معرفی کتاب: درمانگران رزمنده – تیم بهداری معارف جنگ
درمانگران رزمنده بدون شک آنچه در میدان های مبارزه جلوه های در خشان و فراموش نشدنی و تاریخی خود را آشکار می سازد، نیروهای امدادگر ارتش جمهوری اسلامی ایران بودند که از خط مقدم جبهه ها تا بیمارستانهای تخصصی، شب و روز در حمله و دفاع آماده خدمت بودند و بیش از آنکه به فکر جان خود باشند در فکر نجات همرزمان خود بودند و جالب تر اینجاست که برای نجات دشمن نیز، به محض آنکه جراحتی بر او وارد شده و اسیر می گردید، می شتافند و آنچه از دستشان برمی آمد برای کاهش آلام وی عرضه می داشت.

کتاب درمانگران رزمنده از مجموعه کتابهای خاطرات تلخ و شیرین کارکنان رستۀ بهداری در دوران دفاع مقدس می باشد که توسط تیم بهداری هیئت معارف جنگ گردآوری و در انتشارات ایران سبز به سفارش هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی تدوین و به چاپ رسیده است.
در ادامه خاطره ای از سرهنگ نجفیانی با عنوان امداد غیبی که شرح حال یک رزمنده بیمار است از این کتاب بازگو می کنیم : "رزمنده ای به مدت چهار روز  در اثر اصابت گلوله مجروح شده و در کنار لنج غرق شده ای پناه گرفته بود. وقتی رزمندگان برای گشت زنی رفته بودند، صدائی را می شنوند که تقاضای کمک می کند. نزدیک می شوند او را می بینند که به علت جراحت زیاد خون زیادی را از دست داده است. وقتی او را آوردند هیچ رمقی نداشت. سریعاً به او سرم قندی وصل کردیم تا جان بگیرد. شب هنگام عراقی ها به تلافی حملۀ رزمندگان در کربلا 5، ما را موشک باران کردند که چند ترکش هم به درمانگاه اصابت کرد. تمام داروهای درمانگاه از بین رفت و درمانگاه به خرابه ای مبدل شد. با این حال رزمنده مجروح در میان آوارهای ریخته شده زنده ماند. گویی ارادۀ خداوند بر این بود که او بماند. به راستی آن واقعه یک امداد غیبی بود که با چشمانم آن را دیدم. به یقین پی بردم تا خدا نخواهد، برگی از درختی نمی افتد.
روزهای تلخ و شیرین، الگوی اخلاص، یک روز وحشتناک، از اسارت تا آزادی، از خودگذشتگی، دیدار گمشده، نجات بموقع و … از دیگر خاطرات گردآوری شده ای است که همراه با درج اسامی روایت کننده ها در این کتاب آمده است.

اسم کتاب : درمانگران رزمنده
گردآورندگان : تیم بهداری هیئت معارف جنگ
تعداد صفحات : 131 صفحه
ناشر : ایران سبز
قطع : رقعی
قیمت :12000 ریال

دانلود PDF کتاب
 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده