مراسم گرامیداشت یاد شهید سپهبد علی صیاد شیرازی و 110 تن از فرماندهان عالیرتبه
به گزارش مدیر پایگاه اطلاع رسانی معارف جنگ شهید صیاد شیرازی، مراسم پانزدهمین سالروز شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی جانشین ستاد کل نیروهای مسلح، امروز پنج شنبه ۲۱ فروردین ماه از ساعت ۱۰صبح در مسجد جهاد ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد. در این مراسم که با عنوان گرامیداشت یاد شهید سپهبد علی صیاد شیرازی و 110 تن از فرماندهان عالیرتبه نیروها مسلح برگزار شد.

علاوه بر خانواده شهید صیاد و برخی دیگر از خانواده های معظم شهدا، رئیس ستاد کل، فرمانده کل ارتش، جمعی از مقامات لشکری و کشوری، روحانیون سازمان های عقیدتی سیاسی نیروها مسلح، فرماندهان و رؤسای جمعی ستاد کل نیروهای مسلح، جمع کثیری از فرماندهان نیروهای چهار گانه ارتش و سپاه و عدۀ زیادی از اقشار مختلف ملت قدر شناس حضور داشتند و سرلشکر بسیجی دکتر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز به عنوان میزبان از میهمانان ویژه استقبال میکرد.

مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و سپس یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت با یاد شهدا به ویژه شهید صیاد شیرازی و فرماندهان شهید که جان خود را در راه پاسداری از دین مبین اسلام و حریم اهل بیت و پاسداشت ولایت نثار کردند، دقایقی را به مرثیه خانی و ذکر مصایب آل الله پرداخت.
سخنران مراسم حجت الاسلام والمسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران بودند که ابتدا ایام شهادت بیبی فاطمه زهرا سلام الله علیه و نیز سالگرد شهادت شهید صیاد شیرازی به عنوان رهروی واقعی آن حضرت را تسلیت گفته و یاد 110 فرمانده شهید که جلسه به نام آنها نیز منعقد گردیده را گرامی داشتند و همچنین سال نو شمسی را که با کلام نورانی مقام معظم رهبری و فرمانده معزز کل قوا و نایب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف با آرمانهای والائی که معظم له دارند به عنوان سال فرهنگ و اقتصاد با مدیریت جهادی نامگذاری شده و از عزم اراده سنگر نشینان مختلف بر می آید که انشاء الله با حرکت جهشی جدیدی محقق خواهد یافت را تبریک گفتند.
جت الاسلام صدیقی در ادامه سخنان خود به بعد فرهنگی سال فرهنگ و اقتصاد تکیه کرده و آیه 15 سوره مبارکه حجرات که می فرماید"انماالمؤمنون الذین آمنوا بالله و رسوله ثم لم یرتابوا و جاهدوا به اموالهم و انفسهم فی سبیل الله اولئک هم الصادقون" را محور سخنرانی خود قرار داده و اظهار داشتند"مرحوم صیادشیرازی مثل اعلا بود در تخلق به اخلاق فاطمه زهرا و ائمه هدی سلام الله علیهم. گوئی از مصادیق این آیه شریفه در زمان ما شهید صیاد و دیگر فرماندهان شهید و شهدای عزیز و پویندگان راه آنها هستند، چرا که آیه شریفه ویژگی مؤمنین واقعی را علاوه بر ایمان به خدا و رهبری دینی و الهی پیامبر(و بالطبع جانشینان بر حق او) و جهاد با جان و مال در راه خدا، ثبات قدم و تأثیر نپذیرفتن از جو سازی های منحرفان و مستکبران، مثل جو سازی های امروزه دنیای غرب و پیروان کور دل آنها و ثابت قدم بودن در پیروی و حمایت از ولایت  معرفی می کند. چرا که توحید در ولایت خلاصه شده و کسی که ولایت را قبول ندارد توحیدش از دست رفته است.
ایشان در ادامه فاطمه زهرا سلام الله علیه را اولین حامی ولایت معرفی و خطبه آن حضرت را خطبه ای سیاسی، اخلاقی، تاریخی و حماسی و آن را استیضاح حکومت ناحق و ارائه لایحه دفاع از مظلوم در برابر ظالم دانستند و گوشه هائی از این خطبه که در مقابل موضع گیری ناحق مردم آن زمان مدینه نامیدند که متشکل از مهاجرین و انصاری بودند که اسلام را یاری کرده بودند و انصار مدینه که پیامبری را قبیله که و فامیلش او را بر نتابیدند پناه دادند و حمایت کردند. اما آن روز تحت تأثیر جوسازی منحرفان ولی و جانشین بر حق رسول الله را تنها گذاشتند. حجت الاسلام صدیقی با تبیین بخشهائی از این خطبه، مخاطبین حاضر و جامعه امروز را به درس گرفتن از آن توصیه نمودند.
امام جمعه موقت تهران با بیان تحرکات مرموزی که اخیراً در برخی مجامع دانشگاهی به راه افتاده و توسط افراد مغرض و دشمن دین هدایت می شود اشاره کرده و همگان را به هوشیاری در مقابل این حرکات موزیانه توصیه نمودند.
ایشان وضعیت زمان فعلی را با آن زمان مقایسه نموده و اظهار داشتند کسانی همانند شهید صیاد شیرازی صادقانه پیرو ولایت بودند و هستند و هر گز از جاذبه های دنیوی و جریانات منحرف تأثیر نپذیرفتند و تا آخرین نفس دست از حمایت از اسلام و ولایت برنداشتند. شهید صیاد هیچگاه سیاسی کاری نکرد بلکه در کنار همه سجایای اخلاقی که داشت، ولایتمداری اش هم نمونه بود.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده