هدر سایت هیئت معارف جنگ
قطعنامه های سازمان ملل در جنگ ایران و عراق
کتاب آموزش معارف جنگ
نرم افزار معارف جنگ (اندروید)
بازگشت به بالا

خاطرات امیر سرلشکرخلبان شهید و آزاده  حسین لشکری ملقب به سیدالاسراء

قسمت ارائه دهنده: تاریخ شفاهی


بخش چهارم: درخواست مصاحبه

از داخل ماشین صدایی گفت: لشکری تو هستی؟ از صدایش او را شناختم؛ فرشید اسکندری، هم دورۀ خلبانی ام بود. نگهبان مرتب تذکر می داد حرف نزنیم، ولی این لحظات برای من خیلی مهم و شیرین بود. اولین بار بود پس از 15 روز کلام فارسی می شنیدم.


معرفی کتاب – خلاصۀ کتاب تکاوران نیروی دریائی،  سرتیپ دوم حسن قربانی

قسمت ارائه دهنده: تاریخ شفاهی


خاطرات ناخدا یکم تکاور دریایی هوشنگ صمدی

روز 31 شهریور عراق با دوازده لشکر، شامل پنج لشکر زرهی، پنج لشکر مکانیزه و دو لشکر پیاده از غرب و جنوب به ایران حمله و تجاوز کرد. هر لشکر زرهی دارای نه گردان زرهی و هر گردان هم دارای 54 تانک بود.در همان روز من داشتم کارهای تسویه‌حسابم را انجام می‏دادم. تا آن روز هم فرمانده گردان یکم تکاوران بودم و هم جانشین فرمانده منطقه دوم دریایی بوشهر. بازنشسته شده بودم و می‏توانستم با خیال راحت به تهران بروم و از دوران بازنشستگی‌‏ام در تهران یا حتی خارج از ایران لذت ببرم.آدرس: تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی

تماس: 02122979698

کدپستی: 1676653517

صندق پستی: 554-19575

آدرس پست الکترونیکی: Info@maarefjang.ir

پیام کوتاه:300040004620

کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015