معرفی کتاب : میگ و دیگ 2 – علیرضا پور بزرگ وافی
معرفی کتابمیگ و دیگ 2 شامل 54 خاطره طنز گونه از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است که توسط سرهنگ علیرضا پوربزرگ وافی گردآوری و تدوین شده است. این کتاب 165 صفحه ای به سفارش هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در قطع رقعی توسط انتشارات ایران سبز در سال 1392 به چاپ رسید.

میگ و دیگ 2  مجموعه ای است برگرفته از خاطرات شخصی‌ نویسنده و همرزمانش. در خاطرات  سرهنگ رضا خوشرو از این کتاب می خوانیم:

نگهداری خط 50 کیلومتری طلائیه تا جزیره (مجنون) به عهده گردان ما بود. من مجبور بودم مرتب به سنگر سرکشی کنم و به قول معروف به پرسنلم روحیه بدهم.
یک روز به نیت سرکشی به سنگرها از سنگر خود خارج شدم. شب قبل با آن که همه جا پر از گل بود و نم نم باران هم هنوز می آمد راه افتادم. وقتی به یکی از آخرین سنگرهای باقیمانده رسیدم سرباز نگهبان را به بیرون از سنگر دعوت کردم  و در زیر نم نم باران و در آن زمین گلی با او در حال قدم زدن به صحبت پرداختم. احساس کردم سرباز از این حرکت من خشنود نیست و شاید در دلش می گوید: این جناب سروان هم وقت برای حرف زدن پیدا کرده است.
با این حال به روی خودم نیاوردم و از وضعیت منطقه پرسیدم . سرباز در حال جواب بود که ناگهان صدای ریزش شدیدی را شنیدم. وقتی به سمت صدا برگشتم متوجه شدم که سقف سنگین سنگر آن سرباز فروریخته است. سرباز نگاهی به سنگر و نگاهی به من انداخت. من از نگاه او خواندم که می گفت:
"اگر تو نیامده بودی من الان زیر اوار سنگین مانده بودم"
و بدون آن که او زبان به سخن بگشاید به او گفتم:
"پسرم خدا برای هر کس وظیفه ای تعیین کرده است  و گویا امروز وظیفه من هم این بود که 50 کیلومتر راه بیایم و تو را از سنگر بیرون بکشم".
غالب خاطرات این کتاب از جمله خاطره میگ و دیگ جالب، شیرین و خواندنی است.
کتاب میگ و دیگ 2 را می توانید  از طریق فروشگاه کتاب دانشگاه امام علی(ع) واقع در میدان حر، تلفن تماس: 66376136 و یا تماس  با شماره تلفن های هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی. 22489002 و 22489003 تهیه کنید.

معرفی تجاری:

اسم کتاب : میگ و دیگ 2
نویسندگان : سرهنگ علیرضا پوربزرگ وافی
تعداد صفحات : 165 صفحه
ناشر : ایران سبز
قطع : رقعی
قیمت :40000 ریال

دانلود PDF کتاب
 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده