معرفی کتاب : دفاع از آبادان – نجاتعلی صادقی گویا
در دوران جنگ تحمیلی آبادان آماج شدیدترین و گسترده ترین حملات هوایی و زمینی دشمن قرار گرفت. مقاومت و پایمردی مدافعان آبادان، حماسه ای جاودان و فراموش نشدنی پدید آورد. زمانی که حصر آبادان شکست، مسیر جنگ تغییر یافت و این پیروزی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی گردید. کتاب دفاع از آبادان به تدوین سرتیپ 2 ستاد نجاتعلی صادقی گویا در قطع رقعی در سال1391توسط انتشارات ایران سبز منتشر گردید.

این کتاب 288 صفحه ای ابتدا وضعیت منطقه ای، جغرافیایی و اقتصادی شهرستان آبادان را توضیح داده و در ادامه به روند جنگ تحمیلی ایران و عراق در آبادان به صورت روز شمار، از تاریخ 26 شهریور 1359 تا 7 مهر 1360 به همراه شرح خاطراتی از فرماندهان نیروهای مختلف حاضر در آبادان می پردازد.

از جمله مطالبی که در این کتاب به آن پرداخته شده است می توان به تهاجم گسترده مرزی عراق، عملیات گردان 144پیاده در شمال آبادان، عملیات فرماندهی کل قوا خمینی روح خدا، حادثه تلخ سقوط هواپیمای فرماندهان و شخصیت های نظامی در مسیر بازگشت به تهران بعد از عملیات پیروزمندانۀ ثامن الائمه و خاطراتی از سرلشگر حسنی سعدی و سخنرانی شهیدسرلشکرفلاحی می توان اشاره کرد.

ضمناً در پایان این کتاب نقشه های مربوط به عملیاتهای ذکر شده نیز قرار داده شده است.

 

اسم کتاب : دفاع از آبادان

نویسنده :سرتیپ 2 ستاد نجاتعلی صادقی گویا

نعداد صفحات :288 صفحه

ناشر :ایران سبز

قطع :وزیری

قیمت :120000 ریال

 

دریافت PDF کتاب

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده