امیرسرتیپ سنجابی جانباز 70 درصد به همرزمان شهیدش پیوست
بسمه تعالی امیر سرتیپ علیرضا سنجابی، یکی دیگر از فرماندهان دوران دفاع مقدس و جانباز ۷۰ درصد پس از تحمل سال ها رنج و درد ناشی از مصدومیت شیمیایی در تهران به جمع همرزمان شهید خود پیوست. امیر سرتیپ علیرضا سنجابی جانباز 70 درصد شیمیایی که از همرزمان شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بود، به شهادت رسید. سنجابی از نیروهای شجاع و از فرماندهان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس بود و در عملیات هایی همچون «والفجر2، والفجر9 و ظفر3 » حضوری فعال و اثرگذار داشت....

سنجابی، سال 1319 در شهرستان قزوین متولد شد. در سال 1338 وارد دانشگاه افسری (امام علی(ع) فعلی) نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران شد و از سال 1359 تا 1366 حضوری پرشور در جبهه های حق علیه باطل داشت. این شهید والامقام که سمت هایی همچون فرمانده تیپ یکم پیرانشهر و جانشین قرارگاه عملیاتی شمال غرب را در طول سالیان حضورش در دوران دفاع مقدس عهده دار بود در سال 1364 در عملیات «قادر» به دلیل بمباران شیمیایی دشمن به شدت مجروح و به درجه جانبازی نائل آمد. تدریس در دانشگاه عالی دفاع ملی، دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) و دانشگاه آزاد اسلامی از جمله فعالیت های شهید سنجابی در دوران پس از جنگ تحمیلی بود.

تشییع پیکر پاک این شهید

پیکر پاک و مطهر جانباز شهید امیر سرتیپ دکتر علیرضا سنجابی در روز چهارشنبه مورخ02/12/91 در تهران تشییع شد. در این مراسم که در ستاد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد صدها نفر از همرزمان و خانواده این شهید حضور داشتند. فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با اشاره به سوابق ارزشمند شهید سنجابی در دوران دفاع مقدس گفت: این شهید بزرگوار از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دوشادوش شهید چمران و صیاد شیرازی برای دفاع از کشور و اسلام در برابر دشمنان خارجی و ضد انقلاب داخلی پا به میدان نبرد گذاشت و رشادت های زیادی از خود نشان داد. امیر سرتیپ پوردستان به سوابق علمی این شهید اشاره کرد و افزود: شهید سنجابی استاد برجسته دافوس بود و سوابق زیاد خدمتی در دانشگاه های مختلف داشت و فقدان ایشان ضایعه بزرگی برای ارتش جمهوری اسلامی ایران و دانشگاهیان است.

پیکر این شهید پس از تشییع، در قطعه شهدای بهشت زهرا آرام گرفت.

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده