آغاز به کار چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس
جلسه افتتاحیه چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس که با حضور حدود 120 ناشر تخصصی و مؤسسات مرتبط با دفاع مقدس و با عرضه حدود 6000 عنوان کتاب در مصلی بزرگ امام خمینی تهران بر پا گردیده است، ساعت 15 امروز دوشنبه 6 آبان ماه با حضور جمعی از فرماندهان نیروهای نظامی از جمله سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نویسندگان و شعرای دفاع مقدس، ناشران حاضر در نمایشگاه و جمعی از اقشار مختلف مردم با سخنرانی سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران برگزار گردید.

سردار نقدی سخنران بعدی جلسه افتتاحیه بود که در بخشی از سخنان خود اظهار داشت این نمایشگاه با 120 غرفه و 6000 جلد کتاب قطره ای از جانفشانی های رزمندگان غیور ما را به نمایش گذاشته است، وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری اظهار داشتند که هشت سال دفاع مقدس ما کنجینه ای گرانبها است که می تواند سالهای سال نه تنها مردم ما بلکه همه آزادیخواهان جهان را سیراب کند و هرچه ما از این گنجینه استخراج کنیم کم که نمی شود هیچ روز به روز بر آن افزوده میشود.
حجت الاسلام ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز آخرین سخنران جلسه افتتاحیه چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس بود. همچنین در این جلسه بیگی از شاعران دفاع مقدس قطعه شعری را برای حضار قرائت نمود.
سه دوره قبل این نمایشگاه به ترتیب در شهرهای اصفهان، مشهد و شیراز در سالهای 89 تا 91 بر گزار کردیده است.  
در این نمایشگاه علاوه بر عرضه کتابهای دفاع مقدس بخشهای جانبی مانند غرفه های کودک و نوجوان با برنامه های متنوع، نمایش های خیابانی،بازی های رایانه ای با موضوع دفاع مقدس، پخش فیلمهای برگزیدۀ دفاع مقدسی، غرفه های نشریات و جراید و نشستهای تخصصی نقد وبررسی کتابهای ارائه شده در نمایشگاه با حضور نویسندگان و صاحب نظران عرصۀ دفاع مقدس نیز فعال خواهند بود.
در این نمایشگاه ناشرانی چون سوره مهر، امیر کبیر، روایت فتح(ساقی)، شاهد، سروش، صریر(بنیادحفظ آثار)، فرهنگ گستر، پالیزان، پیام آزادگان، سوره سبز، ایران سبز، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، مرکز اسناد دفاع مقدس(سپاه)، مؤسسه حفظ ونشر آثار امام خمینی ره، حفظ آثار دفاع مقدس ارتش و نیروهای مختلف آن، روابط عمومی وانتشارات سپاه و مؤسسات و سازمان های مانند سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی، بنیاد شهید چمران ، مؤسسه حفظ آثارشهید باقری، انجمن عکاسان دفاع مقدس، کنگره های سرداران استانهای مختلف، بسیج جامعه زنان کشور و… حضور دارند.
این نمایشگاه همه روزه از ساعت 10 الی 22 تا روز دوشنبه 1392/8/13 برای بازدید عموم دایر خواهد بود.
به گفته دبیر اجرائی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، این نمایشگاه با حمایت وزارت ارشاد و همکاری سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه استانهای میزبان بر گزار میگردد. سپاه استان میزبان مسئول بر گزاری نمایشگاه و دبیری اجرائی این نمایشگاهها به عهده سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه(زیر مجموعه سازمان بسیج مستضعفین) می باشد.
هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی نیز با عرضۀ 42 عنوان کتاب چاپ خود و نیز ارائه فعالیتهای اینترنتی و شبکه اطلاع رسانی و فعالیتهای آموزشی تحت عنوان دوره های آموزشی معارف جنگ که تا کنون بیش از 130 هزار نفر از وظیفه های ورودی ارتش را تحت آموزش قرار داده است و همچنین فیلمها، عکسها و لوح فشرده های متنوع در این نمایشگاه حضور یافته و فعالیتهای خود را در معرض بازدید ملت قهرمان ایران به ویژه یاد گاران 8 سال دفاع مقدس و خانوادۀ بزرگ ایثارگری این مرز وبوم قرار داده است و امید است که از نظرات، انتقادات و رهنمودهای بازدیدکنندگان عزیز بهره مند شود.
منبع خبر: مدیر سایت

 

 

 

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده