آموزشهای معارف جنگ در مراکز آموزشی
دوره آموزشی معارف جنگ در مرآ 05 کرمان اعزامی 1392/12/1 بیست و یکمین دوره آموزشی معارف جنگ در مرکزآموزش 05 کرمان نزاجا با شرکت تعداد 549 نفر از دانشجویان مشمول با تحصیلات مختلف( فوق دیپلم ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ) برگزار گردید. این آموزشها که با هدف آشنایی کلی نسل جوان با معارف دفاع مقدس، به ویژه نقش ارتش ج.ا.ا در 8 سال دفاع مقدس ارائه می گردد، با بکار گیری تعداد 8 استاد از بین فرماندهان عالی جنگ و پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس به ویژه کسانی که خود در صحنه های نبرد حضور فعال داشته اند، در 4 روزارائه گردید.

محورهای آموزش ارائه شده عبارتند از:

1. تاریخچه تشکیل هیئت معارف جنگ، ضرورت آگاهی نسل جوان به خصوص مشمولین وظیفه با دفاع مقدس و قدرت دفاعی ایران بعد از پیروزی انقلاب.

2. وضعیت ارتش در آغاز تهاجم عراق، کاهش توان دفاعی ایران، اشاره ای به جغرافیای کشور عراق، علل و اهداف حمله عراق به ایران، سیر جنگ در سال اول با بیان چگونگی متوقف کردن و تثبیت دشمن، اجرای عملیات های محدود بر علیه متجاوز.

3. سیر جنگ در سال دوم آمادگی ارتش برای انجام عملیات آفندی وسیع، نقش ارتش در آموزش نیروهای بسیجی و ارتقای سطح دانش نظامی نیروهای مردمی از طریق واگذاری بخشی از پادگانها و امکانات به سپاه، طراحی و اجرای عملیات های مشترک ارتش وسپاه و نقش شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در ایجاد وحدت و هماهنگی بین نیروهای ارتش و سپاه و نیروهای بسیجی.

      4. جنگ از سال سوم تا پایان با بیان مراحل تعقیب و تنبیه متجاوز، اشاره به برخی از عملیات‌های موفق و نا موفق برون مرزی، فشارهای سیاسی اقتصادی و نظامی بر ایران ، پذیرش قطع نامه 598 و مباحث مربوط به آن، عملیات مرصاد،

      5. نقش نیروی هوایی و دریایی و هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در 8 سال دفاع مقدس.

      6. جلسه پرسش و پاسخ که به عنوان جلسه جمع بندی و پایانی دوره با حضور تعدادی از اساتید دوره برگزار می گردد.

 

 

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده