ارتش و دفاع مقدس در رسانه ها در هفته ای که گذشت
در هفته گذشته مطالب متنوعی در ار تباط با ارتش و دفاع مقدس در رسانه ها منتشر گردیده بود که تعدادی از اهم آنها به شرح زیر می باشد: پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران : 1- در مطلبی با عنوان «گزارشی از دانشگاه هوایی شهید ستّاری» اینطور آمده است: " امیر سرتیپ دوم ستاد «محمد بخشنده» که بیشتر از ده سال است که از پایان نامهاش در دوره دانشکده فرماندهی و ستاد با موضوع «ایمنی در پروازها» دفاع کرده است. او از سلحشوران خطه آذربایجان است. روی بازوی سمت راستش، نشانهای از تصویر یک جنگنده «اف-5» دیده میشود که نشانگر تخصص او در حرفه خلبانی است. هم صحبتی با امیر بخشنده، شکل آشکاری از وضعیت دانشگاه هوایی را برای ما مجسم میکند؛

 اینکه دانشگاه چه خاستگاهی داشته و امروز در چه شرایطی است؛ او می‌گوید:«دانشگاه هوایی شهید ستاری، یکی از توفیقات انقلاب است که به‌صورت رسمی در سال 1367 برای نخستین بار در مقطع کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو کرد و این هنر شهید ستاری بود؛ خوشبختانه امروز در شرایطی قرار گرفته که در مقطع کارشناسی ارشد هم به تربیت دانشجو می‌پردازد و…»”

2- در مطلبی با عنوان « گفت و گو با مشاور نظامی فرماندهی کل قوا در امور پدافندهوایی» ،پس از معرفی امیر سرتیپ دکتر براتعلی غلامی که از جمله نفرات مؤثر در کسب موفقیت پدافند نیروی هوایی و پدافندهوایی در سال های دفاع مقدس بودند، مصاحبه ای با ایشان در مورد نقش پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس انجام شده است.

3- با حضور جمعی از مقامات عالی­رتبه نظامی، نخستین تمرین تاکتیکی بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه تلوی تهران برگزار شد. امیر سرتیپ دوم محمد حسین لشکری، فرمانده بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتش اظهار داشت: مراقبت­های بهداشتی و درمانی، حین و بعد از عملیات که از مرگ جلوگیری می کند، یکی از اهداف برگزاری این تمرین تاکتیکی است.گزارش تصویری این تمرین تاکتیکی نیز انتشار یافته و در سایت “www.aja.ir” قابل مشاهده است.
3- امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده، معاون هماهنگ کننده نیروی  هوایی ارتش در گفت و گو با خبرنگار نهاجا، با اشاره به این که هیچ گونه کمبودی در امر آموزش خلبان در داخل کشور نداریم، گفت: تمام زیرساخت­های لازم برای ارائه آموزشی خلبانی به دیگر کشورهای منطقه در نیروی هوایی وجود دارد.
4- گزارش تصویری “مراسم افتتاحیه دوره کارشناسی ارشد در دافوس”  نیز در قسمت گزارشهای تصویری سایت آجا قابل دسترسی است.

خبرگزاری فارس:

قرارگاه عملیاتی پدافند غیرعامل صبح روز یکشنبه به نام شهید زین‌الدین و با حضور سردار سرلشکر محمد باقری معاون ستاد کل نیروهای مسلح، سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل و جمعی از مسئولان ستاد کل در تهران افتتاح شد.سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در مراسم افتتاح قرارگاه عملیاتی این سازمان ، اظهار داشت: برابر بند 5 سیاست‌های کلی نظام، ساماندهی و سازماندهی و تهیه طرح‌های دفاعی در حوزه تهدیدات نوین که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد، تصمیماتی در این خصوص گرفته شد و ساز و کار پدافند هوایی در سه حوزه قرارگاهی تعیین شد.

خبرگزاری دفاع مقدس:

1. طی حکمی از سوی سردار حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ دوم جمشید فرقانی‌نیا به­عنوان رئیس جدید سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح منصوب و مشغول به کار شد.

2. امیر سرتیپ دکتر محمد حسن نامی با حکم سرلشکر بسیجی دکتر فیروز‌آبادی به عنوان جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس منصوب شد. گفتنی است امیر سرتیپ دکتر محمد حسن نامی پیش از این به عنوان رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت دهم مشغول به فعالیت بوده است.

خبرگزاری مهر:

در مطلبی با عنوان “واکنش فرماندهان نظامی ایران به حمله احتمالی به سوریه/ خسارت ها به مسلمانان محدود نمی شود” از زبان برخی فرماندهان اینطور نقل شده

1- امیر سرتیپ حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش در مورد تحولات سوریه گفت: آنچه در کشور سوریه رخ می‌دهد متفاوت است؛ این روزها مردم سوریه بهای مواضع اصولی و ثابت خود را به خاطر مقاومت می‌پردازد ….

2- امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ارتش در واکنش به تهدیداتی که اخیرا از سوی آمریکا، برخی کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی علیه سوریه مطرح شده است، بیان کرد: به اذعان بسیاری از کشورها و کارشناسان مسایل سیاسی و نظامی، تهدیداتی که هم اینک توسط برخی کشورها و در صدر آن آمریکا علیه سوریه مطرح می شود، موجب شده تا منطقه خاورمیانه به انبار باروت تشبیه شود که اگر اتفاقی در این کشور رخ دهد، کشورهای منطقه نیز با آسیب و بحران روبرو خواهند شد. 
   و…    

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده