمودن دانستنیهای زمان نبردشان از خود بروز می دهند، نباید نسبت به آنان دچار این توهم شد که جنگ طلبند، بلکه بیشتر تجربیات خود را بیان می کنند که نشانه ای از همبستگی، از خود گذشتگی و جانفشانی برای دفع تجاوز را در خود داشته باشد و پیامی با انرژی مثبت برای جوانان برومند این مرز و بوم را مهیا کنند. به همین منظور سرهنگ هیبت ا... اسدی در سال1380 از طرف هیات معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی ماموریت گردآوری و تدوین فعالیتهای توپخانه و یگانهای مختلف در عملیات والفجر 8 را آغاز کرد و با تلاش فراوان توانست تحقیق خود را بعد از 18 ماه در فروردین 82 در انتشارات ایران سبز به چاپ برساند.

این کتاب 261 صفحه ای با عنوان های: طرح اولیه عملیات والفجر 8 در فصل اول، ارتش در عملیات والفجر 8  در فصل دوم که خود شامل: عملکرد نیروی زمینی، نیروی هوایی و نیروی دریایی ارتش در این عملیات می باشد و همچنین دستاورد های آموزشی در فصل سوم همراه است . در پیوست کتاب مذکور، نگاهی بر مجروحین عملیات والفجر 8 منظور شده است.
در قسمتی از کتاب ارتش در فاو می خوانیم:
نقش با ارزش  توپخانه  به عنوان مشت فرمانده همیشه مورد اقبال آشنایان به امور نظامی بوده و هست، در فراز و فرود جنگ ناخواسته چه بسیار فرماندهان یگانهای پیاده و زرهی خط مقدم به بیان اینکه با شنیدن صدای شلیک توپخانه آرامش یافته اند پروا نداشته و ندارند، این فرماندهان از وجود توپخانه های همیشه بیدار ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخت ترین شرایط احساس امنیت می کرده اند.کسی منکر این واقعیت نیست که توپخانه قدرتمند نزاجا در هنگام بحران (به ویژه در اوایل جنگ) در غیاب یگانهای رزمی به سرعت خود را در تیرس دشمن قرار داده و با اجرای انواع آتشهای پدافندی به عنوان سدی نفوذ ناپذیر عمل نموده و حماسه های ماندگاری از خود به یادگار گذاشته و از این بابت، افسران اندیشمند، درجه داران غیرتمند و سربازان توانمند این رسته دارای لوح زرین نانوشته ای هستند که برای همیشه در تاریخ جاودان خواهند ماند. پست شنود در عملیات والفجر 8 از قول عراقیها در مورد توپخانه چنین گزارش می کند: وضعیت ما بسیار بد و سخت می باشد آتش توپخانه دشمن(ایران) روی ما بسیار مؤثر و تلفات نفرات با شمارش دقیقه افزون تر می شود، فعلا در مواضع خود مقاومت می کنیم ولی به داد ما برسید.
و با در جای دیگر یکی از فرماندهان تیپ دشمن می گوید:
آتش توپخانه دشمن(ایران) وسیع و بسیار سنگین و مؤثر است، تعداد شش دستگاه تانک از کار افتاده است. توان رزمی به شدت پایین آمده که بر اثر درگیری و آتش سه روز گذشته می باشد، توپخانه دشمن آزاد هستند، خواهش ما این است که آتش متقابل روی منابع آتش دشمن زیاد شود تا از حجم آنها کاسته شود.

برای تهیه کتاب ارتش در فاو می توانید از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر.(تلفن تماس: 66376136)
و یا تماس  با شماره تلفن های (22489002 و 22489003)هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی اقدام نمایید.

معرفی تجاری
اسم کتاب : ارتش در فاو
نویسنده : سرهنگ هیبت ا… اسدی
تعداد صفحات : 261
ناشر : ایران سبز
قطع : رقعی
قیمت:30000 ریال

 

دریافت pdf کتاب
 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده