جنگ پنهان؛ گسترش تجاوز در ارتش آمریکا
ارتش آمریکا در حالی مشغول جنگ افروزی در مناطق مختلف جهان است که در داخل خود با چالش جدی گسترش تجاوز روبرو است.

موضوع تجاوز و سوء استفاده جنسی در ارتش آمریکا سالها به عنوان تابو مطرح بوده و کسی جرات سخن گفتن در مورد آن را نداشته است. با این حال افشای موارد بیشمار رسوایی های جنسی و شکایات انجام گرفته علیه نظامیان موجب شده که این تابو شکسته شود.
شبکه یورو نیوز می نویسد: طبق آمارهای رسمی حدود 30 درصد نظامیان زن ارتش آمریکا و یک درصد نظامیان مرد در طول حضورشان در ارتش قربانی تجاوز و خشونتهای جنسی می شوند.
این مسئله که برای بسیاری از آمریکایی ها نگران کننده است دستمایه فیلم مستندی با عنوان “جنگ پنهان” قرار گرفته است. “کربی دیک” و “امی سیرینگ” در این فیلم طی مصاحبه با قربانیان تجاوز در ارتش به بررسی وضعیت اخلاقی موجود در بین نظامیان آمریکایی پرداخته اند.
در پی اکران این فیلم در سینماهای آمریکا که واکنشهای تندی را در بین تماشاگران و منتقدان داشت، دولت آمریکا دستور رسیدگی سریع و محاکمه عاملان تجاوزات در بین نظامیان را صادر کرد.
خبرگزاری آشوسیتدپرس نیز روز گذشته از محاکمه ای جنجالی در ارتش آمریکا خبر داد. بر این اساس یک نظامی ارشد آمریکایی به جرم ارتکاب تجاوز و خشونت جنسی به 20 سال زندان محکوم شد. وی یکی از تمرین دهندگان نیروی هوایی ارتش آمریکا بود که توسط دادگاه نظامی پایگاهی نزدیک به سن آنتونیو تگزاس در تمامی 28 مورد شکایت انجام شده گناهکار شناخته شد.
جرایم این فرد تنها یکی از هزاران موردی است که هر روز در ارتش آمریکا رخ می دهد. این در حالی است که تنها در این پایگاه نیروی هوایی ارتش آمریکا، علاوه بر این فرد، پرونده شش آموزش دهنده دیگر به اتهام ارتکاب جرایم مشابه در حال رسیدگی است.
پایگاه هوایی لکلند تگزاس محل آموزش مقدماتی نظامیان نیروی هوایی است و در حالی که 20 درصد افراد مورد آموزش را زنان تشکیل می دهند، 90 درصد آموزش دهندگان مرد هستند.
فردی که به 20 سال محکوم شده متهم است از اکتبر 2010 تا ژانویه 2011 دست کم 10 آموزش دهنده زن را مورد اذیت و آزار قرار داده است و این در حالی است که اکثر این زنان دچار ناراحتی های روانی و مشکل بی خوابی شده اند.
از سوی دیگر نظامیان زن در ماموریتهای خارج از آمریکا با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند. یکی از زنانی که به همراه دیگر همقطاران خود در افغانستان مستقر بوده می گوید در آن زمان فرماندهان مرد سخت گیری های طاقت فرسایی را در مورد زنان اعمال می کرده اند.
به گفته وی تجربیات تلخ زنان آموزش دیده در پایگاههایی مانند لکلند موجب شده است که زنان در ماموریتهای داخلی و خارجی خود با مشکلات متعددی در برخورد با دیگران مواجه باشند.

 

 

 

انتهای مطلب


 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده