دور? آموزشی معارف جنگ در دانشگاه افسری امام خمینی نیروی دریائی ارتش ج.ا.ا
به حول و قوه الهی دوره آموزش نظری معارف جنگ از تاریخ 11 تا 20 آبان ماه سـال 1392 مانند سنوات گذشته برای دانشجویان سال سوم (ورودی 90) دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی(ره) واقع در شهرستان نوشهر به شرح زیر برگزار گردید: به گزارش امیر مبارکی مدیر آموزش دوره های معارف جنگ در دانشگاههای آجا، دورۀ مذکور برای تعداد 216 نفر از دانشجویان افسری نیروی دریائی ارتش ج.ا.ا بر گزار شده است.

براساس همین گزارش در این آمـوزش، تعداد  38  نفر دانشجوی بورسیه وزارت نفت (شرکت ملّی نفتکش) نیز حضور داشتند.
در روز پایانی آموزش، میزگرد پرسش و پاسخ برگزار و توسط اساتید هیئت معارف جنگ با تخصص‌های مختلف (زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی) به سئوالات دانشجویان پاسخ داده شد.
در پایان دوره، آزمایش کتبی به عمل آمده و روز بعد در جلسه پایانی آموزش، به نفرات اول تا سوم، تقدیرنامه همراه با جایزه اهداء گردید.
براساس گزارش امیر مبارکی آمار و ارقام دوره به شرح زیر می باشد:
•    ساعات آموزش 62  ساعت در  12 روز آموزش برای 216 نفر و  13392ساعت نفرآموزش.
•    اساتید دوره 36 نفر از پیشکسوتان، فرماندهان و طراحان عملیاتهای سال‌های دفاع مقدس و نیز از مقامات بلند پایه کنونی ارتش و وزارت دفاع بوده که 6 نفر از آنان از مقامات ارتشبدی و شاغل در مسئولیت‌های مربوط می باشند.
•    برابر روش جاری، در برنامه آموزش دانشگاه دریایی، تعداد ساعات بیشتری به بیان نقش آن نیرو در دفاع مقدس اختصاص داده شد.
•    برگزاری نمایشگاه کتاب و نصب نقشه های مناطق عملیاتی و بنر شهدای شاخص نیروهای مسلح اعم از ارتش و سپاه و بسیج و ارائه نرم افزارهای جنبی دفاع مقدس با استقبال دانشجویان مواجه گردید.

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده