معرفی کتاب : عملیات فتح المبین(قرار گاه کربلا) – سید علی اکبر موسوی قویدل و …
عملیات فتح المبین(قرار گاه کربلا) عنوان کتابی است که از سال 1379 تا 1382 توسط چهار نفر از فرماندهان و طراحان پیشکسوت و چهره های شاخص دفاع مقدس به اسامی زیر به سفارش هیئت معارف جنگ، تهیه وتدوین گردید. سرتیپ 2 زرهی ستاد سید علی اکبر موسوی قویدل؛ سرتیپ 2 پیاده ستاد عبدالحسین مفید؛ سرتیپ 2 توپخانه ستاد غلامحسین امیر بیگی؛ و سرتیپ توپخانه ستاد منوچهر دژکام

بابررسی های به عمل آمده توسط مسئولین امر مشخص شد که کتاب تهیه شده بسیار مفصل تر وجامع تر از کتاب مورد نظر می باشد، به همین دلیل ازسرتیپ دوم باز نشسته موسوی قویدل تقاضا شد که این کتاب  را مورد بررسی مجدد قرار داده و باز نویسی نماید.

بنا براین کتاب حاضرحاصل بازنویسی وتألیف مجدد نویسنده محترم که یکی ازاساتید و کارشناسان برجستۀ نظامی است، می باشد. کتاب عملیات فتح المبین _قرارگاه کربلا در 160 صفحه وچهارفصل به تشریح و تحلیل عملیات افتخار آفرین فتح المبین پرداخته وبرای کسانی که علاقه مند به پژوهش در حوزه دفاع مقدس می باشند مرجع ارزشمندی به حساب می آید.
کتاب یاد شده همچنین حاوی نقشه های عملیات و عکس هایی از فرماندهان وطراحان عملیات فتح المبین است و در پایان آن نیز فهرست اسنادِ لوح فشرده پیوست کتاب درج شده است. از دیگر مزیت های کتاب ، داشتن نمایه است که دسترسی به مطالب را برای خوانندگان آسان تر می نماید.
عملیات فتح المبین(قرار گاه کربلا) در شمارگان 3000 نسخه در سال 1387 توسط انتشارات ایران سبز به چاپ رسیده است. امید است پژوهشگران محترم و به ویژه نسل جوان کشور برای آشنایی هرچه بیشتر با تاریخ پر افتخار دفاع مقدس از این کتاب بهره گیری نمایند.

اسم کتاب : عملیات فتح المبین(قرار گاه کربلا)
نویسنده : سرتیپ 2 زرهی ستاد سید علی اکبر موسوی قویدل
تعداد صفحات : 171
ناشر : ایران سبز
قطع : رقعی
قیمت: جلد شومیز 30000 ریال، جلد گالینگور 50000 ریال

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده