ارتش و دفاع مقدس در رسانه ها در هفته ای که گذشت
در هفته گذشته مطالب متنوعی در ار تباط با ارتش و دفاع مقدس رسانه ها منتشر گردیده بود که تعدادی از اهم آنها به شرح زیر می باشد: - پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران : - امیر سرتیپ اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش در نشست خبری با خبر نگاران که به مناسبت دهم شهریور روز پدافند هوائی بر گزار شد با تأکید بر اینکه تمامی مناطق هسته ای، حساس، پالایشگاه ها، نیروگاه های برق و راهبردی کشور تحت پوشش این قرارگاه هستند،

رونمایی از 15 دستاورد جدید پدافندی و راه اندازی دانشگاه پدافند هوائی از اول مهر ماه سال جاری با تصویب فرماندهی معظم کل قوا را اعلام کرد.

 • امیر سرتیپ رضا خرم‌ طوسی جانشین معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و دوره های 24 و 8 حرفه ای دانشگاه دافوس گفت: دافوس در دهه های اخیر و با حضور فرماندهان جدید، رشد قابل قبولی داشته است. وی با تأکید بر این که دافوس تدبیرگاه نیروهای مسلح است، گفت: شهید صیاد شیرازی فرمانده جوانی بود که در ابتدای دریافت درجۀ افسری ارشد پای در خط مقدم جبهه گذاشت اما هیچ‌گاه از این تدبیرگاه غافل نشد.
 • امیر سرتیپ دوم ولیوند رئیس دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش نیز در این مراسم گفت: برای نخسیتن بار دورۀ تخصصی آموزش جنگال و سایبر در این دانشگاه تدریس خواهد شد.
 • دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیۀ اولین همایش ملی فناوری‌های نوین دریایی که در دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی (ره) نوشهر برگزار شد طی سخنانی ارتش را یک سرمایه ملی برای کشور دانست که پس از پیروزی انقلاب تحولات فراوانی در آن مجموعه صورت گرفته است.
 • همچنین ویژه نامه الکترونیکی دهم شهریور، روز پدافند هوایی  در پایگاه اطلاع رسانی ارتش منتشر گردید.
 •  

  • خبرگزاری ایسنا:

  1. خاطرۀ یک «دعای توسل» از زبان شهید سپهبد علی صیاد شیرازی ذکر شده بر این مضمون که برای نگه داشتن خط آزاد شده در عملیات طریق‌القدس تلفات سنگینی با دادن 1800 شهید بر ما تحمیل شد، جلسات مشترکی با برادران سپاه گذاشتیم اما نتیجه ای حاصل نشد. شهید بزرگوا ردانی پور که طلبه جوانی بود پیشنهاد توسل به ائمه معصومین علیه السلام با خواندن دعای توسل را داد و خودش دعا را خواند در این مراسم در حالیکه دل همه شکسته شده بود متوجه گریه شدید شهید نیاکی فرمانده وقت لشکر 92 زرهی شدم آنچنانکه من احساس حقارت کردم و پیش خودم گفتم خوش به حال این افراد. این خاطره را بعدها خدمت امام ره عرض کردم، امام فرمودند”این اصل رجعت انسان است به فطرتش”.

  2. مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان در گفتگویی با خبرنگار این خبرگزاری گفت: همزمان با هفتۀ دفاع مقدس عملیات کربلای 5 در این استان بازسازی می‌شود.

   

  • خبرگزاری تسنیم:

  1. سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طی حکمی امیر دریادار “امیر رستگاری” را به عنوان رئیس جدید سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع منصوب کرد. دریادار رستگاری هم‌اکنون معاونت هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی را نیز برعهده دارد.

  2. امیر سرتیپ دوم محمود احمدی طی سخنانی در قرارگاه فرماندهی پدافند هوایی جنوب غرب کشور (امیدیه) که به مناسبت 10شهریور روز پدافند هوایی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تهدیداتی که از سوی دشمنان به کشور ما وارد می‌شود باید همیشه آمادگی مقابله با این وضعیت را داشته باشیم لذا در همین زمینه تجهیزات بسیار پیشرفته‌ای پس از انقلاب به پدافند اضافه شده است.

   

  • خبرگزاری فارس:

  دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه اولین همایش فناوری‌های نوین دریایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اورهال ناو لاوان گفت: این ناو به تعمیرات اساسی نیاز داشت و باید به آخرین فناوری‌های نوین تجهیز می‌شد.

  وی افزود: در این ناو از نظر بدنه، سامانه رانشی، سونار، رادار، سلاح و حساسه‌های جمع‌آوری اطلاعات تعمیرات و تغییرات لازم صورت گرفته است.

   

   

  انتهای مطلب


   

  0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده