هدر سایت هیئت معارف جنگ
قطعنامه های سازمان ملل در جنگ ایران و عراق
کتاب آموزش معارف جنگ
نرم افزار معارف جنگ (اندروید)
بازگشت به بالا

گفته میشود که ارتش توان پدافند از مناطقی که سپاه آن را آزاد میکرد، نداشت.

پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم.

دقت بفرمایید در سال اول جنگ تحمیلی ایستادگی و مقابله ارتش در مقابل تجاوز وحشیانه دشمن و تثبیت دشمن از افتخارات ارتش جمهوری اسلامی ایران محسوب میشود. زیرا با آن خشمی که دشمن و استکبار جهانی از انقلاب ما داشته و با آن وسعت عظیم به کشور ما حمله کردند، اگر آن فداکاریها نبود و اهداف خبیث دشمن و راهبردهای ارتش عراق با شکست مواجه نمیشد عواقب وخیم هجوم دشمن غیرقابل تصور و بیان بود.برادران عزیز سپاهی از سال دوم جنگ توانستند نیروهای فراوان و داوطلب بسیجی را سازماندهی کرده و وارد میدان نبرد نمایند و در آن زمان بود که با اتحاد و اتفاقی که بین نيروي زميني ارتش و سپاه و سایر نیروها، در اجرای امر امام راحل به وجود آمد، آن موفقیتهای بزرگ نیز حاصل گردید.


قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
توجه
شما می توانید برای دریافت بعضی مطالب از طریق کانال، اینجا کلیک تا عضو کانال معارف جنگ شوید و یا شمار تلفن خود را با کلیک بر روی این قسمت وارد کنید تا شما را عضو کانال کنیم
تویضیحات در موتور جستجو
جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ


آدرس: تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی

تماس: 02122979698

کدپستی: 1676653517

صندق پستی: 554-19575

آدرس پست الکترونیکی: Info@maarefjang.ir

پیام کوتاه:300040004620

کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015