ارتش و دفاع مقدس در رسانه ها در هفته ای که گذشت
در هفته گذشته مطالب متنوعی در ارتباط با ارتش و دفاع مقدس در رسانه ها منتشر گردیده بود که بعضی از آنها در هفتۀ گذشته منتشر شد و تعداد دیگری از اهم آنها به شرح زیر می باشد: پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران : 1- مراسم تودیع جانشین سابق وزیر دفاع سردار بکایی و معارفه امیر سرتیپ امیر حاتمی، به عنوان جانشین جدید این وزارتخانه با حضور امیر سرلشکر حسنی سعدی، معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ دادرس، معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر سرتیپ پورشاسب، رئیس بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزاررت دفاع و جمعی از معاونین و مدیران وزارت دفاع برگزار شد.

 امیر سرلشکر حسنی سعدی در همین زمینه با اشاره به تأکید فرمانده معظم کل قوا مبنی بر آمادگی صد‌در‌صد نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: رسیدن به آمادگی صد‌درصد مستلزم مؤلفه‌هایی است که عمده آن در ذیل وظایف ذاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.

2-      مقاله­ ای با عنوان دزدان دریایی و پیشینه تاریخی آنها توسط اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی در سایت آجا منتشر شده است.

3-      مشروح گزارشی از ماهنامه آمریکایی «Combat aircraft» (به معنای هواگردهای رزمی)، که یکی از نشریات تخصصی در حوزه هوانوردی نظامی است، با تیتر «اف۱۴های ایران تا سال ۲۰۲۰ کاملاً مدرنیزه می‌شوند» حاوی مطالب خواندنی و مهمی برای علاقمندان می­باشد.

4-      امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان برنامه ققنوس اقیانوس در دانشگاه مازندران به سوالات چند تن از دانشجویان این دانشگاه پاسخ داد. امیر دریادار سیاری در پاسخ به سوالی درباره سطح فناوری نیروهای دریایی کشور گفت: بالاترین سطح فناوری در جهان در نیروهای دریایی و بخش ساخت زیر دریایی‌ها است و ما هم‌اکنون این توانایی را داریم.

5-      امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در دیدار با استاندار گیلان با بیان این که یکی از بزرگ‌ترین مراکز آموزش تخصصی نیروی دریایی منطقه در شهر رشت وجود دارد، اظهار داشت: 70 درصد کارکنان نیروی دریایی در گیلان آموزش می‌بینند.

 خبرگزاری مشرق:

1-      سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور حکمی امیر حاتمی را به سمت جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح منصوب کرد.

2-     همچنین این خبرگزاری گزارشی از حضور روز شنبه رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا دردانشگاه هوایی شهید ستاری، با عنوان این دانشگاه مهم نیروهای مسلح، فرصت و بهانه ای است برای آشنایی بهتر با این مرکز علمی که این خبرگزاری منتشر کرده است.

3-      در مطلبی با عنوان گفتگو با فرماندۀ اهل‌ سنت که به درجه سرتیپی رسید امیر امامی راد تاکید کرد: حرف من با آن گروه از افراد که می گویند درجه امیری را به اهل سنت نمی دهند این است که خیلی از شیعه ها هم به درجه امیری نمی رسند. چون تعداد نظامیان اهل سنت در مقایسه با اهل تشیع کمتر است تعداد افرادی هم که از بین اهل تسنن به درجه امیری می رسند کمتر از شیعیان است و این هیچ ارتباطی با سیاست های نظام ندارد.

4-      کارشناس مسائل ایران در امریکن اینترپرایز ضمن بررسی گسترش حضور دریایی ایران در اطراف قاره آفریقا، مدعی شد که با ادامه این جریان، در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور کشتی‌های ایرانی در اقیانوس اطلس خواهیم بود.

5-      فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، ایمان و اعتقاد به ولایت فقیه، نیروی دریایی در تامین نیازهای دریایی به مرز خودکفایی رسیده است.

6-      گزارشی از ویژگی‌های پهپادهایی که اسرائیل با عنوان چکاوک علیه فلسطینیان به کار می‌گیرد.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده