معرفی کتاب : خاطرات سربازی ام – فرضعلی محمد زاده
ما در تمام سال های بعد از جنگ، هرچه کتاب نوشته ایم، بیشتر با نگاه کلان به بحث جنگ تحمیلی و دفاع مقدس پرداخته ایم.با نگاه خرد کمتر کتاب نوشته ایم. این مجموعه خاطرات با آن که خیلی مختصر است، از نگاه یک سرباز، بخشی از جنگ و دفاع را تعریف نموده است. ما با خواندن این خاطرات و نظایر آن متوجه می شویم که چقدر از این سرمایه معنوی به جا مانده در سینۀ سربازان آن زمان غفلت کرده ایم و درمی یابیم که دل ها، احساسات، تعقل و تفکر آنان به واسطه حضور جانانه شان در آن میادین خون و آتش، چگونه شکل گرفته است.

ما تاکنون نتوانسته ایم به طریقی پیوند این دل های مهربان گره خورده به یکدیگر را که در میدان جنگ حاصل شده بود، حفظ و با ادامه آن پیوندها، این ارزش های معنوی کسب شده را توسعه دهیم.( بخشی از سخن ویراستار)

شایان ذکر است که در سالهای اول حماسه 8 ساله ملت ایران با فراخوان و به تبع آن حضور 85000 نفر از سربازان منقضی سال 1356 با عنوان نیروی احتیاط ارتش، این نیروهای غیور نقش مؤثری در دفاع از میهن اسلامی ایفا نمودند. 

این کتاب به شرح خاطرات  دورۀ  سربازی نویسنده کتاب در زمان جنگ می پردازد. خاطراتی از دورۀ آموزشی، شرکت در عملیات های محرم و فتح المبین، تصرف ارتفاع 202، استقرار در منطقه مورموری دهلران و … همچنین در انتهای این کتاب اسامی تعدادی از همرزمان نویسنده در گروهان سوم  گردان 139 تیپ 84 خرم آباد و تعدادی تصویر موجود می باشد.
کتاب خاطرات سربازی ام به نوشته فرضعلی محمد زاده در قطع پالتویی به سفارش هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی  توسط  انتشارات ایران سبز در سال 1392 به چاپ رسیده است.

 

اسم کتاب : خاطرات سربازی ام

نویسنده :فرضعلی محمد زاده

تعداد صفحات :132

ناشر : ایران سبز

قطع : پالتویی

قیمت : 35000 ریال

دریافت PDF کتاب

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده