متن سخنان سرتیپ ناصر آراسته در ستاد فرماندهی هوانیروز
سیزده آبان روز مقابله با استعمار آمریکا بعضی ها سؤال می کنند با همه ی دشمنی آمریکا با ما چرا به کشور ما حمله نمی کند؟ من یک سال و نیم قبل از حمله ی آمریکا به عراق، تحلیلی را در ستاد کل ارتش ارائه دادم و اشاره کردم که آمریکا به عراق حمله خواهد کرد. همان موقع هم این مطلب را ذکر کردم که، ولی جرأت حمله به ایران را ندارد...

و گفتم اگر با هوشیاری، زیرکی، توکّل، شجاعت و درایت رهبرمان و وحدت ملّی و ایمان به خدا جلو برویم، به مشکلی از این بابت بر نخواهیم خورد این را جوانان ما بدانند که بعد از رحلت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) 9 بار فرضیه ی حمله به ایران بر روی میز سردمداران نظامی آمریکا قرار گرفت ولی هیچ کدام از این فرضیه ها تحقق عینی پیدا نکرد. من قریب به 5 سال پیش هم در جایی در حال صحبت بودم و گفتم که به راحتی می توانم بگویم تا ده سال دیگر هم آمریکا به ایران حمله نخواهد کرد. چرا ده سال، برای اینکه با احتمال عدم تغییر متغیر ها تا ده سال این پیش بینی ها قابل تصور است البته اگر آمریکا توان جنگ با ما را داشته باشد حتی یک روز هم درنگ نمی کند. اگر آمریکا این احتمال را بدهد که ریسک حمله به ایران ریسکی کمتر از 30 درصد می باشد حتماً این کار را خواهد کرد. در حال حاضر ریسکی که آمریکا در حمله به ایران در نظر گرفته است ، بالای 85 درصد می باشد. از طرف سیاستمداران آمریکا و نظامیان آمریکا این میزان 85 درصدی خسارات برای آمریکا در جنگ با ایران تخمین زده شده است و بیش از این درصد را نیزبر عدم موفقیّت قطعی خود تخمین زده اند و  به همین علت هم به ما حمله نمی کند. دلیل دومی که آمریکا به ما حمله نمی کند از بعد سیاسی می باشد که: پیامد این حمله را تغییر در نقشه ی خاورمیانه و پاک شدن اسرائیل غاصب از صفحه ی جغرافیای سیاسی زمین پیش بینی کرده است. این موضوع برای آمریکا به صورت یقین در آمده است. دلیل سوم تغییر در تعریف قدرت در جهان امروزی توسط جمهوری اسلامی می باشد. مناسبات سیاسی، معادلات سیاسی، تعامل و مبادلات سیاسی در منطقه و در جهان، دیگر با تعاریف از پیش تعیین شده ی آمریکا پیش نخواهد رفت. تعاریف را ما عوض کرده ایم، نقاب تزویر را از چهره ی غربی این تعاریف کنار زده ایم. تعریف غرب ساخته ی قدرت، سیاست، فرهنگ، عدالت، آزادی، آزادی بخشی و تروریست عوض شده اند و مردم دنیا تعاریف غربی را دور ریخته اند و تعاریفی را که از سمت ایران ارائه شده است پذیرفته اند، زیرا ما حقیقت تعاریف را بیان کرده ایم. مردم و افکار عمومی دنیا وحتی غرب دیگر باور و تبعیتی از افکار قدیمی استکبار و یا حتی آکادمیک غرب ندارند. دلیل دیگر: ایستادگی انقلاب اسلامی است که خود مهمترین دلیل ماندگاری این نظام شده است. هیچ عقب نشینی از ما که باعث ایجاد انگیزه  تحریض و یا تحریک و حمله به ایران بشود را در رهبری و مردم ولایت مدار ما ندیده اند.  و مهمتر اینکه آنها فلسفه ی شهادت عاشورا را مورد قبول قرار داده اند و می دانند که اطاعت از رهبری برای مردم ایران مقدّس است و در تبعیت از رهبرشان عاشورائی خواهند ایستاد. این موضوع به هیچ عنوان برای نظام سلطه در دنیا قابل قبول و باور نبوده ولی به آن تن داده اند.

در همه جای دنیا رهبران از چهره های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و یا علمی می باشند. چهره های اقتصادی و سیاسی و… قابل مخدوش شدن می باشند. در همه جا رهبران سیاسی، اگر هم چهره های مردمی باشند با تغییر افکار و رفتار در زمان قدرت خود  به چهره های غیر مردمی تبدیل می شوند. گاهی اوقات رهبران دست ساز برخی از مکاتب موجود در دنیا می باشند. وقتی مکاتب از بین می روند و کارایی ندارند، دوره ی این رهبران هم تمام می شود.  ولی در اینجا ولایت فقیه است که یک چهره ی دینی و اسلامی و یک نهاد دینی است که نمی توان بر این نهاد خدشه ای وارد کرد زیرا مبتنی بر شرع، همان ولایتی را دارد که رسول الله(ص) داشته است؛ عدالت، تقوا ، حکمت و مدیریت از ملزومات رهبری است. امروز روز ملی مبارزه با استکبار است که به دلیل تصرف لانه ی جاسوسی آمریکا در 13 آبان سال 1358می باشد و روز مقابله با استعمار آکادمیک آمریکا درآبان 43 که با فریاد پر خروش امام بر بحث القای کاپیتولاسیون یا قضاوت کنسولی همراه بود. در ایران این قضاوت کنسولی وکاپیتولاسیون عملی نشده است و اما در دنیا عملی شده است. همین سازمان های امنیتی شرکتی و مزدوری مثل بلک واتر که با شرکت های موجود در افغانستان چیزی حدود 12 شرکت امنیتی خصوصی در سرزمین های اشغالی آمریکا مثل افغانستان در آمریکا وجود دارد. اینها هنوز در عراق، افغانستان، پاکستان، هائیتی، قسمتی از سومالی، یمن و در خیلی جاهای دیگری که حضور دارند قضاوت کنسولی دارند، یعنی کاپیتولاسیون دارند. هیچ کدام از این عناصر را کسی نمی تواند محاکمه کند. اینها  انسان های تروریست  مزدوری هستند که دولت به آنها پول می دهد تا بروند درآنجا زندگی کنند و حافظ منافع اقتصادی کسانی باشند که آنها را به آنجا اعزام کرده اند و هر کسی را هم بکشند کسی جلوی آنها را نمی گیرد. وقتی به آنها فشار بیاورند، برای مثال برای یک افغانی که تمام دنیا فهمیدند که او بی گناه است قرار شد که خسارت بدهند. یک سرباز آمریکایی که برای جنایت آمده اگر در خیابان او را بکشند و قاتل او را پیدا کنند از آن دولت بین 80 تا 250 هزار دلار خسارت می گیرند در حالی که برای یک مسلمان فقط 120 دلار دیه قبول کردند آنهم اگر بدهند که آن را هم هیچ وقت  پرداخت نکرده اند.

می خواهم بگویم که قضاوت کنسولی با فریاد امام بود که در ایران ایجاد نشد و قانون آن ملغی شد. جالب است بدانید در اروپا، در ژاپن و در بسیاری از کشور های دنیا  هم در حال حاضر در حال عملی شدن است. در حال حاضر سازمان سیا در بسیاری از شهرها و کشورهای اروپائی-آسیایی زندان مخفی دارد. این سازمان عناصر حتی اروپائی و مسلمانان اروپائی را می گیرد و محاکمه می کند. در حالی که این افراد تبعیت آن کشورهای اروپایی را دارند، این کشورها و اتحادیه ی اروپا هم اعتراضی نمی کند یعنی اینها سلطه ی آمریکا را پذیرفته اند یعنی تروریست ها و دولتی های آمریکا در آنجاها از کاپیتولاسیون برخوردارند!!!، البته مطمئن هستیم که مردم دنیا و مردم غرب بر خلاف دولت هایشان سلطه ی آمریکا را نپذیرفته و روزی نه چندان دور علیه این سلطه خواهند ایستاد و آمریکا را به زیر خواهند کشید.

خاطره ای از شهید صیّاد شیرازی

اوایل انقلاب بحث تعهّد، تخصص و توکّل بود و بحث جنگیدن انقلابی، کلام زیبایی را از شهید صیّاد شیرازی شنیدم که گفتند ما هر جایی که خارج از علم قدم بگذاریم به گمراهی می رویم و هر جا که همراه علم، ایمان، توکّل وانقلابی بودن نباشد نتیجه ای برایمان حاصل نمی شود. برای من سؤال پیش آمد که این مطلب به چه صورتی است؟ ایشان به گونه ای بیان کردند که من هم موضوع را بهتر درک کنم. ایشان فرمودند که 2 ضرب در 2 هر جای دنیا که بروی می شود 4. هیچ کس نمی تواند این را رد کند. این حقیقتی است که کسی نمی تواند جلوی آن بایستد و آن را انکار کند انکار آن انکار علم است، بدون علم نمی شود حرکت کرد؛ ولی اگر این 2 ضرب در 2 مساوی با 4 را به علاوه ی خدا کنیم نتیجه آن بی نهایت می شود. این نگرش انقلابی من است شهید صیّاد در داخل کردستان هم که می جنگیدیم این را مرتب می گفت. شب هایی که ما درسنگر بیدار بودیم. می گفت هر وقت که بیدارید بلند بلند قرآن بخوانید. می گفت جوانان کادری بلند بلند قرآن بخوانند که جوانان سرباز خوابشان نبرد و هم با زمزمه ی قرآن بجنگند. ما جنگمان جنگ بین حق و باطل است. جنگی است که یک طرف قرآن بردست گرفته و طرف دیگر مکاتب دست ساز بشری را برای نابودی دین و مسلمین و مظلومین در دست دارد. این دید گاه این شهید بود، اگر خدا با ما باشد و برای خدا بجنگیم 2 ضربدر2 با توکّل به خدا بی نهایت می شود.

بلغارستان یکی از کشورهای اروپای شرقی است که قبلاً جزو پیمان ورشو بود و جزو بلوک شرق محسوب می شد و جمعیّتی بالغ بر10 میلیون نفر دارد. چندین سال پیش جمعیتش 8میلیون نفر بود. مساحت کل این کشور هم 111000 کیلومتر مربع است. حدود 24 درصد مردم این کشور قبل از نظام کمونیستی آن، مسلمان بودند و نظام کومونیستی 13 درصد از این مسلمانان را کشت. این کار را به راحتی انجام داد. چیزی حدود 11 درصد مسلمان در بلغارستان باقی ماند و از این 11 درصد مسلمانی که در بلغارستان ماند نزدیک 4 درصد شیعه هستند و بقیه ی آنها برادران اهل تسنن می باشند. بعد از انقلاب جمهوری اسلامی دولت بلغارستان نگران شد که این انقلاب شاید به آنجا هم سرایت پیدا کند. امام فرموده بودند که انقلاب ما صادر خواهد شد. درلبنان، فلسطین ، ونزوئلا، بولیوی و غیره این اتفاق افتاد یعنی تفکّر انقلابی انقلاب ما صادر شد.  و البته بنیان اسلامی آن در ملتها صادر شد که به زودی آثار آن را خواهیم دید. دولت بلغارستان از این نگران بود که مردمی که به این صورت لباس پوشیده اند(لباس امام) یعنی رو حانیّت شیعه، اگر تفکّر آنها به بلغارستان هم بیاید، همین تعداد مسلمانی که در کشور باقی مانده اند باعث انقلاب در این کشور می شوند. دولت بلغارستان تصمیم گرفت که نباید بگذارد که این گروه با این لباس و با این تفکر پای در کشور بگذارند. دولت ابتدا اعلام کرد که امام جماعت هایی که باقی مانده اند را باید دولت تعیین بکند و بعد از آن دستور دادند که امام جماعتشان را باید شورای اعتلای علمای مسلمین بلغارستان که حنفی مذهب هستند، انتخاب کند.بنابراین برای برادران و خواهران شیعه ی ما در بلغارستان امام جماعت حنفی مذهب گذاشتند تا توسط مردم شیعی به تبعیّت از امام انقلاب نشود. اینها تغییراتی است که اگر بخواهیم بشماریم فراوان هستند. یک آقای چینی، البته روشنفکر چینی می گفت که شما چطور جلوی آمریکا ایستادگی می کنید؟ ما یک میلیارد جمعیّت داریم با اقتصادی که تقریباً دومین یا سومین اقتصاد در دنیاست و450 میلیارد دلار مناسبات اقتصادی با آمریکا دارد که آن هم به نفع چین می باشد. ما نمی خواهیم این تراز بازرگانی را از دست دهیم و جلوی آمریکا بایستیم. با اینکه یک قدرت نظامی هستیم به خاطر این 450 میلیارد دلار بعضی مواقع کوتاه می آییم. ولی شما را ستایش می کنیم و خوشحال می شویم که در این رویارویی که شما با آمریکا دارید آمریکا از شما شکست بخورد و ما هم روزی بتوانیم جلوی آن بایستیم و از این 450 میلیارد دلارمان نترسیم!  این حرف این آقای چینی است. حالا نکته های جالبی گفتند که من چند نکته از آن را یادداشت کرده ام. ایشان گفتند که من پس از سالها بررسی متوجّه شده ام که آستانه ی تحمل ملی ملت ایران بالا است. به دلیل بالا بودن این آستانه ی تحمل ملی، تحریم ها را می پذیرید و تبدیل به فرصت می کنید. تهدیدها را تبدیل به فرصت می کنید و حملات را پاسخگو هستید و از پس جنگ 8 ساله هم برآمده اید.ایشان گفتند که بالا بودن آستانه ی تحمل ملی در ایران با هیچ کشوری در دنیا قابل مقایسه نیست. علت بالا بودن تحمّل ملی کشور ما را تداوم روحیه ی انقلابی در رهبران و مردم می دانستند که بنیادش بر دین است.

نکته ی دیگری که ایشان اشاره کرد این بود که جنگ و کشته شدنی که شما به آن می گویید جهاد و شهادت در همه جای دنیا در ارتش ها ارزش است و در جنگ برای مردمی که می آیند در ارتش ارزش می شود، اما برای شما در مردمتان به صورت ارزش است. او می گفت کشته شدن که شما به آن شهادت می گوئید نه تنها در بین مردم نظامی بلکه درغیر نظامیان هم به صورت یک ارزش می باشد. در جاهای دیگر به این صورت نمی باشد و فقط برای یک نیروی مسلّح ارزش است. این امر باعث بالا بردن تحمل ملی شما شده است. یک نکته ی حساس از دید این دانشمند چینی این بود که بالا بودن اعتماد به نفس در رهبری و مسئولین شما بسیار کارساز است (بنده این مطالب را برای شما می خواهم بگویم چون راهبرد آمریکا دقیقاً مقابله با همین مطالب است). اعتماد ملی به رهبری شما از ضریب بسیار بالایی برخوردار می باشد. هم در خارج ایران و هم در داخل ایران هیچ کشوری در دنیا اعتماد ملی اش به رهبری، مثل شما نمی باشد.می گفت این اعتماد ملی فرا ملی شده است و در خارج از ایران هم این امر وجود دارد. همین حرفی که من به آن اشاره کردم در سخنان ایشان هم بود که رهبری شما فقط یک چهرۀ سیاسی نیست و برای ما قابل باور نیست که یک رهبری نقش سیاسی، اجتماعی، ملی، فرهنگی و ادارۀ جامعه را داشته باشد و مورد تقدّس مردمش هم قرار بگیرد.

ایشان اشاره کردند که اگر دشمنان شما بتوانند این تقدّس و این وجهه رهبری را بشکنند چندین قدم در جهت پیروزی به جلو آمده اند. خوب آمریکا برای حصول این هدف (تضعیف نهاد رهبری ) خیلی تلاش کرد. جالب این است که در دنیا برادران اهل سنت ما نیز با تفکر انقلابی مردم ما هم اکنون علیه ظلم و سلطه قیام کرده اند، این روح و شور انقلاب اسلامی است که در مسلمین جهان دمیده شده است.

چامسکی زبان شناس بزرگ و منتقد سیاست های آمریکا می گوید دولت و ملت هوشیار ایران تصمیم گیرندگان صهیونیسم و قدرتهای سیاسی و اقتصادی جهان را در پشت پرده، تصمیمات مقام سلطه در آمریکا می بینند و لذا فریب تعویض ریاست جمهوری ها را در آمریکا نمی خورند. یعنی مردم شما بیلدن برگ ها را می شناسند. مردم شما پشت پرده ی آمریکا را می شناسند. فریب بوش، اوباما و بعدی ها را نمی خورند. این دانشمند روشن و آزاد اندیش که در آن کشور در حال زندگی می باشد در بیانات دیگر چنین می فرماید که شایستگی های سیاسی مردم و ظرفیت مقابله با سلطه ی استکبار توسط رهبری شما  در تمامی مردم ایران و بعد به جهان امروزی پمپاژ می شود. از شیوه های تاکتیکی و راهبردی آمریکا در مقابله با آمریکا می توان به ایجاد ایران هراسی در منطقه اشاره کرد. یکی از راهبردهای امریکا ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی می باشد. آمریکا اختلاف بین شیعه و سنی را کافی نمی داند و به دنبال اختلاف بین  کلیه ی مذاهب حتی در بین خود اهل تسنّن و نیز دیگر ادیان می باشد. اگر به این مطلب توجه کنید متوجّه می شوید که چرا القاعده به یک کلیسا در بغداد حمله می کند و گروگان می گیرد. 2 مسلمان را بهانه کرده اند یعنی دوتا مسیحی که تازه مسلمان شده اند را بهانه بگیرد برای جنگ بین ادیان.

طرح آمریکا اختلاف بین مذاهب و بین ادیان بدست مسلمین  و با طرح و برنامه ی صهیونیست هاست و حمله ی القاعده به یک کلیسا در بغداد با این نگرش آمریکا و با این راهبرد صهیونیستی و آمریکا قابل تفسیر است. در اینجا ترجمه ی دقیقی از یک سخنرانی جان ساورز رئیس MI6 انگلستان را بیان می کنم. ایشان گفته است که ما و آمریکا باید با عملیات جاسوسی و اطّلاعاتی کار را در هر زمینه ای برای ایران دشوار کنیم. اولین قدم پیش روی ما طرح هدفمندی یارانه ها است. این موضوع خیلی جالب است. این طرح برای داخل ایران است چون یک قانون است و او می گوید. از این فرصت ما باید برای ایجاد شورش در بین اقشار کم درآمد استفاده کنیم. در فتنه ی سال 88 به دنبال مرفّهین رفتیم، اما در این جریان باید به سراغ اقشار کارگری و خانواده های شهدا برویم. یعنی دقیقاً یکی از راهبردهایشان افزایش کار اطّلاعاتی و جاسوسی درون کشور برای بر اندازی است.

راهبرد دیگر آنها بلعیدن روسیه در ناتو است که هنوز موفّق نشده اند. آنها می خواهند یک جبهه ی واحد را در مقابل ناتو قرار بدهند و آن هم جمهوری اسلامی است. چون دیگر ناتو جبهه ای ندارد و در حال حاضر دشمنی هم ندارد. جبهه ی واحدی باید در مقابلشان باشد که آنها هم واحد بشوند. تلاششان بر این است که اروپای شرقی و روسیه را در ناتو بیاورند و آن را هم اعلام کرده است و شورای روابط خارجی آمریکا اعلام کرده که اگر ما بتوانیم روسیه را در ناتو عضو کنیم و از حالت ناظر در آوریم پیروزی بزرگی در مقابل اسلام انقلابی (که آنها به آن اسلام تندرو و افراطی می گویند) خواهیم داشت.

روش دیگر آمریکا برای مقابله با ایران خدشه دار کردن قداست رهبری است. اختلاف بین روحانیت و مراجع، کاهش باور ملی به رهبران، اینها مواردی است که در شورای روابط خارجه ی آمریکا فهرست و ابلاغ شده است. چند وقت پیش ژنرالی از پنتاگون در دانشگاهی معادل دانشگاه دفاع ملی ما با ژنرال های ارتش آمریکا صحبت می کرد و می گفت که شما نباید در مورد جنگ با افغانستان و جنگ با عراق سیاسیون ما را دچار مشکل کنید و بگویید این جنگها فایده ای ندارد. این جنگها ابزاری برای تعقیب راهبردهای سیاسی ما در منطقه می باشند. در شورای روابط خارجه ی امریکا بیش از 26 راهبرد مطرح شده است که من چند فقره از آنها را گفتم و تعدادی فقرات بعدی چنین است، ایجاد گرایش جوانان به فرهنگ غرب، اختلاف بین اقوام و مذاهب، سیاه نمایی در موفقیت های جمهوری اسلامی ایران است. این نکته ی حساسی است که خانواده ها باید مراقب آن باشند. گفته اند ترویج بهائیت  باید از مهدکودک ها و دبستان ها آغاز شود. معلوم است که اسلامی که آنها دوست دارند همان اسلام بهائیت است. طواف مکه ی بهائیت هم به دور خانه رئیس معدومشان است و قبله ی آنها هم به سمت اسرائیل غاصب می باشد. در دبیرستان ها هم پیشنهاد تأسیس مخفی حجّتیه را داده اند. آنها برای دانشجویان و قشر فرهیخته ی ما هم برنامه دارند که آن هم اسلام منهای سیاست و روحانیّت است. به طرفداران خود گفته اند که در بیرون از کشور در درون سیاست هایشان این موارد را انجام بدهند. در مرحله ی بعد برای مردم مرفّه و قشر متوسط جامعه ی ما عرفان های دست ساز بشری را طراحی کرده اند. آیا می دانید که در حال حاضر در ایران چند مکتب عرفانی تأسیس شده است؟ در حال حاضر آماری که از این عرفان های دروغی در کشور وجود دارد چیزی در حدود 126 فرقه می باشد. انقلاب اسلامی به دنیا ثابت کرده است که این عرفان های دروغین، مکاتب دست ساز بشری و فلسفه های تخیّلی جوابگوی نیاز بشری نیست و دنیای فریب و دروغ از اسلام راستین شیعی و بدست امام خمینی و رهبر فرزانه مان آیت الله خامنه ای سیلی خورده است و می خواهد آنرا جبران کند که به فضل خدا نخواهد توانست.

راهبرد دیگرآنها برای مقابله با انقلاب این است که باید آنها به دنیا این موضوع را بفهمانند که این انقلاب اسلامی در اداره و رشد  یک جامعه نمی تواند موفّق عمل کند و در این مسیر خیلی تلاش می کنند،البته می گویند  این سیاه نمائی یا این موضوع بهتر است که از داخل خود ایران به بیرون تراوش کند. در حال حاضر تمام سرمایه گذاری ها متوجّه این موضوع می باشند. این خیلی جالب است که یکی از راهبردهای خود را 9 ماه پیش خط زده اند و آن هم ارائه ی ضعف اقتصادی ما به دنیا بوده است. این در حالی بود که خودشان از آبروی اقتصادی در دنیا برخوردار نبودند. بدهی های خارجی آمریکا در حال حاضر 12 هزار میلیارد دلار می باشد. این در حالی است که بدهی های خارجی ما در حدود 21 میلیارد دلار می باشد که به صورت قرار دادی می باشد. کسری بودجه آمریکا در حدود 1342 میلیارد دلار می باشد و این در حالی است که بودجه نظامی آمریکا در حدود 1000میلیارد دلار می باشد، به یقین این اوضاع در آینده ی نزدیک شورش های مردمی و فریادهای فرهیختگان را در آمریکا در پی خواهد داشت. حال اوباما به ما می گوید که شما کشوری میلیتاریست هستید و تمام بودجه ی خود را صرف مسائل نظامی و قوای تهاجمی خود می کنید. حال جالب است که اروپا را هم به ذهن بسپارید. 290 میلیارد یورو کسری تجاری اروپا است. 900 میلیارد یورو هم بدهکاری اتحادیه ی اروپا می باشد. حال برای چه با ما بجنگند؟ آیا آنها می توانند بجنگند؟ آنها توان ایستادن روی پای خود را حتی برای اداره ی جامعه خود نیز از دست داده اند، خواهیم دید که بر پا نخواهند ماند. ما فروپاشی این قدرت ها را شاهد خواهیم بود.

حال در این راستا ما باید چه کارهایی را انجام دهیم. موضع جمهوری اسلامی ایران، موضعی تدافعی در این زمینه نمی باشد. من به شما اعتراف کنم، موضع تهاجمی است. این را جمهوری اسلامی پذیرفته که در موضع تدافعی موفقیّت با دشمنی است که هجوم می برد. اما این موضع تهاجمی جمهوری اسلامی ایران با تسلیحات نظامی نیست بلکه با روش های زیر است:

  • بنیانگذاری ایجاد تمدّن اسلامی که پرچمدار آن حضرت آقا می باشد.
  • توسعه و بسط گفتمان یا ایدئولوژی عدالت، آزادی و آزادی بخشی به دنیا.
  • بدست آوردن اقتدار علمی در همه ی زمینه ها.
  • بنیان اقتصادی بر اساس آموزه های دینی و ارائه ی الگو به جهان.
  • بحث دیگر این است که در کنار دشمن در کنار خانه ی دشمن تفکرات انقلابی برای آزادی خواهان ایجاد شود. این جزء راهبردهای ماست. شما نگاه کنید، از ونزوئلا و بولیوی بگیرید تا در منطقه، البته کار ما نظامی نیست، ارائه ی الگوی حکومت موفّق و مستقل است،  با چه راهبردی می توانیم این کارها را عملی کنیم. من مرتباً در حال گفتن این مطلب هستم که با یک رزمایش حضور برای آمادگی جهت عملیات ظهور می توانیم این کارها را عملی کنیم. اگر ما هدفمان را ظهور امام زمان(ع) بگیریم و خودمان را برای  عملیات ظهور آماده بکنیم با رزمایش حضور همه ی اینها را پاسخ گفته ایم. پس رسالت ما حضور مقتدرانه در رزمایش ظهور است، رزمایش حضور به فرماندهی امام خامنه ای برای کسب لیاقت سربازی در رکاب امام عصر(عج)، در این رزمایش تا کنون موفق بوده ایم ، انشاءالله تا روز موعود نیز موفق خواهیم بود.

 

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده